Home » Zprávy ze závodů » Třetí na Tirrenu: Dopadlo to super
podium foto

Třetí na Tirrenu: Dopadlo to super

I po závěrečné časovce na 9,1 kilometru udržel Roman třetí místo v závodě seriálu WorldTour Tirreno-Adriatico. Tým Tinkoff-Saxo měl zástupce i na nejvyšším stupni, průběžné vedení bez problémů uhájil Španěl Alberto Contador.

Jak hodnotíš tenhle výsledek?

Pro tým to dopadlo super. Hlavním cílem bylo vyhrát Tirreno, což se podařilo. To, že jsem se na pódiu objevil i já, je bonus navíc. Věděl jsem, že na tom nejsem špatně, ale netušili jsme, jak moc budu muset utrácet síly během etap. Ale díky tomu, že jsme měli výborný tým, tak jsem byl Albertovi co nejvíc k ruce až v těch závěrech.

Nepomýšlel jsi na druhé místo?

Trošku jsme doufali, že když se pojede dobře, mohl bych Quintanu šmiknout. Ale klobouk dolů před ním, jak tu časovku zajel. Jel ji o pár vteřin líp než my s Albertem. Samozřejmě by bylo hezčí být první a druhý, ale taky musíme být na zemi. Konkurence tady byla hodně dobrá a já jsem spokojený, že jsem po loňském třetím místě na Kolem Švýcarska zase na bedně v etapáku WorldTour. Myslím, že třetí místo odpovídalo mojí kondici.

V závodě jsi ani neměl žádnou velkou krizi.

Cítil jsem se daleko líp než v Ománu, kde jsem se dobře rozjel a pomohlo mi to. Teď už jsem věřil, že něco můžu zajet. Všechno jde podle plánu, ale po San Remu zase trošku zvolníme, abych byl čerstvý na klasiky.

S Contadorem jste si vyzkoušeli spolupráci na Tour. Fungovala na jedničku, ne?

Alberto od loňského roku ví, že mi může věřit. Ani spolu nemusíme tolik závodit. Náš vztah je ideální.

Myslíš, že jste soupeřům hodili rukavici?

My jsme nikomu nic dokazovat nemuseli. Každý ví, že jsme bezva tým, který funguje. Jen s tím rozdílem, že Alberto je na tom teď ještě o něco líp. Ukázal všem, že se s ním musí počítat.

Co tě čeká do nedělní klasiky Milán-San Remo?

Do pátku zůstávám ve městě Lucca, kde bydlí můj trenér i dva naši maséři, takže budu mít k dispozici všechno, co potřebuju, a odpadne mi zbytečné cestování. Teď si dva dny potřebuju trochu orazit, v pátek si dám trénink za motorkou a v neděli je závod. Budeme tam mít více karet: když bude spurt, pojedeme na Bennatiho a když se naskytne šance, abych něco vymyslel, tak se zkusím porvat o co nejlepší výsledek já.

7 comments

 1. Dick Richards

  Gratulace – perfektní výkon a i jeho komentář v rozhovoru zde nemá chybu. Skromně, pokorně, s nohama na zemi do další, jistě výborné, práce. Držím palce!!

  P.S.: Nemáte někdo odkaz na 4. a 5. etapu? Na youtube jsem našel jen krátká videa – díky.

 2. pamiras@seznam.cz

  Velké gratulace,jseš prostě nejlepší. Generálka na tour dopadla bombasticky! Určitě se ti to podaří i v červenci. {bye}

 3. hitboycolor

  Romane, skvela prace :)! slovo fanouska: To, co predvadite hned ze startu sezony s Bertou :) je neuveritelne. Drzim palce at sezona pokracuje v podobnem ci jeste lepsim duchu pokud to pujde:)!! B-) Zaklad do sezony je kazdopadne vyborny. {bomb} {bomb} {bomb} Hodne sil a zdravy. {beer} {beer}

 4. zdenda_hobík_

  Na jaře velmi slibné výkony, těšíme se na další {good}

 5. Parádny výkon Roman! Držím palce na MSR a dúfam, že sa ti podarí zajazdiť čo najlepší výsledok! {thumbup}

 6. Obrovská gratulace, Romane {devil}
  Peraud byl bez šance a skalp šéfa též potěší :-)
  Přeji hodně štěstí do MSR, budete s Bennatim hodně silná dvojka {thumbup}

Leave a Reply