Home » Zprávy ze závodů » Promrznul jsem…
romca new

Promrznul jsem…

Prestižní klasiku Milán-San Remo Roman nedokončil. Důvod? V chladném počasí se v závěru špatně oblékl a promrzlý odstoupil.

„Nejsem první ani poslední, komu se to stalo,“ řekl Roman po 294 km dlouhém závodě, který se jel za hustého deště a chladného počasí. „Udělal jsem chybu při oblékání. Ještě na Passo del Turchino v půlce závodu jsem byl dobře zabalený, pak jsem si nějakou vrstvu oblečení svlíknul, protože se podle předpovědi mělo počasí zlepšit. Jenže se tak nestalo a na konci už jsem byl strašně promrzlý. Dojel jsem pod Cipresu a tam jsme to s větší skupinou, která na tom byla stejně jako já, zabalili,“ popsal Roman.

Vítězství vybojoval Nor Kristoff ze stáje Kaťuša, nejlepší ze závodníků Tinkoff-Saxo byl osmnáctý Bennati. „Spíš mě mrzí, že jsem možná zahodil nějakou šanci na výsledek. Formu mám teď dobrou, a když jsem se dozvěděl, že Nibali odjel sám ve stoupání na Cipresu, mohl jsem se ho třeba chytit. Kdybychom odjeli ve třech, dalo se z toho možná něco vytěžit. Ale nedá se nic dělat,“ tvrdil Roman.

Ještě večer se vracel na pár dní domů a po dohodě s vedením týmu nakonec trochu změnil plány. „Nakonec nepojedu na vysokohorské soustředění a budu startovat na etapáku Kolem Baskicka,“ prozradil.

4 comments

 1. zdenda_hobík_

  není každý den posvícení…
  Pěkná fotka ze Strade {bomb}

 2. Včerejšek jsem viděl, tušil jsem, že s Gasparottem a spol. jsi tam, Romane, pod Cipressou balil i Ty. Ale pak jsem raději věřil, že ses „převtělil“ do Nickiho Soerensena :-)

  Jako fandu mě to mrzí, MSR je očividně závod pro chytré a odolné, takže šance byla. Vypadá to jako dobrá kombinace se Strade Bianche a Tirrenem, tak doufám, že tam ještě někdy zkusíš reparát {devil}

  Přeji „rozmrznutí“ bez zdravotních následků a dobrou přípravu na Baskicko a klasiky {thumbup}

 3. No nevím nevím s tím Baskickem, pokud to loni nedělalo dobrotu, tak by to asi chtělo změnu {scratch} Snad to dopadne dobře a nebude to mít dopad na konec sezóny ;-)

Leave a Reply