Home » Zprávy ze závodů » Měl jsem hned vystartovat po Nibalim
Foto Astana cycling team

Měl jsem hned vystartovat po Nibalim

Potěšilo tě další druhé místo? Ne. Chybí mi vítězství pro mě i pro tým, který dnes skvěle pracoval. Ještě kdybych přijel ve stejném čase jako Nibali, tak to beru, ale zbytečně na mě vydělal. Co ti blesklo hlavou, když necelé čtyři kilometry pod vrcholem nastoupil? Trochu jsem vyčkával na Hornera a zaspal jsem. Měl jsem po něm vystartovat hned, jenže jsme mu nechali zbytečně velký prostor. Byl bys schopen s ním jet? Nevím, jestli bych na to měl, ale jedno vím jistě: Dneska jsem zahodil závod. Neměl jsem čekat. Když jsem viděl, jak jsme po něm s Hornerem šli posledních 500 metrů, tak jsem přesvědčen, že jsme klidně mohli přijet ve třech nebo jsme Nibaliho mohli i urvat. Jak teď vidíš svoje šance? Včera jsem říkal, že větší favorit je Horner, teď tam přibyl i Nibali. Jsme všichni tři v pár vteřinách. Zítra by bylo dobré, aby odjela nějaká skupina a ti lidi brali bonifikační vteřiny. Nemyslím si, že by někdo z nás tří něco vymýšlel. Rozdáme si to na férovku v časovce. Bude to loterie, ale já pořád věřím, že bych tenhle závod mohl vyhrát.   5. etapa (Martinsicuro-Prati di Tivo, 196 km): 1. Vincenzo Nibali (It./Liquigas) 5:46:33, 2. Roman Kreuziger (ČR/Astana), 3. Chris Horner (USA/ RadioShack-Nissan) oba +16, 4. Johnny Hoogerland (Niz./Vacansoleil), 5. Michele Scarponi (It./Lampre-ISD) oba +18. Průběžně: 1. Horner   24:48:39, 2. Roman Kreuziger +5, 3. Nibali +12, 4. Nocentini (It./AG2R) +45, 5. Scarponi +47, 6. Hoogerland +48.

13 comments

 1. Mezitím Gazzetta dello Sport také poznamenal, že Nibali je v procesu vyjednávání svou smlouvu v roce 2013 období. Jeho současná dohoda s Liquigas vyprší na konci letošního roku, a to je hlásil, že Astana již předložila nabídku čisté výši 4 milionů na dva roky, ve snaze zajistit si jeho služby.

 2. Bylo vidět, jak se Roman nemohl rozhodnout, zda ano či ne za Nibalim. Vyjel popojel a hned zpomalil. Jinak na cycling news zpráva, že astana touží po nibalim a nabídla 4 mil.

 3. Super výkon.
  Líbí se mi i Romana přístup a sebekritika, je to příjemnější než to dřívější vystupování.
  Tak hodně štěstí do zítřejší časovky, 5s dáš !!! {thumbup}

 4. S tím nesouhlasím, sám to přiznal, že měl vystartovat hned. Časovka je krátká a může se stát cokoli, může přijít pád, defekt apod. Hornera by v kopci udělal a v časovce si to vše jen pohlídal. Ale od stolu a po bitvě je každý generál, teď musíme držet palce na zítřek a doufat, že ho dnes nepotká žádná nepříjemnost.

 5. borci já jsem názoru , že Roman ví , že v krátké časovce na oba má , udělal dobřě , že nevystartoval protože tam měl v tu dobu Tiralonga a zřejmě si myslel že ten je na tom lépe a ještě pomůže stahovat to se bohužel nestalo v závěru stahovali dostatečně s hornerem , který taky dřív nechtěl jet, navíc roman jede první závod po dlouhé době , paradoxně si myslím ,že mu pauza prospěla má chuť a pořádně trénoval , ostaním jen připomínám , že i roman umí útočit a tahat či nastoupit vemte si například na TDF se zlomenou rukou etapa přes tourmalet kolik stáhnul na únikáře , jenom je typem rozvážného jezdce což ho předurčuje jezdit stabilně v čele včech závodů které si určí jako důležité

 6. Souhlasím s tou malou „výtkou“, že měl Roman za Nibalim vyrazit hned. Nevím, na co se čekalo, vždyť zkušeností má už Roman na rozdávání. Nibali je velký soupeř a excelentní vrchař, tady nebylo na co čekat. Aspoň z mého amatérského pohledu……Ale jinak na zítřejší časovku Romanovi věřím, tak hodně štěstí. Úspěch už potřebuje jako p…. drbání, teď to je rozjeté výborně.

 7. Dick Richards

  Dobrá etapa,

  viděl jsem poslední kopec a už to vypadalo velice nadějně. Tiralongo teda klobouk dolů – taktika se zdála dobrá. Zdá se mi, že Roman na sobě přeci jen do těch nástupů trošku zapracoval, ale na ty nejlepší to ještě asi nestačí. Přitom zrovna Nibali je asi stejnej tempař jako Roman a v nástupech moc nedivočí….no, škoda. Držím palce do časovky!!!

 8. zdenda_hobík

  Zdravím po zimě všechny komentátory. Jsem nadšený, že má Roman takovouhle formu a mohu si ho vychutnávat v TV.
  Horner ve svém vyjádření řekl, že vsadil spíš na bránění dreru proti Romanovi a nechtěl se utavit honěním Nibaliho, kdy následně mohl ztratit i na Romana. Horner nejezdí o prvenství každý den, byť tuším v Americe výsledky měl, a tak ho Roman tolik nezná. Sázka na to, že Nibaliho bude honit, prostě nevyšla.
  V těchto jednotkách vteřin rozdílu je ale velmi komplikované se okamžitě rozhodovat. Uvidíme při časovce {thumbup}

 9. Ano, ted po bitvě všichni víme, že jsi měl po Nibalim vystartovat hned, Mě jen překvapilo, že se s Nibalim znáš tak dobře a pak Ti takhle ujede… To my amatéři se známe tak dobře, že přesně vím, kdy si můžu koho nechat ujet (mám-li nebo na něj prostě nemám), u vás profíku to je asi jiné. No nic, hodně štěstí do časovky! :) {thumbup}

 10. I když 2. místo, jen houšť, gratuluji Romane a Nibali je Nibali = je to velký závodník!

 11. Dnes jsem se díval na přímý přenos etapy na webu
  http://videochat.gazzetta.it/index_TirrenoAdriatico01.shtml
  Po včerejšku jsem byl namlsaný a čekal jsem, že přijde TO… {bomb} Že se Roman v posledním kopci postaví, nebude se ohlížet nalevo ani napravo, nastoupí a napálí plný plyn a postupně užhaví i Hornera…

  Bohužel, nestalo se, zbytečně nechali odjet Nibaliho, a hned je více konkurentů na titul. Snad to bude poučením pro příště a věřím, že časovka v úterý vyjde a TO {bomb} přijde na nějaké etapě na Giru.
  Každopádně, gratulace k dosavadním výsledkům na tomto závodě.

 12. Gratulace, k dalšímu druhému místu, i když dle článku s ním není moc velká spokojenost. Ale ta bude určitě v úterý po časovce. {thumbup}

Leave a Reply