Home » Zprávy ze závodů » Škoda, že jsem nebyl první na Tourmaletu
Foto proteam-astana.com

Škoda, že jsem nebyl první na Tourmaletu

Jsi smutný, že únik nevyšel? Je to sport, nedá se nic dělat. Když v první kopci odskočili Chavanel s Hoogerlandem, cítil jsem, že bych je mohl doskočit a vyrazil jsem za nimi. Pak jsem tam zůstal jen s Chavanelem. Jeli jsme hodně ostře, dost jsme si dávali a jediné, co mě mrzí je, že jsem nedojel tu vedoucí skupinu. Měl jsi ve stoupání na Tourmalet krizi? Dostal jsem se na nějakých patnáct vteřin a ti vpředu zrychlili. Chyběl mi kousíček, potřeboval jsem tam dojet a trochu si orazit, abych nejel pořád sám. Poslední tři kilometry pod vrcholem jsem se trochu seknul. Hodně mě bolela záda a trošku jsem se zlomil. Škoda, že jsem je nedostihl, nedá se nic dělat. Bylo by hezký přijet první na Tourmalet a získat víc bodů do vrchařské soutěže. Jak ti bylo, když tě začali ostatní dojíždět? Věděl jsem to už v tom sjezdu. Z týmu mi řekli, ať si chvilku orazím a uvidím, jak se budu cítit. Ale já věděl, že ti nejlepší pojedou závod o pořadí. Proto jsem v cílovém stoupání zvolnil. Neměl jsem na to se udržet vpředu, zbytečně bych se zničil. Co ruka? Ověřil jsem si, že funguje dobře, ani nohy nemám špatný. Jen mě chytly záda, jak jsem si celej den dával, ale to snad masér dá dohromady. Myslíš na dres nejlepšího vrchaře? Zatím vůbec, mám jen pár bodů. A plán na další dny? Ukázal jsem si, že jsem schopen něco vymyslet. Pokud se budu cítit dobře i v dalších dnech, tak zase něco zkusím.   12. etapa (Cugnaux-Luz Ardiden, 211 km): 1. Samuel Sánchez (Šp./Euskaltel) 6:01:15, 2. Jelle Vanendert (Belg./Lotto) +7, 3. Fränk Schleck (Luc./Leopard-Trek) +10, 4. Ivan Basso (It./Liquigas), 5. Cadel Evans (Austr./BMC), 6. Andy Schleck (Luc./Leopard-Trek) všichni +30, 7. Damiano Cunego (It./Lampre) +35, 8. Alberto Contador (Šp./Saxo Bank) +43, … 73. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +17:28.  Průběžně: 1. Thomas Voeckler (Fr./Europcar) 51:54:44, 2. F. Schleck +1:49, 3. Evans +2:06, 4. A. Schleck +2:17, 5. Basso +3:16, 6. Cunego +3:22, 7. Contador +4:00, 8. S. Sánchez +4:11, … 107. Roman Kreuziger +1:08:51.

53 comments

 1. Nádhera dneska!

  Určitě to byl správný pokus o Tourmalet, i když nakonec nevyšel. A bez toho úniku nakonec možná mohla vyjít etapa, jenže to pochopitelně dopředu nikdo neví. Chyběl opravdu jen kousíček a ten záměr mohl vyjít.

  Díky, Romane!

 2. kdo jiný má více lidí co jelo giro než astana?

 3. ad pekos:
  Nebuďte na Astanu tak přísný, třeba Zeits zajel dneska velmi slušně. Je to prostě sestava podle přání Vinokurova, na Giru a Rakousku měli lépe složené teamy.

 4. Romane, dnes to bylo moc dobrý, držím pěsti do dalších kopců! {thumbup}

 5. Romane, bezva práce a snad to nebyl poslední pokus. Když budeš cítit, že to půjde, klidně to zkus znovu zítra nebo pozítří. Znáš to, kdo nic nedělá, nic nezkazí. Bohužel se musíš spolehnout jenom sám na sebe, na mančaft zapomeň, ti kluci, kteří byli nominovaní na TdF, prostě na to nemají nyní formu. Nejlepší z nich – Tiralongo, který má stejně jako Ty v nohou Giro, vydržel těsně do začátku posledního kopce, na víc prostě teď nemá. Po bitvě, resp. v půli bitvy je každý generál, ale svůj názor na Astanu jsem vyjádřil již po první etapě a nic mě doposud nepřesvědčilo o tom, že bych se mýlil a že bych ten názor měl měnit. Kašlu však na Astanu, důležité je, že držíš český prapor vysoko, že máme komu fandit a ten výrazný úspěch určitě ještě přijde. A když ne náhodou v příštích pár dnech, tak určitě na dalších závodech. Hodně štěstí, budeš ho potřebovat.

 6. Romane,díky za dnešní neskutečný výkon! {thumbup}
  Byl to zážitek i když to nevyšlo, …
  A nadále pochopitelně držím palce a budu se těšit na častější záběry kamer sledující Tvůj výkon

 7. ciba záda na ty si právě stěžoval kvůli ruce to je pravda, ale velkou roli hraje psichyka a myslím, že by určitě nestratil tolik aby si v těcto následujících etapach , kdy už bude ruka lepší strátu na běláska nedojel , když jedíný gesink ho realně mohl ohrozit

 8. K2: já bych to tak rozhádaně neviděl, do hor je tam v podstatě jen Tiralongo, ten buď nemůže po Giru nebo bude chodit do úniků, ve kterých nebude Roman (uvidíme). Astana teď jede na úniky, tam se asi moc pomáhat nedá.
  I kdyby Romana po pádu dotáhli zpět, tak v další etapě by Roman kvůli zranění něco ztratil. Mimochodem, dnešní bolest zad nejspíš pochází z toho, jak Roman musel tu levou ruku šetřit.

  Každopádně dneska to byl od Romana moc hezký výkon, můžeme se těšit na další etapy

 9. Dnes za snahu RK zaslouží pochvalu, myslím však, že tyhle úniky nejsou jeho parketa, je to jezdec na GC, ale je dobře, že něco zkouší a neschovává se v balíku. Tato Tour je pro něj jedinečná příležitost jezdit bez psychické zátěže z úkolů v GC, jen je otázkou, jestli má od přírody takovej čich na útočení, jako jiní, kteří takhle útočili často a na GC nikdy nejeli (třeba Virenque).

 10. K2 -to je profesionalni sport, neverim tomu, delaji, co rekne vedeni, tedy pokud na to maji, Pokud si dobre pamatuji ani vinovi nepomohli protoze na to nemeli.

 11. s klukama jsme se bavili a padla zajímavá věc, že Roman byl naštvanej jak ho po pádu kde zůstali v pěti nedotáhli do balíku a ani se o to nepokusili,vsadili jen na Vina tak to Roman těžko nesl a naštvání si nenechal pro sebe a pěkně si to vyříkali a oni mu teď vrací, navíc jeho naštvání musí být dvojnásobné , když Gesink je mimo hru o běláska tak Roman při ztrátě třeba 5-10minut mohl klidně mít bílej dres , to těžko neseme jako fanoušci co teprve on

 12. ad zdenda hobik:
  Taky věřím, že Thomas Voeckler se ještě pár dní udrží. Ten Rolland, co s ním jel, je už dlouho velká naděje, před lety vyhrál vrchaře na Dauphiné Liberé, předloni na Tour skončil 21. Je Romanův ročník. Dnes jel nádherně, lehounce…
  Jinak za vítěze Tour jsem si tipnul na Road Cycling.cz Samuela Sancheze a dnes udělal první krok…

 13. Zdravím Romane, fantastický výkon a nádherná podívaná, jen škoda, že jste se tam sešli taková trojice potlučených a nakonec jsi musel jet téměř 60km sám. Je obdivuhodné, že i po Giru máš narozdíl od některých jiných borců(porte, arroyo, millar) i přes zranění dost sil na tak silný útok.. Klobouk dolů. Přeji hodně sil a štestí do dalších etap!
  Co se týče toho nesmyslně vysokého tempa leopardu mám pocit, že zpanikařili.. Bylo to dost nesmyslné..
  podpora astany byla bohužel dost slabá. Jenže třeba vrchař Tiralongo jel taky i Giro a přijde mi taky vystašťavený.. Takže si myslím, že se Roman asi pomoci moc nedočká.
  Stejně tak Contador, není sice úplně v pořádku, ale jet dva tak těžké závody po sobě jako bylo obzvláště letos Giro a Tour je evidentně při dnešních výkonech cyklistů téměř nadlidský výkon..

 14. zdenda_hobík

  dnešek byl zážitek, Roman ukázal velkou bojovnost i výkonnost. Asi zítra dáchne a může zkusit něco podobného pozítří. {rose}
  Neuvěřitelný výkon od toho Voeklerova pomocníka, to se opravdu vidí málokdy {thumbup} Mylím, že zítra přežije v pohodě a kdo ví, zda ho setřesou pozítří. On byl držák už před lety, když byl ve žlutém, a to byl jasně horší než teď.

 15. ad bj:
  Na otázku proč odpověď není. Kdyby však špici nejel Leopard, vzal by to někdo jiný a třeba by se jelo ještě rychleji.
  Já jen lituju, že tam na La Mongie se G. Thomas ohlédl a Romana si za zadní kolo nepustil.
  Jako fanoušek italské cyklistiky mám radost z výkonu Damiana. Však také v cíli byl v transu. Výborně si s nepřízní na trati poradil, Petr Velits, nakonec tolik nenabral. Ovšem výbuchů bylo zase až moc. Je to hrozná Tour.

Leave a Reply