Home » Soustředění » Místo Paříž-Nice na Tirreno-Adriatico
roman-saxo-2.jpg

Místo Paříž-Nice na Tirreno-Adriatico

„Kvůli zdravotním problémům jsem měl týdenní výpadek a ten je hlavně takhle z jara, kdy jsou všichni maximálně připraveni, hrozně znát. Sice jsem teď v rámci možností dobře trénoval, ale pořád nejsem v pozici, abych jel jako lídr na Paříž-Nice. Nechci se tam plácat někde kolem patnáctého místa. Je tenhle závod na pořadí, to by mi mohlo spíš ublížit. Konzultoval jsem vše s vedením týmu a dohodli jsme se, že radši pojedu s Albertem Contadorem na Tirreno,“ prozradil Roman z Korsiky. „Alberto má za cíl tenhle závod vyhrát a je fajn, když mu můžu podat pomocnou ruku. Věřím, že mu budu prospěšný.“ Roman se po návratu z Korsiky podívá na skok do Čech. „Potřebuju si dva dny trochu orazit, ale o víkendu už počítám s kvalitními tréninky. Nemoc si sebrala víc sil, než jsem čekal, tak se musím co nejrychleji dostat do optimální kondice,“ řekl. Kempu na Korsice se zúčastnili všichni členové týmu až na zraněné Duggana a Krona. „Zaugg, který měl pád na Méditerranéen, jezdil jen na ergometru. Počasí sice nebylo ideální. Měli jsme tu dost chladno, občas pršelo, ale odtrénovali jsme, co jsme potřebovali,“ dodal Roman.

13 comments

 1. Filipe. Obavam se ze v pripade RK budeme uz jenom cekat. Strasne rad bych se mylil, ale tak jak pises, od RK az na opravdu svetle vyjimky slysime porad dokola stejne vymluvy, ci zduvodneni proc neco neslo, nebo proc se neco nepovedlo. S takovou RK spali nadejnou karieru jako domestik. Nerikam, ze je to neco spatneho, ale cekalo se od nej trochu vice. Mozna ma opravdu smulu, mozna ze nema stesti, ale pak nemuze nikdo cekat (ani on sam), ze se vykonostne nekam posune.

 2. Roman bude k ruce Contíkovi, který chce T-A vyhrát. A když mu to pošlape, tak ho určitě nikdo brzdit nebude. Takže: secvičit TTT, pěkně se rozdýchat a pak ukázat růžky na Prati di Tivo a v Chieti. Loni v obou etapách dojel Roman druhý, tak co, holt bude zase druhý za Albertem. Pořádek v týmu musí být

 3. Teď je přece hlavní,aby byl ve formě a dokázal aspoň dobře pracovat pro Alberta..

 4. Filip gaučák

  Faniku opravdu se za odborníka nepokládám, to ale neznamená, že tomu nerozumím. Jsem určitě minimálně stejný fanda Romana jako ty, objel jsem loňské Giro s jeho vítězstvím na Pampeagu, vím, co je tenhle sport za dřinu a jeho výsledky respektuji. Jen mi prostě nesedí ta mediální prezentace, kde se vlastně žádný závod nejede na max. Vždycky je tam něco, to jistě musíš objektivně uznat. Stále čekám na to, který etapák vlastně bude ten pravý, kde se pojede podlaha. A stále čekám, čekám……..Toť vše a navíc bych si netroufl někam napsat o někom, že něčemu nerozumí, když ho neznám.
  Ale třeba něco přijde na Tirrenu…………..

 5. Dick Richards

  Už aby Roman konečně dojel do cíle! Ať už před sebou tlačí Contadora nebo naopak, to je úplně jedno, hlavně ať vydrží do cíle! Myslím, že na psychice mu ty nedokončené závody moc nepřidají, byť je propaguje jako tréninkové a naoko tomu nepřikládá váhu. Opak je pravdou.

  Přeju hodně síly a úspěchů do nové sezony.

 6. Filipe asi máš dojem,že Roman je slabý,když dokážeš takto uvažovat..Asi tomu nerozuíš.I historicky nejlepším českým výsledkům,např.9.celk.na TDF,předchází příprava,to neznamená jezdit všechno na max {rolleyes}

 7. Tak snad se vám to tam týmově povede,budu fandit..určitě to bude parádní podívaná:)Roman k ruce Albertovi,to bude pěkné a snad bude později i šance jet něco na sebe Romane {thumbup}

 8. Filip gaučák

  Roman dotáhne AC k cíli a pak ho pustí před sebe? Možná sledujeme oba nějaký jiný sport se stejnými jmény, jinak si vaše komentáře nedovedu vysvětlit. Stále dokola, jako každý rok, mazání medu kolem h… a kde nic, tu nic.
  Ale bidony někdo vozit musí, to je pravda, takže vaši vymodlené simulaci na TdF se musím jen smát…………..
  Ale třeba budu překvapen…….

 9. Souhlasím se Zdendou hobíkem ono to tak asi bude

 10. zdenda_hobík_

  Určitě příprava na TdF – Roman dotáhne Contadora k cíli a pak ho pustí před sebe, i druhé místo je pěkné

 11. bude od příštího tejdne celý na ES-1 i na ES-2 v kombinaci s Paříž-Nice

 12. Tak snad se dá RK rychle dokupy a vybojuje i nějakou etapu na T-A

Leave a Reply