Home » Zprávy ze závodů » Na časovku se moc šetřit nedalo
Foto Astana cycling team

Na časovku se moc šetřit nedalo

„Časovka bude hodně důležitá, ale ještě jsem ji neviděl, mrknu se na ni až zítra. Proto nechci dělat dopředu žádné prognózy. Uvidíme, jak mi to sedne. Ideální by bylo pošetřit síly, ale dnes to moc nešlo. Posledních padesát kilometrů se jelo hodně ostře, závěrečný okruh byl dost těžký. Jeli jsme na Gavazziho, ale byl to přesně dojezd na Sagana. A ten jen potvrdil skvělou formu,“ řekl Roman. 6. etapa (Wittnau-Bischofszell, 198,5km): 1. P. Sagan (SR/Liquigas) 4:30:08, 2. Swift (Brit./Sky), 3. Davis (Austr./GreenEdge), 4. Albasini (Švýc./GreenEdge), 5. Freire (Šp./Kaťuša) všichni stejný čas, … 26. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +3. Průběžně: 1. Costa (Portug./Movistar) 25:23:38, 2. F. Schleck (Luc./RadioShcak-Nissan) +8, 3. Roman Kreuziger +15, 4. Pinot (Fr./FDJ) +19, 5. Roche (Ir./AG2R), 6. Löfkvist (Švéd./Sky) oba +21.

13 comments

 1. úspěch i pro štybara – 21 vteřin za romanem.. pokud se zlepší v rovinatých časovkách tak máme druhýho dobrýho..

 2. Dick Richards

  Tak Roman vcelku dobře, bohužel pro něj, Costa excelentně. I tak gratulace a zítra držím palce do kopců!!!
  Za RK je docela tlačenka….

 3. Také jsem zvědav jak to dopadne. na vítězství asi velmi těžko (zejména Spartak), ale porovnání s Costou, Gesinkem, Fuglsangem, Lovkvistem, Levim ale i Moserem a Gusevem bude zajímavé …. První 5 tak by byl superúspěch desítka úspěch ….

 4. Dick Richards

  @Jirka V. – Díky za vyjasnění. Nedokázal jsem si vybavit, jak se vlastně časovky jezdí, pokud není někde na konci, a ony se vlastně jezdí pořád stejně, lhostejno ve které etapě jsou.
  U prologu je to pak tedy obdoba lyžování.

  Jsem na tu dnešní etapu extrémně zvědav. Roman by se mohl zmáčknout a snad i vyhrát!! Ale asi pojede s myšlenkama na sobotu a neděli.
  Škoda, že ten první kopec je už ve třetině trati.
  Každopádně ROMANE ZABER!!

 5. @Dick Richards – Startovní pořadí je vždycky obrácené (tzn. nejlepší na konec), i když rozhodčí můžou udělat změnu v případě startu dvou lidí ze stejného týmu za sebou. To se ale v praxi na velkých akcích nedělá – tam je rozhodčích hlídajících hákování dost. Jediný rozdíl jsou prology – tam se to losuje, týmy mohou určit který závodník má být ve které skupině, a nebo se taky používá loňské pořadí + los. Takže více méně je to tak jak sis myslel. Jestli tě to zajímá víc, tak je to bod 2.6.023 pravidel UCI.

 6. Dick Richards

  Tak jo,
  už jsem to našel – jede se dle pořadí. Roman startuje v 16:26.

  Hodně zdaru!!!

  BTW: Jakým způsobem se startuje na jiný časovky? V průběhu Tour třeba? Pokud není časovka až někdy na konci….Nemůžu si uvědomit, jestli je to vždy podle pořadí…. A co prology? Losem, podle pořadí v žebříčku UCI?? Díky za info.

 7. Dick Richards

  Zdar,
  nevíte někdo, jak se startuje na dnešní časovku? Jede se dle pořadí, nebo losem, nebo jak? Rád bych se na Romanův výkon podíval. Díky!

 8. Sagan je borec, ale kdo je 3. celkově? Romane, časovka sedne jako pr… na hrnec a je to doma. Věřím, že to vyjde! {beer}

 9. Ale nemi to nenormalni, Andy Schleck byl v necelych 22 druhy na Giru a Roman vyhral ve 22 Tour de Suisse.

 10. Jak může být někdo ve 22 letech tak dobrý? Obdivuhodné.

Leave a Reply