Home » Zprávy ze závodů » Opět do zámoří. Tentokrát do Kanady
romča nahóru colo

Opět do zámoří. Tentokrát do Kanady

Podruhé v krátkém časovém úseku cestuje Roman do zámoří. Poté, co nedávno startoval na závodě USA Pro Challenge v Coloradu, kde vyhrál po skvělém výkonu jednu etapu, odletěl dnes na dvě jednorázovky do Kanady zařazené do WorldTour: v pátek ho čeká GP de Québec, v neděli pak GP de Montreal.

„Nikdy jsem ty závody nejel, ale co jsem slyšel, tak Québec je spíš pro sprintery a Montreal zase nahrává vrchařům. Víc si proto věřím na ten druhý závod. Ale uvidíme, jak se rozjedu. Bude to pro mě dobrý test směrem k mistrovství světa. Mělo by to ukázat, jestli má v Richmondu smysl jet na Štybyho i na mě, nebo jen na Štybyho,“ řekl Roman.

V zámoří nechtěl být celou dobu, proto se z Colorada vracel zpátky. „Nevím, co bych tam tak dlouho dělal. Problém je tam trénink, protože to člověk dobře nezná, i jídlo. Takže jsem volil cestu domů a žádný problém s aklimatizací nebyl. Mám za sebou kvalitní devítidenní tréninkový blok v Itálii. První týden jsem trénoval sám, na poslední dva tréninky přijel trenér a za motorkou jsme stimulovali závod,“ popsal Roman.

Z Kanady se příští úterý bude znovu vracet domů a do dějiště šampionátu, amerického Richmondu, odletí až jako poslední z české výpravy. „Ještě pojedu na čtyři dny trénovat do Itálie. Dobře to tam znám a je to pro mě daleko lepší. S aklimatizací problém nemám, chce to pokud možno celou cestu v letadle prospat, aby člověk mohl druhý den v tom jiném režimu normálně fungovat,“ prohlásil Roman.

Leave a Reply