Home » Zprávy ze závodů » Start v Ománu: Roman bude kapitánem Tinkoff-Saxo
roman novy dres 2015_crop_crop

Start v Ománu: Roman bude kapitánem Tinkoff-Saxo

Už zítra se Roman v dresu stáje Tinkoff-Saxo postaví na start svého prvního závodu v sezóně 2015. Bude to etapák Kolem Ománu. Tam startoval už vloni a skončil celkově osmý.

„Mám za sebou celkem dlouhé soustředění a necítím se špatně. Lídrem našeho týmu na celkové pořadí bude Rafa Majka, na rovinaté etapy je tam Peter Sagan. Já budu kapitán a měl bych ten tým trošku dirigovat zevnitř během závodu,“ prozradil Roman.

Na první start sezóny už se moc těší. „Je to zase po dlouhé době, co si na záda připnu startovní číslo. Jsem rád, že můžu začínat tady. Závod jsem jel vloni, tak vím, co mě čeká. První dvě až tři etapy jsou dobré na rozjetí, pak přijde nejtěžší etapa s dojezdem na kopec Green Mountain a další den jsou takové okruhy s kopcem. Uvidíme, jak na tom budu. Jsem zvědav na nějaké porovnání s ostatními,“ říkal Roman.

„Ta Zelená hora mi zrovna moc nesedí, není to úplně kopec pro mě. Je dost prudký. Ale chci tam být co možná nejdéle s Rafou, abych mu pomohl. Jemu by to mělo sedět víc,“ přiznal.

Roman se maximálně koncentruje na první závody a zatím netuší, kdy bude Sportovní arbitrážní soud v Lausanne projednávat jeho případ s biologickým pasem. „Snažil jsem se to hodně vypustit z hlavy. Všechno jsme podali v termínu a teď je to spíš věc právníků. Nejsem k tomu nijak zapotřebí, mám nějaké reporty jednou za týden. Ale nic nového zatím není. Dokud neznám datum arbitráže, maximálně se soustředím na trénink i závody,“ řekl.

„Zatím nemám vůbec žádné informace, kdy arbitráž proběhne. Může to být za měsíc, za dva nebo za tři. Proto se maximálně soustřeďuji na trénink i závody. Moje psychika je dobrá, nic jiného mi ani nezbývá. Těším se na závod a užiju si ho. A pořád věřím, že až přijde ta arbitráž, dobře to dopadne. Myslím, že karty jsou na naší straně.“

Leave a Reply