Home » Zprávy ze závodů » Slušná časovka. Pódium chci udržet
Foto Astana cycling team

Slušná časovka. Pódium chci udržet

„Zajel super. Jsme hrozně rádi, že se nám povedlo vyhrát etapu. Dobře jel i Kangert, který byl šestý. A já jsem se svým výkonem taky docela spokojený. Byla to slušná časovka a všichni musíme pogratulovat Costovi, který jede fakt dobře a jediný nám odskočil,“ řekl Roman. Průběžně je druhý, za ním je to hodně našlapané. „Koukám spíš před sebe než dozadu. Prvořadý cíl je udržet pódium, ale určitě je i šance bojovat o vítězství. Uvidíme, jak na tom bude Costa o víkendu v horách. Zítra je jen jeden kopec, v neděli je etapa těžší a pokusíme něco vymyslet. Kessiakoff měl krizi na Verbier, ale teď se rozjel, s Kangertem jsou na tom dobře. Tak věřím, že něco ukážeme,“ dodal. Romana mrzelo, že nemohl časovku absolvovat se speciální protiskluzovou gumou na sedle. „Díky ní jsme hodně vylepšili posed. Jel jsem s tím všechny prology, časovky na Giru, ale dnes mi rozhodčí před startem řekli, že to zakázali používat. Prý to strhli všem. Moc to nechápu a docela mě to štve, protože jsem na sedle zase klouzal,“ prozradil. 7. etapa (časovka na 34,3 km v Gossau): 1. Kessiakoff (Švéd./Astana) 46:37, 2. Cancellara (Švýc./RadioShack-Nissan) +2, 3. Monfort (Belg./ RadioShack-Nissan) +20, 4. Roy (Fr./FDJ)+25, 5. Gesink (Niz./Rabobank) +27, 6. Kangert (Est./Astana) +34, … 16. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +1:16. Průběžně: 1. Costa (Port./Movistar) 26:10:55, 2. Roman Kreuziger +50, 3. Gesink +55, 4. Valverde (Šp./Movistar), 5. F. Schleck (Luc. RadioShack-Nissan) oba +1:04, 6. Tom Danielson (USA/Garnin) +1:12.

15 comments

 1. No pěknej závěr dneska!Je to vyrovnaný,tak jsem zítra zvědavej jak to dopadne,snad to Romanovi sedne {beer}

 2. Proč úsměvná, na 3. místo ztrácí 21 vteřin a na první 8 stáhnul. Myslím, že po Giru solidní výkon. Ostatní ladí formu na Tour. Ta je životní šancí pro Franka, nebude se muset ohlížet na bratra a pojedou na něj. Zaráží mě výrok rozhodčích o té gumě na sedlu. Pravidla se asi v průběhu sézóny nemění, tak proč je začnou vyžadovat zase až v půlce sezóny. Jestli došlo ke změně pravidel nebo výkladu, tak nechápu, že to týmy jako Astana a další neví a rozhodčí si to nechají až na start! Přijde mi to fakt jak na okresním přeboru, kde je nějaká možnost tréninku, jistota pravidel… Posed je přeci důležitý.

 3. Ještě bych dodal. Titulek včerejšího článku je už úsměvný.

 4. Prostě skromnost a doufat, že to někdy příště vyjde líp. Na víc asi není.

 5. No je to jako na Giru…….proste tomu neco letos chybi. Skoda.

 6. no v časovce měl dát shleckovi víc.. teď shleck zaútočil a roman odpadl jako costa..

 7. Super že časovka vyšla, škoda, že se rozhodčím nelíbila úprava posedu – je to znát.

 8. Velice solidní časovka. Pokud do toho dá Roman všecko, jako na Pampeagu, bude to super výsledek. Má na to, držím palce.

 9. Pěkná časovka, pěkný závod, těším se na víkendové etapy a držím palce

 10. Dick Richards

  Costu asi nikdo tak moc vepředu nečekal. Roman ale dobrá jízda, nicméně v poslední třetině se mi zase zdálo, že musí víc držet posez, a že zase sjíždí malinko dopředu.
  Všechny hladový vlčáky má teď těsně za sebou, víkend bude hodně zajímavý!!!
  Přeju Romanovi minimálně bednu!

 11. docela se divim že cancellara byl druhej i v kopcovitější časovce.. jinak costa jel sice naplno ale rupne v horách. jinak je taky úspěch štybara, postupně se zlepšuje..

 12. Osobně jsem čekal, že Schlecka porazí o něco více, ale jelikož není časovkář, tak asi slušný výkon .. ale ten Costa jim hrozivě utekl ..

 13. pekný výsledok, a cez víkend roman rozhodne o celkovom prvenstve :D ináč astana tu má veľmi dobrý tím :D

 14. Výsledek v časovce je potvrzením stabilní formy. {thumbup}

Leave a Reply