Home » Zprávy ze závodů » Jsem v pohodě a chci bojovat o stupně vítězů
Foto Astana cycling team

Jsem v pohodě a chci bojovat o stupně vítězů

Jak jsi zatím spokojen se svými výkony? Ke spokojenosti mi chybí etapové vítězství. Ale do toho posledního týdne dám všechno. Zmáčknu se, co to půjde, a chci bojovat o pódium. To byl cíl, který jsem měl od začátku Gira. A nic se na něm nemění ani teď. Je reálný i boj o vítězství? Nevím, jestli úplně pro mě, ale i první místo je zatím otevřené. Jaký očekáváš další vývoj? Máme před sebou tři opravdu náročné etapy a časovku. Může se stát, že tam všichni budeme v pár desítkách vteřin a rozhodne až ta časovka. Zatím je to hodně vyrovnané. V horách toho v dosavadním průběhu ukázali nejvíc Rodriguez a Hesjedal. Jsi hodně unaven? Ani ne. Rozhodně to nebylo tak, že bych na den volna čekal jak na smilování. Přišlo vhod spíš kvůli tomu těžkému týdnu, který nás čeká. S jakou taktikou půjde Astana do závěrečných etap? Budeme to řešit den ode dne. Dosavadní vývoj pro nás určitě není špatný a zůstáváme v klidu. Kterou z těch tří horských etap považuješ za nejtěžší? Asi tu páteční s cílem v Alpe di Pampeago. Ale i středa a sobotu budou příšerně těžké. Klidně se může stát, že někomu z pořadí v jeden den dojde.

13 comments

 1. romanova slova na mnoha závodech: může se stát, že z pořadí někomu dojde. Kdykoliv toto vyřkl, vždycky došlo jemu

 2. Zatim kdo ukazal ze chce vyhrat Gc je Rodrigues a Hesjedal.

 3. Na idnesu opět článek:

  Když Tiralongo před týdnem vyhrál sedmou etapu na Rocca di Cambio a měl růžový dres nadosah, sportovní ředitel kazašského týmu Alexandr Shefer na serveru cyclingnews tvrdil: „I když Astana jede na Kreuzigera a naším cílem je pódium v Miláně, možná bychom měli Paolovu pozici zvážit.“

  Takže se opravdu nedivím, proč to v tom týmu tak v horách zatím nešlapalo, když určí jednoho leadera, pak spekulují nad přehodnocením situace a podobně, tak čemu se divit .. skoro to vypadá, že si každý musí jet sám a sebe ..

  .. leta že by Tiralongo by leaderem a chtěli odvést od něj pozornost skrz Romana, ale to snad ne. Romanovi stále věřím, ale jak říká boss Martinelli o Romanovi : „Aby Roman Giro vyhrál, musí útočit, útočit a ještě jednou útočit.“

  Tak doufejme, že to v nějakém z posledních kopců bude vidět :)

 4. to Bobes II: no asi to nebude tak jednoznačné, když Roman se k tomu nechtěl vůbec vyjadřovat .. ale na druhou stranu jsem neviděl, že by si Roman na domestiky stěžoval, takže neměl šéf týmu mít důvod to oficiálně oznámit jen tak .. snad to tedy k něčemu bude. Italové jsou horké hlavy, kdoví, jestli Tiralongovi nerupne a nebude se chtít opět předvést za každou cenu .. ten tým v tomhle směru moc nešlape .. není tam jednoznačný leader a tak jsou ostatní trošku rebelové řekl bych, což není týmově dobré .. Roman bude muset spoléhat hlavně sám na sebe

 5. zdenda_hobík

  Jak už jsem jednou zmínil, díky tahání Schmyda není ani tolik třeba Romanovi pomáhat, jízda za Bassem mu naprosto vyhovuje. Tak snad nebude Tira alespoň škodit {thumbdown}
  Zatím tady byla pouze sporadicky zmiňována zítřejší etapa s cílovým sjezdem, ale kdy jindy by se mělo útočit , když ne tady?
  Roman je ve sjezdu velmi dobrý, ukázal to loni na konci Gira, možná že i ten pokus na Trentinu byl takovým testem. Snad nebude mokro, to by pak samozřejmě byla otázka míry rizika, ale minimálně útok na konci bych pokládal za povinnost.

 6. Luk: No právě, ale v každém sportu jakmile to většinou došlo na oficiální prohlášení, tak pak na světlo světa vyplouvali rozpory. Já doufám a zatím tomu věřím, že si to v rámci týmu vyříkali a vyčistili „vzduch“. Bez důvěry a podpory týmu se to nedá !

  Jinak už se dnešní etapy nemůžu dočkat a plnou podporu Romanovi.

 7. Z idnes:

  Šéf vaší stáje Martinelli v sobotu zkritizoval vašeho pomocníka Tiralonga, že vám při vaší dílčí krizi nepomohl. Vyříkali jste si to potom s Tiralongem?

  To nechám bez komentáře. O tomhle ať radši mluví sportovní ředitelé, já se radši nebudu vyjadřovat.

  (Tiralongo pak v tiskovém prohlášení Astany uvedl: „Budu se plně řídit pokyny sportovního ředitele a budu plně k dispozici Romanu Kreuzigerovi, abych mu pomohl na stupně vítězů. Jsem čtvrtý v celkové klasifikaci, aniž bych o to usiloval. Mým osobním cílem bylo vyhrát etapu.“)

  Já jsem si říkal, že nechápu, proč Tiralongo Romanovi ujel, když mu má pomáhat a má mu být k ruce .. 2 leadery tedy Astana nemá, tak by měli v týmu dělat max. pro Romanův úspěch jako to funguje v ostatních týmech!

 8. Zdravim. A přeju ať to finále Gira Romanovi sedne!
  Myslim si že to neni zlé. Ale přeju samozřejmě vítězství! Jako CHelsia v LM – dá se to i vybojovat se štěstím a úsilí. Je nutné se snažit i pro budoucnost, aby Roman byl i nadále Leader.

  PS:
  1. Podle mě na to má už i teď – je ještě mladý jezdec! a =>
  2. Ta ještě větší výbušnost a vytrvalost v kopcích A ještě lepší časovka se může ještě postupně vytrénovat třeba i těmito těžkými závody V ROLI LEADERA! (nošením vody někomu by to nebylo tak jisté) Ale to se snad nestane
  3. A jednou dá li Bůh Roman třeba vyhraje i TDF jako Evans (ten je z mého pohledu inspirativní více než kdo jiný

  Tak zdar.

 9. K tvému komentáři:“Jsem v pohodě a chci bojovat o stupně vítězů: Ano, jedině tak se dá správně postavit k tvé situaci. To je jediný možný fokusering-focusing. Jseš na tom dobře a vědomí toho, že druzí jsou na tom stejně, anebo zřejmě hůře, Ti musí dodat tu všepřesahající sílu, potřebnou v rozhodujících okamžicích.Etapové vítzství všechna čest, ale historie uznává pouze konečné výsledky.
  Romane, máš na to!!

 10. Do posledního a rozhodujícího týdne,pohodu hodně sil a hlavně ať se Tě drží štěstí. {bye}

 11. Gr.St.Bernard

  Těžko předvídat, je vidět, že ani Roman ještě neodhadne, kdo může vyhrát. Škoda toho, že se pro Giro neodhodlalo ještě pár jezdců (třeba Velits, Froome…), mohla být větší zábava.

 12. To je ono Romane, v posledním týdnu to rozbal, už nebude nač se šetřit! Dej do toho vše !

Leave a Reply