Home » Soustředění » Dřina na Tenerife
Foto Astana cycling team

Dřina na Tenerife

„Jsem tady od minulého pátku a zvládl jsem už dva tréninkové bloky. Je tu se mnou Gasparotto, ale druhý týden už tady budu sám, protože odjíždí na Baskicko. Kromě toho je tady i šest kluků z Liquigasu, třeba Nibali s Bassem,“ prozradil Roman. „Poměrně rychle jsem zvládl aklimatizaci ve vysoké nadmořské výšce. První tři dny sice byly s nižší intenzitou, ale teď už makám naplno. Bydlíme ve 2100 metrech, každý den jezdíme dolů k moři, kde je nějakých 27 stupňů. U nás nahoře přes den tak 16. Za každý trénink zdoláme převýšení 3000-5000 metrů, jen od toho moře je to 2000 metrů nahoru. Sice je to dřina, ale vím, že se mi vrátí. Je to osvědčené místo, jezdím sem pět let. Jel jsem tady i jeden test, dopadl líp než vloni a všechno probíhá podle plánu,“ dodal Roman, který má na Tenerife k dispozici i týmového maséra.

4 comments

 1. čtyřkolečko

  Antiskillere, Roman si to rozdá s Bassem, ale až na Trentinu… Díval jsem se na profily, bude to tam hustý. Když se koukám na sestavy některých teamů, divím se, že tam vůbec jedou…

 2. Antiskiller

  Si může dát s Nibalim závod na kopec

 3. Romane, pokud to není tajné, rád bych se zeptal jaká je tvá denní porce kilometrů na Tenerife, s jakým průměrem to jezdíš. Pokud měříš tepovou frekvenci a výkon s jakými maximálkami to jezdíš na testovacích úsecích.

  Jinak tvoje komentáře a postřehy rád čtu a oceňuji i to, že poctivě hodnotíš, co se ti nepovedlo – jsme jen lidé a sport je víc než cokoli ostatní strašně závislý na okamžité kondici náhodě, štěstí.
  Proto díky a přeji, hodně úspěchů na závodech,
  Cyril

 4. Super, příprava jde podle plánu, jen tak dál. Držím palce a fandím.

Leave a Reply