Home » Zprávy ze závodů » Dopadlo to skvěle, Alberto je zpátky
Tinkoff - Saxo 2014

Dopadlo to skvěle, Alberto je zpátky

Tým Tinkoff-Saxo má za sebou na Tirrenu parádní den. Alberto Contador po nástupu 32 kilometrů před cílem etapu vyhrál a je novým lídrem, Roman předvedl rovněž výborný výkon. Skončil sedmý a průběžně už mu patří třetí místo! Na druhého Quintanu ztrácí jen sedm vteřin.

„Nakonec dopadlo všechno výborně. S Albertem jsme se ráno bavili o nějakých plánech a vyšlo to dokonale, přestože mu lidi, co s ním jeli ve skupině, vůbec nepotáhli,“ prozradil. Měl radost, že Contador vysvlékl z trikotu lídra Poláka Kwiatkowského, který se etapou protrápil a ztratil přes 6 minut. „Když vloni někdo říkal, že je už Alberto ztracený, tak v posledních dvou dnech všem ukázal, že je zpátky. Myslím, že mu prospělo míň cestování v úvodu sezóny, měl díky tomu více času na trénink,“ řekl Roman.

Contador nastoupil v kopci 32 kilometrů před cílem, Roman v tu chvíli začal trochu ztrácet. „S těmi šesti, kteří jeli za Albertem, jsem nevydržel. Ale vzadu se vytvořila větší skupina, která docela jela a skupinu s Peraudem jsme docvakli tři kilometry před cílem, těsně pod tou stěnou. A začali jsme znovu závodit,“ popisoval jezdec stáje Tinkoff-Saxo.

V závěru čekala na peloton šíleně prudká stojka s místy až 25% sklonem. „Kličkoval jsem zprava doleva, bylo to brutální. Naštěstí se to na osmistovce trošku srovnalo a mně se povedl závěr toho kopce. Ještě jsem přeskočil asi pět lidí,“ říkal Roman.

Zítra je na programu rovinatá etapa a na závěr Tirrena přijde v úterý 9 km dlouhá časovka. „Zítra budeme muset kontrolovat závod, ale počítám, že pojedou i týmy se sprintery, protože je to pro ně poslední šance. No a v časovce se uvidí. Věřím ale, že to dobře dopadne.“

4 comments

  1. Sleduji Váš web (a fandím) již několik let. Vytvořil jste od nadějných začátků v LIQUIGASu, přes Astanu a Giro 2012 až po dnešek KRÁSNÝ PŘÍBĚH. Cyklistika je (do jisté míry) nevyzpytatelný sport. Myslím, že už jste dospěl, i mentálně, do silného závodníka a našel pevnou půdu pod nohama (velký dík patří určitě Vaší ženě {rose} ). Přeji, ať Vám to jde podle Vašich představ i v dalších „bitvách“. {thumbup}

  2. Velká gratulace k dnešnímu výkonu.Byla to krásná podívaná a velký obdiv k výkonu Contadora,kterému na špici nikdo nevystřídal.Držím palce do závěrečné časovky.

  3. Romane, dnes to opět byla prostě nádhera {devil}
    Přeji bezproblémový zítřek a hodně sil do časovky, protože je o co bojovat!

Leave a Reply