Home » Zprávy ze závodů » Škoda, že jsem nebyl první na Tourmaletu
Foto proteam-astana.com

Škoda, že jsem nebyl první na Tourmaletu

Jsi smutný, že únik nevyšel? Je to sport, nedá se nic dělat. Když v první kopci odskočili Chavanel s Hoogerlandem, cítil jsem, že bych je mohl doskočit a vyrazil jsem za nimi. Pak jsem tam zůstal jen s Chavanelem. Jeli jsme hodně ostře, dost jsme si dávali a jediné, co mě mrzí je, že jsem nedojel tu vedoucí skupinu. Měl jsi ve stoupání na Tourmalet krizi? Dostal jsem se na nějakých patnáct vteřin a ti vpředu zrychlili. Chyběl mi kousíček, potřeboval jsem tam dojet a trochu si orazit, abych nejel pořád sám. Poslední tři kilometry pod vrcholem jsem se trochu seknul. Hodně mě bolela záda a trošku jsem se zlomil. Škoda, že jsem je nedostihl, nedá se nic dělat. Bylo by hezký přijet první na Tourmalet a získat víc bodů do vrchařské soutěže. Jak ti bylo, když tě začali ostatní dojíždět? Věděl jsem to už v tom sjezdu. Z týmu mi řekli, ať si chvilku orazím a uvidím, jak se budu cítit. Ale já věděl, že ti nejlepší pojedou závod o pořadí. Proto jsem v cílovém stoupání zvolnil. Neměl jsem na to se udržet vpředu, zbytečně bych se zničil. Co ruka? Ověřil jsem si, že funguje dobře, ani nohy nemám špatný. Jen mě chytly záda, jak jsem si celej den dával, ale to snad masér dá dohromady. Myslíš na dres nejlepšího vrchaře? Zatím vůbec, mám jen pár bodů. A plán na další dny? Ukázal jsem si, že jsem schopen něco vymyslet. Pokud se budu cítit dobře i v dalších dnech, tak zase něco zkusím.   12. etapa (Cugnaux-Luz Ardiden, 211 km): 1. Samuel Sánchez (Šp./Euskaltel) 6:01:15, 2. Jelle Vanendert (Belg./Lotto) +7, 3. Fränk Schleck (Luc./Leopard-Trek) +10, 4. Ivan Basso (It./Liquigas), 5. Cadel Evans (Austr./BMC), 6. Andy Schleck (Luc./Leopard-Trek) všichni +30, 7. Damiano Cunego (It./Lampre) +35, 8. Alberto Contador (Šp./Saxo Bank) +43, … 73. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +17:28.  Průběžně: 1. Thomas Voeckler (Fr./Europcar) 51:54:44, 2. F. Schleck +1:49, 3. Evans +2:06, 4. A. Schleck +2:17, 5. Basso +3:16, 6. Cunego +3:22, 7. Contador +4:00, 8. S. Sánchez +4:11, … 107. Roman Kreuziger +1:08:51.

53 comments

  1. zdenda_hobík

    zdá se mi, že ten Roy chce puntíka zkusit, Petacchiho asi na ten kopec předjede

  2. Pokud by chtěl Roman jet na puntíka, musel by sbírat body už v Pyrenejích, v Alpách už to pak bude těžký z nuly dohánět. Z toho pohledu by dneska bylo dobrý, kdyby si na ten Aubisque vyšlápl, ale po včerejšku se to asi nedá čekat. Tak snad zítra, tam se dá nasbírat dost bodů.

  3. zdenda_hobík

    to nico
    Včera to vypadalo, že skáču po stromech – Skype jsem už někde z povzdálí viděl, ale mám rád svůj klídek Měl jsem včera dovču, tak jsem byl tak nabuzený na to sledování supercyklistiky

  4. Bezva výkon, že to nevyšlo se stane jen tak dál !!!!!!! A díky! {thumbup}

Leave a Reply