Home » Zprávy ze závodů » Dopoval jsi někdy? NE! Prošel jsem testem na detektoru lži
romca dtkt

Dopoval jsi někdy? NE! Prošel jsem testem na detektoru lži

Podstoupil jsem test na detektoru lži. Odpovídal jsem na tři klíčové otázky – a u všech tří detektor potvrdil, že mluvím pravdu. Opakuji: nejsem podvodník ani lhář a nikdy jsem nedopoval.

1.         Dopoval jsi někdy? NE!

2.         Podstoupil jsi někdy krevní transfuzi, abys zvýšil svou výkonnost?NE!

3.         Užil jsi někdy EPO? NE!

Test provedl v Praze Terry Mullins, nezávislý odborník a člen British Polygraph Association (Britské asociace detektoru lži) a American Polygraph Association (Americké asociace detektoru lži). Pracuje pro britské tribunály, vojenské organizace a vlády po celém světě.

Někdo může říct, to už tu bylo. Ale pro mě byl test důležitý. Nemám co skrývat a udělám vše, abych očistil své jméno.

I proto jsem před pár týdny zveřejnil podrobnosti ke svému případu na webu. Můžete si zde přečíst znalecké posudky, korespondenci s UCI či záznamy z mého biologického pasu. Nově zde najdete povzbuzující vzkaz od pana profesora Pavla Koláře, fyzioterapeuta, který pečoval o řadu špičkových sportovců, reprezentantů a olympioniků, a také o prezidenta Václava Havla. Jsem za jeho slova vděčný.

Teď se soustředím na nadcházející slyšení u Sportovního arbitrážního soudu. Nepracuji s domněnkami nebo pravděpodobností, ale s fakty. Argumenty jsou na mé straně.

Držte mi palce, už to brzy skončí!

Roman Kreuziger

6 comments

  1. Dobře, Romane {good}

    Není to žádná zbytečnost, v některých zemích se užití detektoru lži jako důkazu celkem rozšířilo, argument v případě pochybností to určitě je.

    Jinak, podle těch kusých informací na CN a jinde to vypadá hlavně na boj o to, kdo by měl co prokazovat. Pokud Roman svoji nevinu, pak to pro něj bude těžký boj, pokud naopak UCI Romanovu vinu, pak to budou mít pro změnu těžké oni. Podle pravidel i dosavadního rozhodnutí COV by to mělo být na UCI, ale kdo ví. Rozhodnutí CAS ohledně Romanovy suspendace mě celkem dost znejistilo.

    Teď už je to prostě na právnících, tak držím palce {thumbup}

  2. Nu, když ne tohle, tak už nevim. Jsem rád, že se využívá každé možnosti. {good}

    Ať už to máš brzo za sebou. {good}

Leave a Reply