Home » Zprávy ze závodů » Závody v Kanadě byly dobrou přípravou na šampionát
roman další colo

Závody v Kanadě byly dobrou přípravou na šampionát

Dvě jednorázovky v Kanadě, GP de Québec a GP de Montreal, absolvoval v uplynulém týdnu Roman. I když tajně doufal v lepší výsledek, oba starty bral hlavně jako přípravu na mistrovství světa v Richmondu, které se koná příští týden.

„Směrem k mistráku světa to byla dobrá příprava, tyhle okruhové závody jsou na to ideální,“ přiznal Roman po návratu domů. V Québeku skončil na 71. místě. „Dvě kola před cílem jsem odjel ve skupině 14 lidí, ale ke konci mě chytly křeče a stejně nás dojeli. Byl to spíš závod pro rychlé lidi, jenže všechny nakonec překvapil Urán,“ uvedl Roman.

V neděli na GP Montreal obsadil 26. místo jako nejlepší ze závodníků Tinkoff-Saxo. „Počasí nám vůbec nepřálo, hodně pršelo. Ale trať byla nádherná. To počasí změnilo spoustě týmů taktiku. Prvních devět kol se jelo úplně nadoraz, hodně lidí zabalilo. Pak vzala závod pod kontrolu Orica a ostře se zase začalo závodit v závěru, kdy odjela skupina pěti lidí a těsně jim to vydrželo. Já bohužel neměl na to, abych tam doskočil, ale celkově jsem se cítil líp i v tom špatném počasí,“ popsal Roman.

„Bohužel nám to úplně nevyšlo z týmového pohledu, ani v jednom závodě jsme nedosáhli výsledku, v jaký jsme doufali,“ dodal.

Směrem k šampionátu v Richmondu, kde pojede jen silniční závod, je Roman s formou spokojen. „Ty dva týdny před Kanadou, kdy jsem byl bez závodu, jsme hodně pracovali na síle. Příprava proběhla podle plánu, oba závody v Kanadě mi pomohly,“ přiznal.

V pondělí se Roman vrátil domů, teď ho čeká závěrečná příprava na MS, kam odlétá příští čtvrtek. Spolu se Zdeňkem Štybarem by měli být lídry českého týmu. „Uvidíme, jak to komu z nás sedne. Štyby jel dobře teď v Británii, i když tam možná nebyla taková konkurence, Vakoč vyhrál etapu. O taktice ještě budeme hovořit, ale je dobré, že to můžeme hrát na víc karet.“

Leave a Reply