Home » Soustředění » Roman je strejda, v Calpe měl důvod k radosti
roman-portret.jpg

Roman je strejda, v Calpe měl důvod k radosti

V tomto španělském letovisku je před nadcházející sezónou už podruhé. Tentokrát však s celým týmem Astana. „Jsme tu kompletní, dorazili sem i kluci, co byli na závodech v Austrálii. Jezdíme ve skupinkách, které se každý den točí a zatím jsem se svou výkonností naprosto spokojen,“ prozradil. „Vůbec si myslím, že všichni jsme na tom oproti loňsku o něco líp a hned od začátku sezóny budeme schopni bojovat o vítězství. Lidi jako Brajkovič nebo Kiserlovski jsou na tom moc dobře.“ Tréninky už jsou intenzivnější, start sezóny se blíží. Roman začne podle plánu na Sardinii. „V Calpe jsme do pátku, víkend strávím doma a pak odlétám na finální soustředění na Tenerife na sopku Teide, kde budu trénovat ve vysoké nadmořské výšce. Budeme tam ve čtyřech s Gasparottem, Brajkovičem a Kessiakoffem,“ prozradil. Závodníci Astany se úterý zúčastnili v Calpe týmové prezentace. „Měli jsme takový volnější den. Vyrazili jsme na vyjížďku se sponzory a novináři, od šesti hodin se konalo představení týmu. Na pódium jsme nejdřív přicházeli podle abecedy, na závěr šel nejdřív Brajkovič, pak já a nakonec Vino. Odpovídali jsme na otázky, dělaly se společné fotky a pak následovala společná večeře s hosty. Ale už v půl jedenácté jsme šli spát, protože dnes jsme jeli poměrně těžký a dlouhý trénink,“ dodal Roman.

3 comments

  1. Ahojky Romane,
    tak co říkáš 2 letému trestu za doping pro Contadora? Tzn. Na Giro Italia pro tebe 5. místo a na Tour de France 8. místo v r. 2010… Jinak trest za pár měsíců skončí a tak bude moct jet Vueltu.

  2. Tak v Sardinii sezónu nezačne, páč to organizátoři pro letošek odpískali :/

  3. Také se připojuji ke gratulaci k malé neteři Šarlotce, ta zkušenost se Romanovi ještě hodí až bude jednou otcem….Jinak závidím teplejší kraje, tady ty mrazy moc nemusím, a proto se už těším na první tour…. Panu Štybarovi nevyšlo mistrovství v cyklokrosu, tak jsem zvědavá, jak se rozhodne a jestli nakonec silnice nezvítězí. Zdravím Heli.

Leave a Reply