Home » Zprávy ze závodů » Škoda, že jsem nebyl první na Tourmaletu
Foto proteam-astana.com

Škoda, že jsem nebyl první na Tourmaletu

Jsi smutný, že únik nevyšel? Je to sport, nedá se nic dělat. Když v první kopci odskočili Chavanel s Hoogerlandem, cítil jsem, že bych je mohl doskočit a vyrazil jsem za nimi. Pak jsem tam zůstal jen s Chavanelem. Jeli jsme hodně ostře, dost jsme si dávali a jediné, co mě mrzí je, že jsem nedojel tu vedoucí skupinu. Měl jsi ve stoupání na Tourmalet krizi? Dostal jsem se na nějakých patnáct vteřin a ti vpředu zrychlili. Chyběl mi kousíček, potřeboval jsem tam dojet a trochu si orazit, abych nejel pořád sám. Poslední tři kilometry pod vrcholem jsem se trochu seknul. Hodně mě bolela záda a trošku jsem se zlomil. Škoda, že jsem je nedostihl, nedá se nic dělat. Bylo by hezký přijet první na Tourmalet a získat víc bodů do vrchařské soutěže. Jak ti bylo, když tě začali ostatní dojíždět? Věděl jsem to už v tom sjezdu. Z týmu mi řekli, ať si chvilku orazím a uvidím, jak se budu cítit. Ale já věděl, že ti nejlepší pojedou závod o pořadí. Proto jsem v cílovém stoupání zvolnil. Neměl jsem na to se udržet vpředu, zbytečně bych se zničil. Co ruka? Ověřil jsem si, že funguje dobře, ani nohy nemám špatný. Jen mě chytly záda, jak jsem si celej den dával, ale to snad masér dá dohromady. Myslíš na dres nejlepšího vrchaře? Zatím vůbec, mám jen pár bodů. A plán na další dny? Ukázal jsem si, že jsem schopen něco vymyslet. Pokud se budu cítit dobře i v dalších dnech, tak zase něco zkusím.   12. etapa (Cugnaux-Luz Ardiden, 211 km): 1. Samuel Sánchez (Šp./Euskaltel) 6:01:15, 2. Jelle Vanendert (Belg./Lotto) +7, 3. Fränk Schleck (Luc./Leopard-Trek) +10, 4. Ivan Basso (It./Liquigas), 5. Cadel Evans (Austr./BMC), 6. Andy Schleck (Luc./Leopard-Trek) všichni +30, 7. Damiano Cunego (It./Lampre) +35, 8. Alberto Contador (Šp./Saxo Bank) +43, … 73. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +17:28.  Průběžně: 1. Thomas Voeckler (Fr./Europcar) 51:54:44, 2. F. Schleck +1:49, 3. Evans +2:06, 4. A. Schleck +2:17, 5. Basso +3:16, 6. Cunego +3:22, 7. Contador +4:00, 8. S. Sánchez +4:11, … 107. Roman Kreuziger +1:08:51.

53 comments

 1. zdenda_hobík

  myslím, že dnes bude muset Roman odpočívat. Ostatně vůbec jsem přesvědčen, že dnešní etapa nepřinese nic nového ani v celkové klasifikaci.
  Na začátku odjede 5 – 6 lidí, v nich bude jeden z Astany, který stejně nic neudělá. Ti však zabrání tomu, aby bylo smysluplné útočit pro vrchaře na prémii. Žádný tým však nevyvine nějaké úsilí na podporu získání puntíků, Loto asi dá přednost Gilbertovi před Vanendertem, Sancheze do úniku nepustí. Představa, že by Astana šlapala čelo, aby pod kopcem nebylo 6 min a aby se dalo uvažovat o útoku Romana na zisk prémie, to je jistě momentálně nereálné, to by se chudáci zpotili.Takže prostě nic {thumbdown}

 2. škoda že to nevyšlo akle seš borec dneska to skus zase…. jednou ti to vyjde!!!!

 3. Romane jsi borec. Drzim palce. Urcite minimalne jednou vyhrajes.

 4. Romane za tvojí snahu gratuluji,ale myslím,že jsi ve špatném týmu.TDF je o spolupráci a podpoře celého družstva,jinak jsi bez šance.Ten Váš se při prvních obtížích a komplikacích úplně vytratí,místo toho,aby se jako ostatní semknul a pomohl leadrovi!To platilo i když Vino ještě jel!

 5. JJ, kdyz to bylo tech cca 10sec, tak uz sem tomu taky veril…

  # Tak doufam, ze to solo nestalo zbytecne moc sil …
  # „Leopardi“ byli fakt „kruti“ …

  Co dneska?
  –> ma cenu ujet?
  –> nebo se drzet s nejlepsima a zautocit aspon na Aubisque?

  Sem zvedavej, takze Romane: silne nohy! {thumbup}

 6. Romane včera jsi opravdu zabojoval a nenech se odradit, že to hned nevyšlo, bylo Tě hodně vidět a to je strašně sympatické. V tom závěru bylo vidět, jak si Frank s Andym vychutnávají Contadora, který vypadal vyčerpaně a možná teď závidí Nibalimu jeho komentátorskou roli u TV. Ukazuje se, že letos jet 2 brutální Tour po sobě, je téměř nadlidský úkol.

 7. Už dlouho se mi nestalo , že při jízdě v autě od radosti zvednu ruce , a včera pospíchaje domů na dojezd etapy se mi to díky tobě Romane opět přihodilo , při zahlášení zprávy , že útočíš .
  Škoda toho kousíčku , ale i tak SUPER {thumbup}
  A tak opět Bon KURÁŽ {devil} {bomb}

 8. Romane super byli jsme pod vrcholem a chtěli jsme pomoc alespon fanděnim,bylo na vás vidět že máte krizi ale všem dnum neni konec už navás dnes čekáme v cíli hodně štěstí {thumbup}

 9. rocco siffredi

  Včera jsem dorazil z fachy domů a co nevidím,Český jezdec na TDF je v samostatném úniku na Tourmalet,zkrátka neuvěřitelný pohled.A to je vše.

 10. Romane bylo krásné se na Vás dívat, škoda že to nevyšlo, snad příště.Možná to chtělo v této etapě spíše otestovat udržení se v hlavním poli co nejdéle a najdále a útok nechat až na další etapu kde je nejvyšší bod někde uprostřed, pak je již sjezd, ale po bitvě je každý generál, hlavně jste to zkusil a možná to vyjde zítra.

 11. Dneska super pokus, moc pěkně se na to dívalo, i když to nakonec nevyšlo. V trojici s Hoogerlandem a Chavanelem vypadala nadějně, ale bohužel s Romanem dlouho nevydrželi a musel si ty uprchlíky dojíždět sám. Do boje o puntíkatý trikot sice jen 4 body, ale ve hře jich je ještě hrozně moc, takže se doufám ještě nějakého pokusu o únik od Romana dočkáme.

  Tým mu v tom určitě nemůže nijak výrazně pomoct tak, že by ho táhli do kopců, protože ty body by musel sbírat v únicích, nikoli v dojezdech s favority. A těžko očekávat, že by se s ním do úniku dostalo víc lidí z Astany. Můžou mu pomoct jedině tak, že budou chytat úniky jiných adeptů na puntíkatý trikot, popř. do těch úniků chodit s nima a snažit se jim krást co nejvíc bodů. Ale momentálně ještě není vůbec jasný, kdo o krále vrchařů vůbec bude usilovat.

  Z těch, co jsou momentálně nahoře bych se asi nejvíc bál Vanenderta, protože dneska ten poslední kopec vyjel parádně a zároveň už má 13 minut ztrátu na čelo GC, takže by se mohl zaměřit tímhle směrem. Ale zároveň mi těch 13 minut přijde málo na to, aby ho nechali odjet do úniku, takže by to musel sbírat v dojezdech s favority a tam to bude dost těžký. Hoogerland na to po tom ošklivým pádu a 30 stezích očividně nemá, i když by mu to asi každej přál. Sanchez, F. Schleck, Voeckler a Basso jedou na GC a ostatní jsou ti dnešní uprchlíci.

 12. Škoda, že to nevyšlo alespoň na ten Tourmalet, ale i tak úžasná podívaná {beer} Jak jsi se zvednul ze sedla a začal ujíždět {devil} , tak my se doma všichni zvedli z křesel a drželi palce {thumbup} no a když ještě Raboň v TV prohlásil, že mění svůj tip na vítěze etapy, tak to byla pecka {bomb} za chvíli taky začali volat známí, co byli sami doma a museli se o ty emoce s někým podělit {kissing} Jinak pochvala pro ČT4 za parádní komentář. To se může jít Baky bodnout a to ho mám už dlouho rád

 13. Díky Romane,dobrá práce.Výborně se na to koukalo.U nás v práci se se na velkých akcí zapíná televize v kanclu a pevně věřím,že u toho budeme letos v napětí ještě stát a držet všichni palce.Výborné je ,že si to můžeš zkusit a je třeba si to zkusit v konfrontaci.Všichni kdo trochu jezdí to samozřejmě sledují.Když si za to vzal, byla to to sms za sms,že letíš na Tourmalet.Škoda ,že se je tam fakt nepodařilo dorazit a bojovat tam u tu prémii.Přál bych si aby bylo na to to ještě třeba 2x zkusit.Moc díky za pěknou podívanou.Hodně štěstí.

 14. Romane,
  díky za pěknou etapu a přeju hodně sil do dalších. {thumbup}

 15. Romane,
  díky za dnešní super zážitek. Předvedl jsi to, co jsi slíbil, že budeš vidět, budeš útočit. Jsi borec. Hodně štěstí a síly do dalších etap. {thumbup}

Leave a Reply