Home » Zprávy ze závodů » Posun na páté místo
roman-nova-fotka.jpg

Posun na páté místo

„Vyvinulo se to úplně jinak, než jsme čekali. Díky tomu, že ve druhém kopci zůstal Froome ze Sky sám, všichni se snažili co nejvíc odstřihnout jeho stájové kolegy a znevýhodnit je. Takže se jelo šíleně ostře a bylo to fakt náročné. Nastoupali jsme skoro 4000 metrů,“ řekl Roman po 9. etapě. Z výpadku Sky však nakonec nikdo z favoritů nic moc nevytěžil, Froome přijel ve stejné skupině. „V závěru už jsme na tom všichni byli podobně, měli jsme zhruba stejné nohy. Jelo se tak ostře, že už asi nikdo z favoritů neměl síly na nějaký nástup,“ prozradil. Vítězství slavil po ataku v posledním kopci D. Martin, který zaútočil spolu s Fuglsangem. „My jsme byli v té skupině poměrně dobře zabudovaní a nebylo v našem zájmu ty dva sjíždět. Jsou to sice dobří závodníci, ale na druhou stranu by nás bezprostředně neměli ohrozit,“ vysvětlil Roman. Byl překvapen, že si tým Sky vybral slabší den. „Hlavně, že tam nebyl Richie Porte. Pro nás je to dobré zjištění, dnes jsme vpředu byli pořád ve třech až čtyřech. Máme opravdu silný tým. Je jen škoda, že jsme v dnešní etapě ztratili Benjiho Novala, který zabalil.“ Roman se posunul už na páté místo průběžné klasifikace, Alberto Contador je hned za ním. „Můžu být spokojený, jak jsme přežili těch devět dní. Zítra si při volnu musíme pořádně orazit, ve středu zabojovat v časovce a pak se soustředit hlavně na nedělní těžkou etapu. Jinak bude nejdůležitější v těch rovinatých etapách pošetřit co nejvíc sil, protože poslední týden bude hrozně těžký,“ dodal Roman cestou na letiště. Na peloton čeká 700 km dlouhý přesun.

14 comments

 1. … noo, Alberto vyhraje časovku a bude ve hře … a Roman ho přes Aplpy dostane ….

  Takže já Albertovi pořád věřím …. {devil}

 2. Super výkon Romane ,jen nevěřím Contíkoj poslední kiláky nevypadal moc dobře.

 3. Strašně moc držím palce! Jak velký rozdíl mezi tím, jak Romane táhneš Contadora letos a tím jak sis předloni vystupoval….. A kolikátý je celkově Sagan? Jen tak dál!!!

 4. JJ, souhlas, řekl bych tak asi za poslednich 99 let pro nás nejzajímavěší TOUR :o)
  {thumbup}

 5. jaran.terek

  Děláš pro nás nejzajímavější TDF za posledních několik let.Doufám,že Saxu ta časovka vyjde {thumbup}

 6. Bylo to skvělé. Vypadá že Romanovi role v týmu sedí jako ušitá. Čekal sem že Froome nevydrží, ale ještě není konec. Myslím že máte dobře nakročeno k pořádné tsunami ve výsledkových listinách.

 7. Zatím nádhera
  Držím pěsti ať se Saxu vydaří časovka jako ta týmová

 8. Tak to byl mazec
  Super výkon. Moc hezky se na to kouká.
  Přeji štěstí, formu evidentně máš.

 9. Hrozne pekne zavody a paradni vykon! uz se tesim na utery a drzim dal palce {thumbup}

 10. Výbornej závod Romane. Pěkně odpočiň a hodně síly a štěstí v dalších etapách.

 11. Dnes to byla nádherná podívaná pro všechny fandy cyklistiky.Dokonce se se mnou dívala i ta moje ( bývalá cyklistka.)Mrzí mne jenom že jste v přesile 8:1 (s Movistarem)nedokázali odpárat Frooma.Buď jste neschopní,a nebo je zatraceně dobrej.Myslím si to druhé.Tak si odfrkni a do dalších etap hodně zdaru!!

 12. Romane úžasný výkon v prvním týdnu ,
  Novala je škoda , na rozrážení vzduchu byl ideální a příští týden bude chybět .
  Tak ať drží zdraví i forma a štěstí přeje připraveným {thumbup}

 13. Dneska další parádní představení, tak ať se zadaří regenerace, žádné zbytečné ztráty a hodně štěstí do časovky. {thumbup}

Leave a Reply