Home » Zprávy ze závodů » Pořád jsem domestik. Albertovi hodně věřím
Foto Saxo-Tinkoff/tdwsport.com

Pořád jsem domestik. Albertovi hodně věřím

Přišlo ti volno vhod? Jsi unavený? Docela jo, protože jsme tu s pobytem před Tour už skoro dva týdny. Člověk si potřebuje trochu odpočinout od kola, zrelaxovat. Do cíle nám chybí ještě dva týdny a myslím, že den volna každý přivítal. Jak zatím hodnotíš dosavadních devět etap? Přečkali jsme je poměrně dobře, ale cesta do Paříže je ještě dlouhá. Během těch tří týdnů se může stát cokoliv, každý může mít krizi. Albertovi nevyšel jeden den, ale rozhodně to není tak, že by měl Froome jisté vítězství na Tour. Jeho tým byl vpředu jeden den ve čtyřech a další den tam zůstal sám. Středeční rovinatá časovka sice hraje víc do karet Chrisovi, ale stejně rozhodne poslední týden v Alpách. Když někomu začne docházet, ty ztráty mohou být obrovské. Průběžně se držíš na pátém místě. Může se něco změnit ohledně tvojí role na Tour? Rozhodně ne! Jsem tady k ruce Albertovi a zatím se mi ta práce pro něj docela daří. Jsem spokojen, ale je potřeba s ním vydržet i ten poslední týden v Alpách. Věřím, že on tam bude hodně dobrý. Takže tým to nehraje na dvě karty? Absolutně ne, jedeme pořád na jednu a to na Alberta. A myslím, že není důvod něco měnit. Jsem tu jako domestik Alberta. Jaký očekáváš průběh Tour během tohoto týdne? Klíčová bude časovka a nedělní etapa na Mont Ventoux, ale na Tour nejde nic moc dopředu předvídat. Může se stát něco v etapě, kde by to nikdo nečekal. Každý den se tu jede absolutní doraz. Sky pravděpodobně udrží žluťáka až do Alp, ostatním by to celkem vyhovovalo, protože závod budou muset kontrolovat během druhého týdne oni. Co očekáváš od středeční časovky? Uvidím, jak se budu cítit.Není absolutní prioritou, abych zůstal v pořadí. Nejdůležitější je výsledek Alberta.

10 comments

 1. Nn musis zamakat aji casovku bude makat kazdy tak proc to nejak odevzdavaat :D musis byt v Parizi v 10 a co nejvic se naucit abys pristi rok mohl uz konecne vyhrat Giro :)

 2. Kaziklu bey

  Na Romana byl nejen v neděli skvělý pohled a takhle mu nohy snad ještě nejely. Albert šel už taky do sebe a věřím, že se konečně rozjede. Pokud SKY nebude opakovat neděli, tak je Froome asi neporazitelný, ale „máme“ před sebou luxusní etapy. Jedna krize a kdokoliv bez podpory týmu chytne deset minut ani nebude vědět jak. Tento ročník je skvělý, těším se na neděli a na na moji oblíbenou horu :)

 3. jaran.terek

  Romane stále stejná paráda.Doufám,že se Contík chytne!Kdo ho odepisuje nemá o etapáku ani šajn. {thumbup}

 4. Chápu, že priorita je, aby Roman zvítězil na Mont-Ventoux, protože tam stáhne určitě snáze i větší časový odstup, ale zase bych tu časovku taky nepodcenil. Jak říkají ostatní, Alberto bude potřebovat taky dovést.

 5. Ciba: jj bylo by fajn kdyby Alberta pri casovce dojel

 6. Držím palce Romane ale s tou absolutní prioritou bych to nepřeháněl, stát se může cokoliv i Contíkovi a pak bude dobře když z TST tam vpředu na pořadí zůstaneš aspon ty!!! Hodně štěstí do dalších kilometrů a dobré nohy přeji.

 7. Popravdě teď se trochu bojím odpovědi na tu poslední otázku…není absolutní prioritou, abych zůstal v pořadí. Chtěl bych věřit tomu, že si jen Roman nechce dávat velké cíle

 8. Romane, Tvé výkony na silnici i vyjádření pro noviny jsou při letošní Tour excelentní {thumbup} Ale ve středu na lídra čekat nemusíš
  Přeji nejen zdraví a dobré nohy, ale i pevné nervy, protože ty budou v boji za Alberta (a o podium) asi rozhodující! Ať to dopadne jakkoli, nám fandům děláš neskutečnou radost už teď {devil}

 9. Romane, přeji hodně štěstí do druhého týdne TdF. Ten první byl z Tvé strany famózní a jistě to cítíš sám, že můžeš udělat životní výsledek. Po výsledku středeční časovky může být všechno zase trošku jinak – zajeďte ji s klukama z TST prostě dobře a pak budou mít sportovní ředitelé snazší rozhodování. Rozhodne však Mt.Ventoux a následně Alpy. Nutně potřebujete k sobě s Contíkem Rogerse, Hernandeze a Roche – musejí to v příštím týdnu na těch rovinách přežít ve zdraví a co nejvíce pošetřit. A ještě ke všemu nesmíte udělat nějakou banální chybu..to se však z křesla před PC říká snadno… {rolleyes} . Tak ještě jednou hodně štěstí a dobré nohy a zítra jdu k televizi zase fandit.

 10. Doufám, že se ve středu bude Roman cítit dobře a jako v každé těžší etapě pojede Albertovi tempo na posledních deseti kilometrech
  Držím palce, ať se daří i v dalších dvou týdnech.

Leave a Reply