Home » Úpravy stránek - webmaster » Romanovy nové stránky 2014 – čtěte
tomac1-dite

Romanovy nové stránky 2014 – čtěte

Vážené fanynky, vážení fanoušci a čtenářky a čtenáři,

dovolte mi abych Vás přivítal na zcela zásadně předělaných stránkách Romana Kreuzigera. Nebývá zvykem, že webmaster sáhne po zcela jiném řešení než používá celých deset let.
Došlo však k zásadním posunům a web se hodně přiblížil komunitnímu serveru. To nás všechny, kteří se pohybujeme okolo Romana velice těší a proto byla již změna nevyhnutelná.

Od nových stránek, které jsou zprovozněny na systému WordPress, očekáváme především častější aktualizace, které povedou ke snadnějšímu a postupnému vylepšování.
I přes menší potíže s kompatibilitou několika prvků, především těch multijazyčných, věřím, že to byl správný krok.

Rád bych v tomto příspěvku popsal několik novinek.

Co obnášel přenos na nový systém a co byste měli vědět.

Stručně:
Tak předně, že to nebyla žádná sranda {wacko} a nečekám, že následující týden budu klidně spát  {rolleyes} . Stránky mají mnoho nových funkcí a jejich užitečnost se prokáže až v ostrém spuštění. První měsíc provozu nového webu bude tedy ve znamení BETA provozu kdy budou stránky obohacovány o další moduly. Velice uvítáme pomoc v podobě upozornění na možná vylepšení. Zvýšenou toleranci uvítáme v případě občasných anglických popisů (zn. víme o nich {thumbup} ). Chyby a návrhy lze hlásit do fóra, které je zde připraveno pro tyto účly  http://romankreuziger.com/diskuze/upravy-stranek/.

Změny o kterých musíte vědět:

Kniha hostů:

Podařilo se mi přetáhnout naprostou většinu dat z původních stránek, avšak diskuzní fórum mající přes 55tis obsáhlých příspěvků jsem byl nucen rapidně zredukovat. Historická data jsou zálohována a tak není vyloučeno jejich pozdější doplnění. V současnou chvíli to však stránky příliš zahlcovalo a tak je na doplnění historie nutné počkat do doby než naleznu vhodné řešení.
Kniha hostů je nyní oddělená od diskuze a je určena hlavně pro příležitostné návštěvníky. Původní diskuze pokračuje nadále v „Průběžné diskuzi“, kterou naleznete zde.

Členové a přihlášení:

Zásadní výhodou tohoto webu jsou uživatelské profily. Pod stránkou členové naleznete jak svůj profil, tak seznam členů s vyhledáváním. Vyhledávání je zatím neúplné a je jednou z priorit k úplnému doladění. Dále je v této sekci i registrace pro nové členy a možnost změny zmiňovaného profilu.
Budeme velice rádi pokud svůj profil doplníte o zajímavé údaje a určitě uvítáme návrhy na další zajímavé atributy, které můžeme k profilům doplnit.

Newslettery:

Budou zasílány stejně jako na předešlých stránkách. Odběratelé mají oddělenou databázi, takže registrovaní uživatelé se nemusí bát nevyžádaných emailů. Přihlášení k odběru je nezávislé a je možné jej nastavit dole v patičce. Zasílány budou unijazyčné, převážně stejné vzory HTML fungující jako upozornění na nové články a změny.

RSS:

Pokulhávající systém RSS kanálů je nyní zcela předělán. Svou adresu má přímo zde http://romankreuziger.com/feed/.  Pokud odebíráte pouze rubriku je možné si nastavit odběr pouze jí a to tak, že z roletky v patičce zvolíte rubriku a následně na její stránce kliknute na ikonu RSS v nadpisu.

Fanshop:

Fanshop bude doplněn na stránky v průběhu BETA provozu. Objednat půjde jak zboží Tinkoff Saxo teamu, tak i kartičky s podpisem nebo plakát. Poslední zmíněné bude hlavně formou předobjednávky, protože Roman je většinou mimo ČR a na podpisy se musí počkat ;-)

Galerie:

Galerie nepatří mezi priority, ale bude doplněna v BETA provozu. Nabízí se několik řešení a zatím nemáme jasno, které použijeme.

Kalendář:

Kalendář závodů doznal značných změn. Každá událost je vyobrazena jak na měsíčním přehledu, tak v seznamu. Po rozkliknutí lze vyčíst detaily akce.
Budoucí akce jsou zobrazeny v pravém sloupci na úvodní stránce.

Zpravodaj z ostatních serverů:

Na web jsme doplnili RSS kanály ze sportovních serverů, které doplní celkový kontext Romanova webu. Můžete je najít ve sloupci Cyklo-zprávy anebo na stránce Zprávy z ostatních webů. Kliknutí na titulek zprávy Vás přivede na konkrétní zpravodajský server.

Reklama na webu:

Stále zachováváme  reklamu na místech, která jsou atraktivní pro naše partnery, ale snažíme se o co nejmenší narušení kontextu stránek. Reklama výrazně přispívá k samostatnosti týmu a provozu webu okolo Romana. Zájemci o inzerování najdou v průběhu března možnost zakoupení bannerů přímo v eshopu. V souvislosti s reklamou na stránkách hledáme partnery pro prodej reklamy za zajímavé provize. Znáte-li někoho komu by se hodila efektivní reklama pro cílové sportovní publikum není nic snažšího než mu doporučit inzerci a kontaktovat náš tým. Jsme plně k dispozici pro nalezení vhodného řešení  {good} .

Publikace uživatelů:

Rádi bychom zprovoznili sekci pro publikování článků samotných členů. Případní zájemci pro seriózní psaní mohou své příspěvky zasílat již dnes na info@romankreuziger.com, předmět Publikování článků.

Přihlášení a obnovení hesla z původních stránek

Registrace z předchozího webu zůstávají platné, avšak aby jste se úspěšně mohli přihlásit na stránky je nutné si nechat vygenerovat nové heslo. Toto provedete vyplněním emailu nebo uživatelského jména a kliknutím na odkaz Zapomenuté heslo na stránce přihlášení. Do emailu Vám přijde odkaz, který vede na stránku nastavení hesla. Poté je možné se přihlásit.


Dále v bodech:

 • Nový design – podpora stránek na iPadech a mobilních zařízeních (Responsive design & Retina Icons)
 • Přepracované diskuze s možností reakce na jiný příspěvek až do páté úrovně
 • Umožněno použití vybraných HTML tagů
 • Zachování původních smajlíků
 • Přidán BANovací systém uživatelů (pro administrátory)
 • RSS pro zprávy i jednotlivé kategorie
 • Seznamy uživatelů a uživatelské profily
 • Nový kalendář událostí
 • Zpravodaje z ostatních stránek
 • Oddělení knihy hostů od diskuze
 • a mnoho dalších prvků

Anglická verze

Do značné míry jsme omezili anglickou verzi stránek. Prozatím ponecháme stejná diskuzní vlákna, ale předpokládáme, že po čase v anglické verzi zůstane jen kniha hostů.
Anglická verze byla hlavním důvodem proč transformace stránek trvala déle než se očekávalo. Komplikace způsobovala hlavně nekompatibilita hromady modulů, které se hádaly se samotným jádrem celého systému. To vše je nyní vyřešené. Část modulů je však vyřešena dvojím překladem.

Budu rád pokud se Vám stránky budou líbit a pokud si případné chyby, které se mohou v první fázi objevit, nenecháte pro sebe.
Pod článek pište prosím jen názory, ale zásadní změny a chyby vkládejte do diskuze kam budu koukat především. Tu naleznete zde http://romankreuziger.com/diskuze/upravy-stranek/.

Děkujeme za přízeň a přejeme příjemné návraty k Romanovým článkům o skvělých výsledcích.

About The Author

Tomáš Hrubý
Správce Romanových stránek od roku 2008
Email: info@romankreuziger.com

Leave a Reply