Home » Zprávy ze závodů » Roman je zproštěn obvinění a může závodit!!!
roman 2

Roman je zproštěn obvinění a může závodit!!!

Roman byl dnes očištěn a může závodit!!! Mezinárodní cyklistická unie (UCI) a Světová antidopingová agentura (WADA) stáhly svá obvinění ve věci nesrovnalostí v biologickém pase z let 2011 a 2012. Roman je tudíž volný, nehrozí mu žádný trest, nemusí čekat na verdikt Sportovního arbitrážního soudu a může se chystat na další závody!

„Od této chvíle se zase mohu naplno koncentrovat na svoji práci a už tam nebude to pozadí, co bude s mojí budoucností, ta je nyní naprosto jasná,“ přiznal Roman na narychlo svolané tiskové konferenci.

„Mé jméno bylo zcela očištěno a to mě těší. Za to jsme bojovali. Mám čisté svědomí, nejsem žádný podvodník,“ přiznal cyklista Tinkoff-Saxo. K jednání Sportovní arbitráže v Lausanne, které se mělo uskutečnit 10. června, tudíž nedojde.

„Jsem šťastný, že tento případ je u konce a cítím velkou úlevu. Bylo to velmi těžké období. Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří mě podporovali. Opouštím teď tento příběh, abych se mohl plně soustředit na svůj závodní program,“ řekl Roman, který se bude chystat na Tour de France.

Jeho spor se vlekl téměř dva roky. Rozhodčí komise Českého olympijského výboru Romana vloni v září očistila, ovšem proti tomu se odvolaly se UCI i WADA ke Sportovní arbitráži v Lausanne. Čekalo se na 10. červen, ale dnes obě instituce obvinění stáhly.

 „Obdrželi jsme zprávu, že UCI a WADA se z důvodů nových informací, které se v kauze objevily, rozhodly stáhnout svá odvolání a nebudou v této kauze pokračovat,“ komentoval Romanův právní zástupce Jan Šťovíček.

„Byly to velmi dlouhé dva roky, které nebyly jednoduché ani pro mě ani pro rodinu, která to se mnou prožívala,“ řekl Roman. „Byli jsme připraveni na Lausanne, ale tato varianta je rozhodně lepší.“

19 comments

  1. {good} Přeji ať se Ti daří v dalších závodech a hlavně ať drží zdraví.Těším se na krásnou podívanou na Tour de Franc.Měj se fajn.

  2. {good} {good} {thumbup} Velmi bych ti chtěl tímto popřát,že se dostálo spravedlnosti a vyšel jsi jako vítěz. Asi tuším,že stáj bude mít choutky je zažalovat,ale myslím že lepší facka pro ně bude když se na ně vykašlete a půjdete do sedel.Přeji at ti to jezdí a at se ti vyhnou pády a nemoce {bye} {bye}

  3. Velice poctive sem to oslavil!! obrovska radost! Go Go Go ROMAAAANNN {bomb} {bomb}

Leave a Reply