Home » Zprávy ze závodů » O vítězství se chci rvát v Alpách
Foto Astana cycling team

O vítězství se chci rvát v Alpách

„Cítil jsem se trochu líp než včera, ale ta skupina odjela poměrně rychle. Dřív, než jsem čekal, tak jsem do toho nešel. I proto, že jsem se potřeboval dát trochu dohromady, ta ruka ještě prostě není stoprocentní. Ani tým nechtěl, abych dnes odjížděl, když se necítím na sto procent. Všechny kopce jsem přejel bez problémů v balíku, jen ten poslední jsem jel už v klidu. Vystoupil jsem si. Věděl jsem, že tam bude boj těch nejlepších a na ty prostě teď nemám,“ řekl Roman. Rozhodně ale nehází flintu do žita. „Zkusím to v Alpách. Pořád platí, že chci vyhrát etapu. Jednu si vytipuju a půjdu do toho. Je to můj cíl a věřím, že to dokážu,“ dodal závodník Astany. Boj o čelní příčky nechtěl příliš komentovat. „Voeckler to drží docela v pohodě, ale jeden den se asi zlomí. Přesto to s ním ostatní budou mít těžký. Je jasné, že rozhodnou Alpy, Pyreneje zatím jen napověděly, kdo na to má.“ 14. etapa (Saint-Gaudens – Plateau-de-Beille, 168,5 km): 1. Vanendert (Belg.) 5:13:25, 2. S. Sánchez (Šp.) +21, 3. A. Schleck (Luc.) +46, 4. Evans (Austr.), 5. Uran (Kol.), 6. Contador (Šp.), 7. Voeckler (Fr.), 8. F. Schleck (Luc.), 9. Peraud, 10. Rolland (oba Fr.) všichni +48,… 74. Roman Kreuziger (ČR) +17:03. Průběžně: 1. Voeckler 61:04:10, 2. F. Schleck +1:49, 3. Evans +2:06, 4. A. Schleck +2:15, 5. Basso (It.) +3:16, 6. S. Sánchez +3:44, 7. Contador +4:00, 8. Cunego (It.) +4:01, … 106. Roman Kreuziger +1:39:37.

48 comments

 1. Zenon Jaskula

  Píše to tu dost expertů, tak není důvod tomu nevěřit

 2. Na letošní Vueltě? Ty mě děsíš, tam snad Romana nepoženou, Tři GT za sezónu, to by si Roman taky mohl vystoupit z kariéry

 3. Zenon Jaskula

  Ciba: však uraženej rozhodně nejsem, spíš se tomu směju, jak se názor některých lidí dokáže během chvíle otočit
  No nic,doufám, že na Vuletě už to Roman konečně všem ukáže

 4. Tak tolik času taky nemám
  Jen jsem chtěl naznačit, že není třeba se hned urážet nebo hádat

 5. Zenon Jaskula

  Ciba: tak to máš bohužel hodně krátkou paměť . Jestli máš přebytečný čas tak zkus projít „debaty“ při Giru. Já ten čas nemám

 6. Zenon Jaskula: sám se nebojíš ostře reagovat na názor se kterým nesouhlasíš. Kvůli pochybám, zda má smysl aby Roman jel po Giru i TdF na umístění tě tady, pokud si dobře vzpomínám, nikdo nenapadal.

  Pokud se týká zdejší diskuse tak mi připadá, že dokud jezdí Roman svůj (velmi vysoký) standard, tj. TOP10 na velkých závodech je tady relativní klid. Pokud však přijde „slabší“ období, vyrojí se tady hodně nespokojenců, kteří požadují umístění v TOP5 v každém závodě.
  Schází se tady lidé, kteří aktivně jezdí i lidé, kteří vidí cyklistiku jen ve zprávách. Zákonitě pak vznikají různé pohledy na RK a bohužel často dochází i k (zcela zbytečnému) osobnímu napadání mezi debatéry.

  Nicméně mi připadá, že drtivá většina přispívajících přeje Romanovi úspěch, což je jen dobře.

 7. Po tom co tu čtu, on chce jet Roman i Vueltu?… Potřeboval by si něco píchnout do žil…

 8. Nevím do jaké diskuze většina z vás přispívá a obhajuje něco co bude možná, ale Tour de France není o vítězství v jedné etapě. Jistě při více méně dobře odjetém závodě je to úžasný bonus, ale takto?

 9. Jo tak ohánění se s českou veřejností a nesmyslem, že většina má vždy pravdu. Pokud bych měl brát ,,názory´´ v diskusích na idnes nebo sport.cz jako reprezentativní vzorek české veřejnosti, a je to možné, tak se mi chce z české veřejnosti leda tak zvracet.

 10. k Milanovi: podle mě jsi velkej amatér a snažíš se tady Romana nebo někoho jen vyprovokovat. Nerozumíš závodění a taktice vůbec. Nevíš jak mu je, jakou maj strategii-prostě nic.
  Takže běž s těma kecama někam na skládku kterou jsi možná vyjel a teď si myslíš jak jsi chytrý.
  Nic ve zlém kámo, ale asi ti uniklo, že na Tour jsou bozci z borců největších! Roman se vydal na Giru, které zajel skvěle, a teď jede dle možností navzdory zdravotním potížím.

 11. 100 lidí 100 názorů. Proč Franta Raboň skončil v čechách jak skončil? Sám přiznal, že má za sebou v krátké době 4500 závodních km, takže každý normální soudný člověk musí pochopit to,proč Roman jede jak jede. Astana to takhle chtěla, má to. Mají úspěch z Itálie, z Francie to bude bohužel opak. Jinak mám strach, že čím jsme blíže Champs Elyséss, tempo se bude zrychlovat i v těch Alpách, takže to vítězství…..no, uvidíme.

 12. Klodena museli z kola skoro sundat … nebylo by lepší závodit naplno a pak takhle odstoupit rytířsky {rolleyes} ? A jestli se už šetří na Vueltu tak je to zase klasická chyby Astany, A nejsem si jistý jestli je to právě ta dobrá zkušenost z TDF, která je k něčemu závodníkovi s ambicemi na výhru.

 13. To že Roman napíše že chce třeba puntíkatej dres je spíš dobře – podle mě – nebo to alespoň nevadí. …Podle mě se ale prostě zlomil, když ho Astana nechtěla tahat dopředu v té 3? etapě. A od té doby kromě jedné ani né celé etapy jede jako by to ani nebyl závod … a přitom to je Tour. A divim se, že ho nenažhavilo když už neni Vinokurov, ale jako by se pak ještě víc šetřil. A to se mi fakt jako fanouškovi nelíbí.

  A mám strach, že to v Alpách moc nezlepší… Nebo konečně pojede naplno všechny etapy Alpské?? Jde i o to: přeci na to koukáme a nechceme se dívat na to, jak si náš závodník dává pohodičku do kopce posledního a má 17 minut a přitom celou etapu jel v peletonu nic netahal … závodník jeho kvalit přeci musí být schopný jet víc etap za sebou naplno a to i když byl na Giru – přeci si to museli rozmyslet předem a věděli že Tour je závod a ne tréning.

 14. Kandinsky: Všude kam se podíváš, tak česká veřejnost zastává většinou ten názor, že Roman víc mluví a míň pak činí. Já bych ocenil, kdyby to bylo spíš naopak. I třeba takovej Voeckler uznával, že nevidí moc pravděpodobně udržení žluťásku přes Pyrenej, a hle, zvládl to a spoustu lidí mu to přeje. {thumbup}

Leave a Reply