Home » Zprávy ze závodů » Roman je zproštěn obvinění a může závodit!!!
roman 2

Roman je zproštěn obvinění a může závodit!!!

Roman byl dnes očištěn a může závodit!!! Mezinárodní cyklistická unie (UCI) a Světová antidopingová agentura (WADA) stáhly svá obvinění ve věci nesrovnalostí v biologickém pase z let 2011 a 2012. Roman je tudíž volný, nehrozí mu žádný trest, nemusí čekat na verdikt Sportovního arbitrážního soudu a může se chystat na další závody!

„Od této chvíle se zase mohu naplno koncentrovat na svoji práci a už tam nebude to pozadí, co bude s mojí budoucností, ta je nyní naprosto jasná,“ přiznal Roman na narychlo svolané tiskové konferenci.

„Mé jméno bylo zcela očištěno a to mě těší. Za to jsme bojovali. Mám čisté svědomí, nejsem žádný podvodník,“ přiznal cyklista Tinkoff-Saxo. K jednání Sportovní arbitráže v Lausanne, které se mělo uskutečnit 10. června, tudíž nedojde.

„Jsem šťastný, že tento případ je u konce a cítím velkou úlevu. Bylo to velmi těžké období. Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří mě podporovali. Opouštím teď tento příběh, abych se mohl plně soustředit na svůj závodní program,“ řekl Roman, který se bude chystat na Tour de France.

Jeho spor se vlekl téměř dva roky. Rozhodčí komise Českého olympijského výboru Romana vloni v září očistila, ovšem proti tomu se odvolaly se UCI i WADA ke Sportovní arbitráži v Lausanne. Čekalo se na 10. červen, ale dnes obě instituce obvinění stáhly.

 „Obdrželi jsme zprávu, že UCI a WADA se z důvodů nových informací, které se v kauze objevily, rozhodly stáhnout svá odvolání a nebudou v této kauze pokračovat,“ komentoval Romanův právní zástupce Jan Šťovíček.

„Byly to velmi dlouhé dva roky, které nebyly jednoduché ani pro mě ani pro rodinu, která to se mnou prožívala,“ řekl Roman. „Byli jsme připraveni na Lausanne, ale tato varianta je rozhodně lepší.“

19 comments

 1. Včera jsem tu ani nebyl a dneska jsem si pustil ke snídani zprávy a tam Roman. Je skvělé, že je konec téhle blamáže. {good}

 2. Nevěřil jsem, Romane, že Tvůj případ šťastně skončí, to se přiznám. O to radostnější pro mne a určitě i pro všechny fanoušky české cyklistiky byla včerejší zpráva! Hurá :-)
  Na druhou stranu jsi díky tomu obvinění přišel o možnost vybojovat několik dalších skvělých výsledků, Tvoje forma před loňskou TdF byla přece famózní a při zranění Contadora nemusel tehdy zářit Majka, ale byl bys to určitě Ty. A to Ti už nikdo nevrátí…
  Možná by stálo za úvahu žádat od těch, kteří Ti způsobili psychickou újmu, jistě nemalé finanční ztráty a také na Tebe vrhli stín podezření, který nelze asi nikdy zcela smazat, patřičnou satisfakci a náhradu…

 3. Najlepšia správa za posledných niekoľko mesiacov. Pred rokom som plakal od smútku, teraz od šťastia! ROMAN gratulujem {yahoo}

 4. Romane, skvělé! Ať se daří! Držíme palce! {good} {good}

 5. Super zprava! Tak ted uz jen vyhrat nakou GT {good}

 6. Romane, to je paráda. Nechápal jsem smysl odvolání jmenovaných organizací {negative} . Jako absolvent FTVS a bývalý cyklista jsem ti po celou dobu sporu věřil a fandil. Tak se do toho teď opři a sprav si chuť dalším závoděním. Držím palce {thumbup} .

 7. Jed, Romane {devil} A uzij si te satisfakce! Cekaji Te velke veci {devil}

 8. Tak to je naprostá paráda! {thumbup} Už se těším na Tour :-)

 9. zdenda_hobík_

  už dlouho jsem nezažil tak příjemný šok, když jsem teď otevřel comp {good} {good} {good}

 10. Jooooooo!!!! Romane, gratuluji a teď to všem ukaž na Tour! Už se těším. {good}

Leave a Reply