Home » Zprávy ze závodů » Moje Tour byla hodně smolná
Foto Astana cycling team

Moje Tour byla hodně smolná

Jak bys tu letošní Tour zhodnotil? Byla hodně smolná, protože jsem v prvním týdnu třikrát lehnul. Pak nám kvůli pádu musel odstoupit lídr Vinokurov a museli jsme úplně změnit plány. Snažili jsme se, poslední týden jsme byli skoro v každém úniku, ale bohužel nám to nikomu nevyšlo aspoň na tu etapu. Kdy ti bylo nejhůř? Určitě den po tom pádu a v pátek. Byla to pro tebe nejhorší Tour? Spíš nejsložitější. Kdybych nespadl, třeba by to bylo úplně jiné, ale nemá cenu se o tom bavit. I tohle prostě ke sportu patří a určitě to neznamená konec světa. Co zraněné zápěstí? V úterý brzy ráno jedu do Česka a v Boleslavi u doktora Soukupa mám domluvené vyšetření na magnetické rezonanci. Uvidíme, jak dopadne. Jaké budou další závody? Všechno bude záležet na zdravotním stavu. Pokud ta ruka není zlomená, chtěl bych jet v sobotu Clásicu San Sebastian. Mám tenhle závod rád, už jsem tam byl druhý. No a pak přijde určitě volno. V září počítám se dvěma starty v Kanadě a tím pro mě skončí sezóna. Co říkáš na vítězství Evanse? Tím, že jsem se letos těch bojů o čelní příčky přímo neúčastnil, tak je nechci nijak moc komentovat. Ale Cadel jel vyrovnaně, ukázal sílu v časovce a zasloužil si to. Přeju to i mým kamarádům ze stáje BMC Quinziatovi se Santaromitou. 21. etapa (Créteil-Paříž, 95 km): 1. Cavendish (Brit.) 2:27:02, 2. Boasson Hagen (Nor.), 3. Greipel (Něm.), 4. Farrar (USA), 5. Cancellara (Švýc.), 6. Oss (It.), … 141. Roman Kreuziger (ČR/Astana) všichni stejný čas.  Konečné pořadí: 1. Evans 86:12:22, 2. A. Schleck +1:34, 3. F. Schleck (oba Luc.) +2:30, 4. Voeckler (Fr.) +3:20, 5. Contador +3:57, 6. S. Sánchez (oba Šp.) +4:55, 7. Cunego +6:05, 8. Basso (oba It.) +7:23, 9. Danielson (USA) +8:15, 10. Peraud (Fr.) +10:11, …112. Roman Kreuziger +3:00:59. Vrchařská soutěž: 1. S. Sánchez 108 b., 2. A. Schleck 98, 3. Vanendert (Belg.) 74. Bodovací soutěž: 1. Cavendish 334 b., 2. Rojas (Šp.) 272, 3. Gilbert (Belg.) 236. Nejlepší závodník do 25 let (bílý dres): 1. Rolland (Fr.) 86:23:05, 2. Taaramäe (Est.) +46, 3. Coppel (Fr.) +7:53, …27. Roman Kreuziger +2:50:16. Týmy: 1. Garmin-Cervélo 258:18:49, 2. Leopard-Trek +11:04, 3. AG2R +11:20, …19. Astana +2:48:21.

19 comments

  1. P.S.
    V dnešním e- Sportu titulek :“ Nikdo mi nemůže nic vyčíst“….Romane nemysli na letošní Tour pod dojmem utkvělých „výčitek fanoušků“. Je to sport a ne vždy se všechno povede….hlavně se uzdrav a přemýšlej po přestupu do dospělácký kategorie jak dál.

  2. To je ještě v podvědomí ze začátku sezóny, kdy v Astaně Romana určili na Giro a Vueltu. Pod dojmem vcelku velmi úspěšného Gira se Roman rozhodl pro Tour a o Vueltě se zmiňoval, že ji letos asi nepojede, protože letos začíná už kolem 20.8.2011 a to by neměl šanci zregenerovat po TdF. Ale to ještě nevěděl, že bude mít zraněné zápěstí a bude na tom blbě psychicky, jinak by si odpustil tu včerejší hlášku, že se nemá za nic omlouvat. Na jeho místě bych radši pomlčela. Zajímavá byla reakce Lubora Tesaře na ČT 4 ke skutečnosti, že více jak polovina jezdců před časovkou nesplnila limit a neměli by tudíž správně nastoupit na start , jednou o limitu všichni vědí, tak se mají do něj vejít. Ta manifestační jízda do Paříže je věc názoru, na Giru se jezdí až do úplného konce. Myslím si, ževzhledem k současnému rozpoložení Romana je i ta účast v San Sebastianu spíše přáním, než reálně odhadnutými možnostmi. Ve srovnání s Romanem mě letos daleko víc oslovil Roland, který dřel a pomáhal Voecklerovi a navíc také vyhrál etapu – opravdový talent a bojovník.
    A pro letošek přátele, mějte se hezky, Romanovi hodně sil, pevného zdraví a štěstí.

  3. to heli:

    Co máš pořád s tou Vueltou? Roman jasně řekl, že letos už pojede jen San Sebastian (pokud ruka dovolí) a na podzim 2 jednorázovky v Kanadě. Nevzpomínám si, že by někdy naznačoval, že by na Vueltu jel. Od doby kdy vyhlásil svou účast na Tour určitě ne.

Leave a Reply