Home » Zprávy ze závodů » Rozvrhnul jsem si síly a bylo to správné
Foto Astana cycling team

Rozvrhnul jsem si síly a bylo to správné

„Jelo se mi líp než v sobotu. Bylo to sice hodně vlhký den, lilo od startu do cíle, ale přečkal jsem ho docela dobře. Proti Rodriguezovi jsem něco ztratil, ale na Bassa nebo Scarponiho prakticky nic,“ řekl Roman. Astana zkusila zaútočit v posledním sjezdu. „Mysleli jsme si, že když ho pojedeme zepředu, tak někoho utrhneme, ale bohužel to nevyšlo,“ litoval. V závěrečném kopci si Roman dlouho hlídal čelo, s Bassem jeli vpředu. Když nastoupil Rodriguez, nikdo nezareagoval. „On jediný byl schopen něco najet, my ostatní jsme měli podobné nohy. Já nechtěl odpovídat na nástupy Bassa nebo Scarponiho, abych nevytuhnul. Radši jsem jel sám a rozvrhnul jsem si síly. Nejdřív jsem tam měl větší díru, ale nebláznil jsem a rovnoměrným tempem jsem si je skoro docvakl. Bylo to dobré rozhodnutí,“ dodal Roman. 15. etapa (Busto Arsizio-Lecco/Pian dei Resinelli, 172 km): 1. Rabottini (It.) 5:15:30, 2. Rodriguez stejný čas, 3. Losada (oba Šp.) +23, 4. Henao (Kol.), 5. Scarponi, 6. Basso všichni +25, … 8. Roman Kreuziger (ČR/Astana)+29, … 12. Hesjedal (Kan.) +39, 16. Tiralongo (It.) +54, 19. Cunego (It.) +1:11. Průběžné pořadí: 1. Rodriguez 65:11:07, 2. Hesjedal +30, 3. Basso +1:22, 4. Tiralongo +1:26, 5. Roman Kreuziger +1:27, 6. Scarponi +1:36.

28 comments

 1. You are not strong enough this year , maybe with some training you can do something in VUELTA , why you stay in this year GIRO ?
  Why always you look for excuses ? WHY it is happened to you ?

 2. Ok Roman. From the outside i see the following : from your move to Astana you are another guy.
  Today you lost GIRO , and i see on the Astana site that you said you have cramps…..why you looking for excuses ?
  You are my favorite rider but in my opinion you wil never reach again the level from the time you spent at Liquigas.
  Why not get out of this year GIRO because is lost and prepair for Tour de France or Vuelta ?

 3. to Bobes II: Je to přesně jak to píšeš, ale na druhou stranu pokud si četl stejný článek a díval jsi se navíc na stránky Astany, šéf stáje Tiralonga také kritizoval a ujistil, že už všichni pojednou 100% na Romana a že věří v bednu ..

  to KPhatt: jsem lajk, takže nevím jak kdo má předpoklady na závěrečnou časovku, ale osobně Romanovi věřím i když jsem byl hodně skeptický před Girem .. jede hlavou, což je zatím dobře a uvidíme, jaké bude mít nohy .. ale myslím, že Bassa dá, Scarponiho v časovce a po té neděli úplně na 100% nevidím ani Hesjedala .. do 3 místa má a nemusí ukázat trumfy soupeřům hnedka na 1 kopci .. uvidíme .. zítra to napoví zase trochu více

 4. Vážně věříte tomu, že Roman má šanci na pódiové umístění? Jsou před ním tři nejtěžší etapy letošního ročníku s kopci jako:

  Passo Giau 9,8km 9,4%, Passo Manghen 20,5km 7,4%, 2x Passo Pampeago 10,5km 9,8%, Mortirolo 11,4 km 10,5% (max 22%), Passo Stelvio 22,4 km 6,9% (závěrečné 3 km 8,8%)

  (Pro srovnání: Cervinia 27km 5,4%, Lago Laceno 9,9km 5,9%, Piani Dei Resinelli 6,8km 7,8%)

  Reálnou šanci získat nějaké vteřiny na Rodrigueze, Bassa či Scarponiho má pouze na Passo Manghen, po němž ale následují dva výstupy na Pampeago. Věřil bych snad i Stelviu, ale to by mu nesmělo předcházet Mortirolo. Očekávat se dá taky velké množství ataků ze strany Rujana, Pozzoviva nebo Gadreta, které Romanovi taky nějaké síly uberou. Závěrečná časovka je pak velkým otazníkem – je možné, že v ní favoritům minutu a půl nadělí nebo s nimi taky o minutu může prohrát. Celkově vzato to na lepší než páté místo opět nevidím.

 5. Většinou nereaguji na články, ale tentokrát mi to nedá. Včera jsem si na idnesu přečetl rozhovor s Romanem a jak bych to kulantně řekl – asi ještě nejsem slepý. Přes všechny názory, které tu zaznívají a můj „cykloamatérismus“ se ještě musím vrátit k sobotní etapě. O rozvržení sil, zachycení tempa atd. tomu rozumím, ale hlava mi vůbec nebrala proč v konci sobotní etapy, když Roman nebyl úplně vepředu tak skupinku před ním do „spurtu“ táhnul Tiralongo ? To mi na dokonalou týmovou taktiku profi týmu nesedí, ať si každý říká co chce, tak k dalším vteřinkám soupeřům pomohl Romanův týmový „kolega“ !!!

  Stejně tak z laického pohledu vypadá a mslím si i pro soupeře je to vidět, že pro změnu v neděli jel do závěrečného stoupání Roman většinu kopce schován za Bassem. Ale je snad Roman tahoun Tiralonga, který se v pohodičce až na závěr celý kopec za Romanem vyvážel ?

  Jsem amatér, ale myslím si i přes všechny komentáře které proudí k nám, je vše opravdu v Astaně OK a je Roman jednoznačným lídrem ? Má opravdu takové slovo jak se českých médiích publikuje ?

  Já jen přes všechny kladné názory si toto neodpustím, protože v konečném účtování se i takové maličkosti mohou projevit. Jinak Roman jede zatím fantasticky a hluboce smekám před výkonem a moc moc podporuji a fandím. A pokud v konečném účtování někdo před Roman přece jen zůstane, tak byl prostě lepší, měl více štěstíčka atd… , přesto zůstávají takové výkony neuvěřitelné pro normálního smrtelníka obdivuhodné.

 6. Máš to dobře rozjeté,věřím že Tvůj čas teprve příjde.Držím pěsti.Paty {thumbup}

 7. Nepůsobilo toto rozhodnutí jinak než jindy v podobné situaci, ale tentokrát nic nenakoupil.

 8. jsem přesvědčený, že se ještě všichni ještě budeme hodně divit (v pozitivním smyslu). Bedna to bude stopro a zároveň není nereálné, aby Roman letošní Giro vyhrál. ;-) {thumbup}

 9. Dick Richards

  Zatím se mi zdá, že jede Roman na to co má a takticky se nepouští do větších akcí. I když se to spoustě jeho fanouškům nelíbí, dává to určitě smysl. Zkrátka a dobře Romanovi ten kousek do šampiona chybí. Vždycky bude někdo, kdo bude lepší, Contador, Rodriguez, atd. To jsou ale lehčí a výbušnější typy. Spíš mě mrzí, že ztrácí vteřinku po vteřince na Bassa, loni Nibaliho, kteří jsou tipově na stejno.

  K příští neděli bych asi tipoval již zde zmiňované pořadí – Rodriguéz, Basso, Kreuziger – snad to výjde.

  Jinak sobotní výkon Jana Bárty – klobouk dolů. Sice špatný sjezdař, ale poslední kopec si je docvaknul znamenitě, ikdyž jak se vyhoupli do cílové rovinky (cca 1,5km před cílem), tak se tak kimácel, že jsem myslel, že je po něm.

  Přeju našim brcům hodně zdaru!

 10. jaran.terek

  Naprosto vyvážený výkon.V dalších etapách Roman zůročí naspořené síly {thumbup}

 11. Dojezd tedy supr. Byl to zážitek. Rabottini si to zasloužil.
  Romane to je ono. Jak tu bylo zmíněno. Profesorský přístup se brzy vyplatí.

 12. Tiralongo si na té fotce říká o ránu

Leave a Reply