Home » Zprávy ze závodů » Nechtěl jsem to zabalit

Nechtěl jsem to zabalit

„Pocity jsou spíš takové smíšené, ale snažím se z toho brát i pozitivní věci. Je dobré, že jsme s týmem vyhráli etapu, můj výkon už tak slavný nebyl,“ přiznal Roman. Poslední etapa měřila i s transferem jen 135 kilometrů, ale byla jedna z nejtěžších. „Kvůli počasí. Závodu se sice říká Cesta za sluncem, ale letos to bylo přesně naopak. Čím jsme jeli víc na jih, tím horší počasí bylo. V neděli byly ty podmínky fakt hrozné: 5-8 stupňů a lilo od začátku do konce. Odjela skupina sedmi lidí, která měla minutu a půl. Jeli jsme za nimi, ale v dlouhém sjezdu se to rozpojilo. Já byl trochu vzadu a už jsme to nedojeli,“ popisoval po etapě, kterou řada lidí nedokončila. „Já to balit nechtěl. Je důležité dokončovat i závody, v nichž to člověku nešlo nejlíp.“ Romana teď čekají tři dny volna. „Budu dva dny v Česku. V úterý mám v Praze tiskovou konferenci, pak jedu do Mladé Boleslavi na autogramiádu a přebírání sponzorského auta, ještě ve středu mám nějaké natáčení pro televizi a ve čtvrtek ráno pojedu zpátky do Itálie, kde začnu pozvolna finální přípravu směrem k Giru. Další úterý odletím na Tenerife, kdeb udu trénovat šestnáct dní až do 8. dubna,“ prozradil Roman, jehož dalším startem v sezóně by mělo být Giro del Trentino od 19. dubna.   8. etapa (124 km): 1. Voeckler (Fr./Europcar) 3:15:58, 2. Ulissi (It./Lampre) +23, 3. El Fares (Fr./Cofidis), 4. S. Sánchez (Šp./Euskaltel), 5. Lopez García (Šp./Movistar) všichni +1:06, … 43. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +5:12. Konečné pořadí: 1. Martin (Něm./HTC-Highroad) 34:03:37, 2. Klöden (Něm./RadioShack) +36, 3. Wiggins (Brit./Sky) +41, 4. Taaramae (Est./Cofidis) +1:10, 5. S. Sánchez +1:13, 6. Peraud (Fr./AG2R) +1:24, 7. Brajkovič (Slovin./RadioShack) +1:34, 8. Leipheimer (USA/RadioShack) +1:36, … 17. Roman Kreuziger +7:10.

8 comments

 1. Něco na tom je,všechno souvisí se vším.Romanovi fandím a zastávám se ho,ale když měl bílý dres,tak jím pohrdal.to je špatné,ač to znamenalo něco navíc,tak do něj měl jít.Dresy se nepouštějí.možná proto jsou soupeři taky trochu napřed.A taky se mi líbil Velits,zkusil to,nevyšlo to ale šel do toho,pár km,před cílem,nedávno.při srovnatelné výkonnosti rozhoduje srdce a agresivita.To musí být prvořadé.Myslím,že se ještě rozjede,ale krom toho bychom se měli dočkat něčeho navíc.Srdíčko by tam mělo být-pokud se bojuje,bez toho,aby se myslelo na zítra,tak posun asi nepřijde.taktizovat se dá na giru,když je situace jasná.Ale třeba je to jinak????Fabuluji-taktika??

 2. Je strašně těžké být lídrem týmu,ale sám Roman to mnohokrát zbytečně vyhlašoval,trocha skromnosti by při jeho výkonnosti neškodila.Hvězdy mají mít sebevědomí,ale Roman má do hvězdy bohužel daleko.Mě se o moc víc líbí závodníci co prostě něco v etapě zkusí i když to mnohdy nevyjde (viz třeba Vockler).Dostane výprask,ale druhý den do toho jde znovu.Nebo Cancelara,klidně dojede z půlhodinou záseku ale druhý den vyhraje časovku.To Roman neumí.Vyhýbá se roziku a to někdy v celkové klasifikaci vyjde.

 3. Asi bude muset přidat agresivitu v závodech,co teď budou.Taky mě napadlo,jestli je s trenérem ve styku pouze on line a tak,tak to asi není ono.Nějak nejsem příznivcem této metody.osobní kontakt,rokamžité reakce v úpravě tréninku,nic nenahradí.Od stolu se sice dobře radí,ale jsme každý jiný.Možná se mýlím,nevím.Jak rád by člověk pomohl.

 4. Teď mě napadlo, že třeba Tomáš Rosický má pro své fanoušky na svých webových stránkách možnost získání podepsané fotky za nějakou stanovenou cenu, docela se to ujalo a dostane se na každého zájemce. Bylo by Romane něco takového možné vymyslet i pro Tvé fandy prostřednictvím správce webu? Moc se za to přimlouvám – já už jsem taková historická fanynka – mám podepsané fotky Jendy Smolíka a Vlastíka Moravce, když vyhráli Závod Míru, ale myslím na mladé a Romana obdivuju. A mimochodem co si myslíte o vážném zájmu Martiny Sáblíkové startovat v Londýně na olympiádě v silniční cyklistice. Podle dnešních zpráv pro ni trenér Novák hledá kvalitní tým trenérů a myslí to oba smrtelně vážně. Super holka = 5 x násobná mistryně světa na 5 ooo m a ještě myslí na kolo. Hrozně moc ji fandím Heli.

 5. Zdravím Romane, chci se zeptat jestli je autogramiáda v Ml.Boleslavi veřejná, případně kde a v kolik bude?Díky

 6. Roman má pravdu ohledně počasí, to bylo fakt hnusný, ale tak to v etapových závodech bývá, s předchozím fanouškem souhlasím v tom, že by tzv. jednička v týmu měla být víc vidět a víc se snažit o dílčí vítězství. Celkové pořadí ,pokud nejde o bednu ,tak moc neznamená, jako být vítěz jedné – dvou etap! V tomto závodě na mne udělal dobrý dojem Němec Martin. To je talent, že by pokračovatel Ulricha? Roman si to teď přebere a srovná v hlavě a na tom Tenerife udělá vše proto, aby se na Giru ukázal, tak mu držme palčáky! Heli

 7. Taky to tak vidím,jen je škoda,že Romanovi trochu odskočil Nibali a spol.no doufám a držím palce,aby se to zvrátilo a forma přišla.

 8. josef_spejbl

  „Já to balit nechtěl. Je důležité dokončovat i závody, v nichž to člověku nešlo nejlíp.“

  Skvělý přístup. Tohle se mu jednou vrátí. V dobrém samozřejmě. {thumbup}

Leave a Reply