Home » Zprávy ze závodů » Parádní výkon a čtvrté místo
roman-soustredeni

Parádní výkon a čtvrté místo

Velmi dobrý výkon předvedl Roman ve 4. etapě závodu Tirreno-Adriatico, když v závěrečném kopci nastoupil více než 6 kilometrů před cílem a odvedl skvělou práci ve prospěch lídra týmu Tinkoff-Saxo Alberta Contadora, který etapu vyhrál. Roman skončil čtvrtý se ztrátou 5 vteřin a průběžně mu patří šesté místo. Vede Polák Kwiatkowski, Contador ztrácí z druhé pozice 16 sekund.

„Ta etapa dopadla přesně podle našeho taktického plánu. V závěru jsme se dohodli s Albertem, že bude lepší, abych odskočil a udělal těžší závod tam vzadu, což se podařilo. Najednou se přestalo taktizovat a skupina za mnou začala jet,“ popsal Roman, který měl náskok přes 20 vteřin, ale zhruba kilometr před cílem byl skupinkou dojet.

„Trošku jsem zvolnil, kdyby ještě bylo potřeba v tom závěru tahat pro Alberta. Díky tomu, že vyhrál, získal bonifikaci a stáhl náskok Kwiatkowského. On je hodně silný soupeř, ale my jsme vyhlásili, že chceme Tirreno s Albertem vyhrát a děláme pro to všechno. Každá vteřina se počítá. Zítra je dojezd na stěnu, pak nás ještě čeká časovka a myslím, že rozdíly mezi nejlepšími budou minimální. Bojujeme dál,“ vyhlásil Roman.

Jeho heroický výkon v etapě byl o to cennější, že ho v kopci na 180. kilometru postihl defekt. „Jeden týmový kolega mi musel dát svoje zadní kolo, přišlo to v nejméně vhodnou dobu. Stálo mě spoustu sil, abych první skupinu dojel. Naštěstí zbývalo ještě šedesát kilometrů do cíle. Ve sjezdu jsem se najedl a nějak jsem se z toho dostal, že jsem měl ještě dost sil na ten závěr,“ prozradil Roman.

4 comments

  1. Skvělá jízda.Nechápal jsem jak jsi dokázal drtit v závěru velkou placku. {thumbup}

  2. zdenda_hobík_

    Blahopřeju k přesvědčivému výkonu {good}

Leave a Reply