Home » Zprávy ze závodů » Nebylo to špatné, ale Froome předvedl mega výkon
Foto Saxo-Tinkoff Team

Nebylo to špatné, ale Froome předvedl mega výkon

Romane, když 8 kilometrů před cílem nastoupili Froome, Porte a Alberto, trošku jsi vycouval. Měl jsi krizi? Prostě na mě byli rychlí a já věděl, že bude daleko lepší počkat si na tu silnou skupinu za mnou. Mohl jsem trochu orazit v háku. Tahal hlavně Ten Dam, občas Fuglsang. Chvilku jsem zregeneroval a pak už jsem se cítil fakt dobře. Jen když na posledním kiláku vyletěl Rodriguez, tak na toho jsem neměl. Ale myslím, že to nedopadlo špatně. Mollema toho měl očividně plné zuby a najel jsi na něj šest vteřin. Chvílema tam visel jako na gumě. Já jsem ale tu skupinu nechtěl tahat, protože vpředu jel Alberto a byla by hloupost, abych je táhl za ním. Nakonec Albertovi v závěru asi trochu došlo, ale pořád jsme tam v pár vteřinách. Každopádně je dobré zjištění, že Mollema nebyl až tak silný, ale všichni jsme tam plus minus vyrovnaní. Ještě se tam zezadu přiblížil Quintana. Co jsi říkal na výkon Frooma? Byl jasně nejlepší ze všech. To, co předvedl, byl mega výkon. Jel jako motorka. Fakt klobouk dolů. Já věděl, že na tomhle kopci nesmí člověk z toho lesa vyjet sám, ale Froomovi to očividně nevadilo. Náskok na vás dva zase o něco zvýšil. Pořád platí, že Tour končí až v Paříži. Rozhodne časovka a dvě hodně těžké etapy. Zítra si musíme odpočinout a s týmem se určitě pobavíme, co bychom mohli vymyslet. Pořád platí, že tvým prvořadým úkolem je pomoc Albertovi? Jednoznačně. Alberto tam dneska vydržel od nás jediný, je to skvělý lídr. Ale pro taktické varianty není špatné, že jsme v pořadí zůstali oba.

14 comments

 1. zdenda_hobík_

  O takovémto průběhu Tour z pohledu Tvých výsledků, Romane, se nám ani nesnilo, respektive pokud někdo takto snil a vyjádřil to, byl zasypán posměšky. Bravo {rose} a hodně štěstí v posledním týdnu.

 2. Je to „Muž-stroj“ …

  Jo, je to letos párdní tour ..
  kdyby nebylo Muž-Stroj-Frooma, byla by to navíc i napínavá tour!

  Nakaždý pád GL Tobě i Albertovi!, a je to SUPEER!!

 3. Fantazie, tak to je forma jako zvon. Roman vypadá jako na vyjížďce, Molema visí očima, Contador bojuje, ale nic moc (na něj) Fromme je mimo kategorie, a každý kdo má rád cyklistiku před ním musí smeknout.
  Pokud ale zůstane všechno výše popsané, kluci budou v pár vteřinách i v posledním kopci, měl by Roman jet doraz a Contador naopak podpořit a tahat ho, tak aby Roman skončil celkově 2.. Jsem přesvědčený, že to tak i bude, ale jak říkám, pokud to v posledním kopci bude srovnané ve vteřinách a to je ještě sakra daleko.

 4. Paráda, Romana {devil} Nejen fyzický, ale i taktický super výkon! Přeji pevné zdraví, pořádnou regeneraci a dobré nohy, náladu a taky nezbytné štěstí do třetího týdne {thumbup}

 5. čtyřkolečko

  Dnesky to bylo velkolepé, líbilo se mi též, že mnozí z těch, kdo nemají na Tour formu, se poklonili provensálské hoře výkonem na momentálním limitu, třeba Gadret apod. Jinak předpokládám, že třetí týden bude pro opravdové vytrvalce a že z čela pořadí se někteří borci vytratí. Věřím, že vy, Romane, tam vydržíte! Hodně štěstí!

 6. asi bude muset být Roman ještě kousek vpředu, aby ho zabíraly kamery na konci etapy :) Tak rád bych viděl, jak ten konec probíhal….
  Luk: co bys potřeboval vědět? Já se jedu podívat na na páteční a sobotní etapu. Cíle jsou poměrně blízko u sebe a mooc se těším. Zkušenosti nepotřebuješ. Stačí si najít místo, kde to budeš sledovat a dojet až k němu :)

 7. Dobře, Romane, velice dobře. Zítra hlavně načerpejte sílu do dalších etap, věřím, že to oba s Albertem dotáhnete na pódium. Držíme pěsti!

 8. Bezvadné představení, velká gratulace {thumbup} . Nevěřím, že to oba Holanďané vydrží až do Paříže. Quintana sice zlobit bude, ale snad dotáhneš Contíka na bednu ( a sebe pochopitelně taky ). Tak zítra relax a v úterý zkuste něco vymyslet. Froome je přece pořád jenom člověk…

 9. Moc pěkný výkon, škoda, že v takové formě se musí Roman trošku držet, kvůli Albertovi, ale taková je práce a odvádí ji opravdu perfektně. Doufejme, že Alberto bude mít opravdu silný poslední týden a doufejme, že team Romana nebude chtít nesmyslně obětovat a dotáhne to na tu 3 pozici, což by bylo hodně luxusní !

  PS: neplánujete někdo jet se podívat na nějakou horskou etapu? Docela by mě to lákalo, ale nemám s tím žádné zkušenosti a nevím kdy a kam a jak to funguje ..

 10. Bylo by fajn kdyby oba kluci ze Saxa byly na bedně {rolleyes}

 11. Držím palce, super výkon, snad se Alberto vážně dá dohromady. {thumbup}

Leave a Reply