Home » Zprávy ze závodů » Mrkli jsme na sebe a bylo to
roman-nova-fotka.jpg

Mrkli jsme na sebe a bylo to

Můžeš prozradit, jak se zrodil váš atak 30 kilometrů před cílem? Tak nějak to vyplynulo ze situace. Už předtím se na větru jelo hodně ostře, tahaly týmy Omega Pharma-Quick Step a Belkin. My jsme tam jeli docela dobře schovaní. Najednou jsme viděli, že se balík natahuje, že hodně lidí odpadá. Byli jsme vpředu všichni a vycítili jsme šanci. Jen jsme na sebe mrkli a jeli jsme. A pak jste si neskutečně dávali až do cíle. Bylo to jak časovka družstev. Poctivě jsme se střídali, tahali jsme i já s Albertem. Mollema a Ten Dam moc ne, protože se báli naší přesily, Cavendish a Sagan zase šetřili síly na závěr. Ale my jsme s tím počítali a vůbec to nedopadlo špatně. Měli jste útok naplánovaný než před etapou? První terezín rozjely Omema Pharma-Quick Step a Belkin. Hodně foukalo. Na Tour to dlouho takhle na větru nikdo nerozjel. Když se pak naskytla šance nám, spíš jsme využili momentální situace. Co říkáš na smůlu Valverdeho? Je to hodně nepříjemný. Když měl ten defekt, náš tým nejel, máme svědomí čistý. Chtěli jsme čekat. Ale jiní dupali. My jsme začali jet až třicet před cílem a to už bylo jasné, že Valverde a jeho lidi nemají šanci nás dojet. Myslíš, že jste rozhodili Sky s Froomem? To je spíš otázka na ně. Jen jsme dokázali, co jsme říkali i teď po časovce, kdy Froome zvýšil náskok. Že se nevzdáváme a budeme bojovat. Tour končí až v Paříži a stát se může cokoliv. Všichni věděli, že máme velmi silný tým a dnes jsme to jen potvrdili.

19 comments

  1. Super, super. Čumím na každou etapu. Ale dnes se nebude dít nic zajímavého. (úlitba bohům, jdu s manželkou nakupovat )
    Po návratu z obchodu nevěřím svým očím, Naprosto super.

  2. Křižák s Pistolerem parádně využili situaci. Doufám, že jste se chlapi moc neprošili a v neděli to znovu rozbalíte a umlčíte Froomovo komentáře {thumbup}

  3. Konečně se potvrdila stará pravda o pojetí totální cyklistiky. Když fouká na rovině vítr, tak je třeba útočit! Poděkování za názornou ukázku pro Romana a celý team SAXO Tinkoff. Navíc při oslavě 100 let TdF.
    {bomb}

Leave a Reply