Home » Zprávy ze závodů » Do úniku jsem nemohl, bolela mě ruka
Foto proteam-astana.com

Do úniku jsem nemohl, bolela mě ruka

„Asi to byla daň za to, jak jsem si ve čtvrtek dával. Večer mi to oteklo a dneska to dost bolelo. Na únik jsem se moc necítil, nebyl jsem dost silný. Měli jsme vpředu Fofonova, jenže ten má zápěstí naštípnuté a jak blbě drží řídítka, chytla ho záda. V tom kopci skoro zastavil a musel záda protahovat, aby vůbec mohl pokračovat. Není to sranda,“ řekl Roman. Jeho plán na etapové vítězství dál trvá. „Zítra je jedna z nejtěžších etap na Tour. Jestli se budu cítit dobře, něco zkusím, nebo si vytipuju jeden den v Alpách a pokusím se vyhrát až tam,“ uvedl jezdec Astany, který jel dnes závěr etapy naprosto v klidu. „Vystoupil jsem si už po šesti kilometrech toho kopce. Pak jsme jeli v té naší skupině rozumně.“ Jinak Roman gratuloval Hushovdovi k jeho dnešní spanilé jízdě. „Thor ukázal, proč má dres mistra světa. Umí zaspurtovat, jezdí dobře klasiky a je schopen za to vzít i v těžkých etapách. Fakt má teď skvělou formu a gratuluju mu.“ 13. etapa (Pau-Lurdy, 152,5 km): 1. Thor Hushovd (Nor./Garmin-Cervélo) 3:47:36, 2. David Moncoutie (Fr./Cofidis) +10, 3. Jérémy Roy (Fr./FDJ) +26, 4. Lars Bak (Dán./HTC-Highroad) +5:00, 5. Jérome Pineau (Fr./Quick Step) +5:02, 6. Boasson Hagen (Nor./Sky) +5:03, … 164. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +22:08. Průběžně: 1. Thomas Voeckler (Fr./Europcar) 55:49:56, 2. Fränk Schleck (Luc./Leopard-Trek)+1:49, 3. Cadel Evans (Austr./BMC) +2:06, 4. Andy Schleck (Luc./Leopard-Trek) +2:17, 5. Ivan Basso (It./Liquigas) +3:16, 6. Damiano Cunego (It./Lampre) +3:22, 7. Alberto Contador (Šp./Saxo Bank) +4:00, 8. Samuel Sánchez (Šp./Euskaltel)  +4:11, … 119. Roman Kreuziger +1:23:22.

30 comments

 1. Jak se tu hned pozná, že jde o čekej web…..spousta závistivejch „fanoušků“, který si na netu léčej svoje komplexy a neuměj nic jinýho než na ostatní kydat špínu….

 2. Gr.St.Bernard

  Kdyby byl Vockler Roman: „Nemělo cenu držet se čelní skupiny. Vystoupil jsem si, jel jsem v klidu a myslím, že stále držím Top 10, a věřím, že jsem pošetřil síly a na Alpy si hodně věřím (hned v první alpské etapě vystoupím jakmile skupina 15 jezdců zrychlí 10 km před cílem) a myslím, že tam něco ukážu (budu se šetřit na další sezonu). Ti co jeli v čele za to v Alpách zaplatí (opět si vystoupím jen já z jezdců Top 10).“
  Voeckler mít Romanovy parametry, tak vládne pelotonu zcela neomezeně.

  Ono je to trošku o osobním pohodlí a síle vůle. Obhájci Romana ve stylu jakej je to borec atd. Ano, je to borec, dělá největší české úspěchy v profipelotonu. Ale v individuálním sportu jde o vítězství, o tom být vidět a to u Romana mizí, rok od roku je horší a horší.

 3. Vanendert, Sanchez {thumbup} {thumbup} takhle se bojuje o puntíkatej dres a vítězství! A samozřejmě Voeckler! {thumbup} takhle se bojuje o žlutej trikot

 4. Ano, předevčírem to zkoušel, sis nevšiml.

 5. Kandinsky: A vidíš ho to snad zkoušet? Pokud to chtěl zkoušet, tak dneska neměl chybět ve předu.. Dnes se není na co šetřit, zítra je rovina a pozítří den volna.

 6. Brian: Co sliboval ? A komu ? Snad ne tobě Roman říkal, že se o to pokusí, na tom nevidím nic špatného.

 7. Ciba: dobře, tak ale nemá slibovat, že se pokusí o puntíkatý trikot, když na to nemá. Takhle to je bohužel s Romanem vždycky. Naslibuje toho víc, než kolik je v jeho silách, a pak se hledají objektivní důvody, proč že to nevyšlo.

 8. Vladík: když už se Roman rozhodl na Tour jet, bude úspěchem „pouhé“ dokončení závodu. Giro bylo brutální a samozřejmě se musí na výkonech negativně projevit. Samotný fakt, že Roman je i se zraněním ochoten a schopen jít do úniku je bonus navíc. Nemůžeme přeci čekat, že 25-letý závodník odjede dvě špičkové GT pouze s měsíční přestávkou.

 9. Kolodopoli: škoda, že nevlastníte a neřídíte žádnou cyklistickou stáj. Zajisté by všichni Vaši závodníci závodili celou sezónu zdraví a ve špičkové formě.

 10. Když čtu komentáře za poslední dva dny převažuje nadšení.Obecně si Romana moc vážím,ale Tour bohužel.Uznávám,že to mohou být následky Gira.Ale objektivně,Roman se v řadě etap šetřil,když už o nic nešlo.A to,že jel 60 km v úniku ho přece nemůže takhle odrovnat.Francouz Roy jel den před tím v úniku 200 km a co dokázal předvést dnes to byla báseň.Prostě na to v tuto chvíli nemá a nemá cenu mu to vyčítat.Diskuze kolem Astany jsou zbytečné.Myslím,že měl dost možností a vybral si ji,tak nese následky.A ještě ke komentáři jeho otce v ČT4.Byl slabý,redaktor mu jen přihrával k oslavám Romana.Franta Raboň byl daleko lepší a mohl by z fleku dělat lepšího komentátora než Bakalář.

 11. to kolodopoli:

  Mohl byste mi, prosím, vysvětlit, jakým způsobem Roman snižuje hodnotu a jméno Astany? Tím, že i přes zranění pokračuje v závodě nebo snad tím, že ve čtvrtek během 40 km sám sjel v kopcích 7 minut ztráty na uprchlíky a byl v televizi vidět víc, než za předchozí 3 ročníky dohromady?

 12. Uff,
  kolopodolí
  sportoval jsi někdy?
  podle všeho jsi asi velmi tvrdý majitel firmy , ale se sportem si zřejmě netykáš viď?
  Tobě taky radí šéfové jiných firem co máš dělat se zaměstnanci?
  Asi ne viď?
  Je od tebe moc hezký co radíš Romanovi , ale on má svoje šéfy a je na nich jak se rozhodnou.
  Buď tak laskav řeš si svoje zaměstnance ve svý firmě .
  Omlouvám se ostatním za příspěvek “ mimo mísu “ , ale na toho pána jsem prostě musel zareagovat.
  Pohodu všem cyklo fandům.

 13. ..a ještě to: kolodopoli…na první pohled a první přečtení to vypadá dost drsně, ale já bych se ve své vlastní firmě zachoval úplně stejně ( a x krát už jsem se tak zachovat musel )

Leave a Reply