Home » Zprávy ze závodů » Polsko splnilo účel směrem k olympiádě
Foto Astana cycling team

Polsko splnilo účel směrem k olympiádě

„Po dlouhé době jsem absolvoval závod, v němž jsem nejel na pořadí a mohl jsem si to zrežírovat podle svých potřeb. Celkově jsem Polsko pojal jako trénink k olympiádě, respektive jako závod na rozjetí po pauze. A po této stránce to splnilo účel,“ řekl Roman. „Úroveň byla hodně vysoká, na olympiádu se v Polsku chystala i řada dalších lidí. Každý den se jezdilo hodně svižně a já dobře potrénoval. V nedělní etapě jsme jeli v pěti v úniku od 6. do 180. kilometru, sjeli nás až deset kiláků před cílem,“ prozradil cyklista Astany. Roman zítra ráno letí do Prahy a po dvou klidnějších dnech začne finální přípravu na olympiádu. „Budu trénovat dva dny na Šumavě a další dva dny v Krušných horách. Doufám, že se trošku vylepší počasí.“ Do Londýna odletí Roman příští týden.

84 comments

 1. Nevěřím, že Roman bude kdy domestik, možná bude v některém závodě cíleně pomáhat předem danému lídrovi, ale na Romanem vybraných závodech bude lídr nebo spolulídr. Nikdy domestik. S tím by on ani jeho táta nesouhlasili a neměli důvod. Roman patří mezi nejlepší profesionály své doby, a jako takový bude i přesně vědět kdy skončit a věnovat se něčemu jinému.
  Olampijská trať není pro něj, ale šance je pro všechny. Pro typy Sagana mnohokrát větší, ale nikdo nejede s cílem být do počtu. Držím pěsti. Bude se na co dívat, hlavně zapojit hlavu a zabojovat, a výsledek je pro mě ve hvězdách a kupodivu není ani tak podstatný.
  Vuelta je podlě mě závod pro lidi typu Contadora a Froma. Roman v desítce je super. Víc mě může jen překvapit, ale v každém případě, znovu je se na co dívat a hlavně proč se na to dívat. Ty neskutečné lidské výkony ve spojení s českou účatí na takové úrovni jsou samy o sobě zážitek z kterého mrazí.
  Díky

 2. jaran.terek

  Roman se s Contikem prostě prostřídá.Stejně se nedá jet všechno na jednoho lídra.

 3. Filip gaučák

  Saxo Bank?? No a je tím pádem po lídrovi. Nepředpokládám, že by Alberto jezdil druhé housle. Možná to bude Romanovi víc sedět, nebude na něj takový tlak….

 4. Saxo Bank? Bad choice, pokud je to teda pravda….:)

Leave a Reply