Home » Zprávy ze závodů » Padlo to těsně přede mnou
Foto Astana cycling team

Padlo to těsně přede mnou

„Bylo to o kousek. Ty pády byly dva, lehlo to i vzadu, jak lidi dobrzďovali. Spadli těsně přede mnou, rukou jsem odhazoval kolo před sebou. Ale dopadl jsem dobře, i ostatní kluci z týmu. Jen jsem pak zastavil a dojel jsem do cíle v klidu. Věděl jsem, že je to v ochranné zóně a dostanu stejný čas jako vítěz,“ prozradil Roman, který je stále průběžně čtvrtý. V závěru překvapil nástupem Španěl Rodriguez. „Asi se cítí dobře a chtěl zkusit ostatní zaskočit, aby skočil do růžového dresu. Balík samozřejmě trochu znervózněl, ale podle mě šlo v téhle etapě o zbytečné plýtvání se silami. Tady se Giro nerozhoduje. Každopádně Rodriguez nastupuje rád a asi si hodně věřil,“ řekl český lídr Astany o ataku, který byl zlikvidován. „Pak jsme najeli dopředu, aby se něco nestalo. Snažili jsme se čelo kontrolovat,“ dodal Roman, jenž byl klasifikován na 60. místě. 9. etapa (San Giorgio del Sannio-Frosinone, 171 km): 1. Ventoso (Šp./Movistar) 3:39:15, 2. Felline (It./Androni), 3. Nizzolo (It./RadioShcak), 4. Caruso (It./Liquigas), 5. Schorn (Rak./NetApp), 6. Kristoff (Nor./Kaťuša), … 60. Roman Kreuziger (ČR/Astana) všichni stejný čas. Průběžně: 1. Hesjedal (Kan./Garmin) 36:02:40, 2. Rodriguez (Šp./Kaťuša) +9, 3. Tiralongo (It./Astana) +15, 4. Roman Kreuziger, 5. Intxausti (Šp./Movistar) oba +35, 6. Basso (It./Liquigas) +40.

11 comments

 1. Dick Richards

  No, mohl by vyhrát Tiralongo a jít do vedení. Pak by měla Astana fantastickou výchozí pozici s Tirou ve vedení a Romanem na 3.místě (Hesjedal dnes asi odpadne??). Dnešní etapa asi na celkové pořadí neodpoví, ale hodně napoví.

  Zatím je ve 3 minutách 40 borců, ve 2 min. 30 lidí, což je hodně.

  Včera se ukázal až moc suverénně Rodriguéz a za ním ho stíhali napřed tuším Pozzovivo a pak Roman a Basso. Zbytek hlavních favoritů byl kousek dál, což je taky dobrá odpověď.

  Good Luck Roman!!

 2. myslim ze dnes sa bude hesjedal lucit s ruzovou, a postupne sa bude prepadat okolo prvej 10. Rigoberto Uran – pozor dnes na neho {thumbup}

 3. zdenda_hobík

  tak ten dojezd – to je bomba. Vsadím svých posledních 10 Kč, že Rodriguez půjde do růžového. Snad to Romanovi sedne, jak správně poznamenáno, už letos něco podobného jel velmi slušně. Budu spokojen, když bude stačit Schleckovi a něco udělá na Bassa. Obávám se i Cunega, na jaře Romana v kopcích porážel. Určitě i Pozzovivo půjde nahoru.

 4. Jsem rád, že to dopadlo dobře. Sledoval jsem přenos na eurosportu a byl jsem ze závěru docela nervozní. Pád tam nebyl pořádně vidět, kdo se do něj zamotal, ale na závěrečném hodnocení průběžné pořadí Roman najednou nebyl v první desítce a ti komentáři si toho vůbec nevšimli. Prostě šílené. Ještě že je net, hned jsem žhavil italskou Gazzetu a trochu si oddychl. Tak hodně zdaru do dalších etap.

 5. čtyřkolečko

  Ten Pozzato tomu dneska dal… Hlavně, že se Roman vyhnul.

  luque – díky za link, nádhera! Od začátku Gira se na tuhle etapu těším, závěr totiž nápadně připomíná letošní dojezd v Chieti na „due mare“, kde, jak víme, Roman na kiláku skvěle nastoupil, a nakonec prohrál jen se Saganem, když Níbaliho v konci udělal. Ať se vám daří, Romane!

 6. Tak to se asi všem ulehčilo, když Roman dorazil do cíle.Mě také. Ale i v pádech, hlavně v těch lehčích, se často ukáže kvalita závodníka. Roman svůj pád zvládnul na jedničku, stejně jako Cawendish svůj.
  Ale stále platí: „3xN“. Astana go !

 7. Gr.St.Bernard

  V etapě do Assissi to asi zkusí Rodriguez nebo Cunego, ten závěr tomu nahrává. NetApp tam čeří vody. Ať to Romanovi jede dál jako doposud.

 8. jaran.terek

  To je dobře,že se Křižák nesmotal a s tím Rodrigezem taky souhlasím {bye}

Leave a Reply