Home » Zprávy ze závodů » Rád bych pódium udržel
Tinkoff - Saxo 2014

Rád bych pódium udržel

Předposlední etapa závodu Tirreno-Adriatico podle očekávání pořadím nezamíchala a rozhodl ji závěrečný sprint, který ovládl Cavendish. Roman dál zůstává průběžně třetí a umístění na pódiu by rád udržel i po zítřejší závěrečné rovinaté časovce na 9,1 kilometru.

„Prioritou je celkové vítězství Alberta, který k němu má slušně nakročeno. Ale když jsme tam takhle dva, pokusíme se naše současné postavení udržet nebo třeba ještě vylepšit,“ řekl Roman, který na druhého Quintanu ztrácí sedm vteřin. „Uvidíme, jak to sedne. Časovku si ráno půjdeme projet, aby nás nic nezaskočilo,“ dodal.

V dnešní etapě tým Tinkoff-Saxo kontroloval začátek. „Ale brzy převzaly iniciativu týmy sprinterů. Hlavně Lott, IAM a Giant. Jeli jsme přes dva menší kopce, na tom druhém rozjel tempo Cannondale s cílem urvat některé sprintery, ale většina jich tam zůstala. Až v závěru převzal iniciativu Omega Pharma-Quick Step a slavil prvenství díky Cavendishovi. Etapa byla nakonec hrozně rychlá a moc sil se pošetřit nedalo,“ popsal Roman.

One comment

  1. Nielenže to udržíš, ale ja verím, že Naira dáš {thumbup} Zajtra to bude super pohľad do konečného hodnotenia Tirrena! {yahoo}

Leave a Reply