Home » Zprávy ze závodů » Roman nechybí v nominaci Tinkoff-Saxo na Tour!
roman nominace tdf tiunk

Roman nechybí v nominaci Tinkoff-Saxo na Tour!

Lídrem ruské stáje bude Španěl Alberto Contador, kromě Romana jsou v nominaci ještě Peter Sagan, Rafal Majka, Michael Rogers, Ivan Basso, Daniele Bennati, Matteo Tosatto a Michael Valgren.

„Jsem rád, že se na Tour po roční pauze vrátím. Na ročník 2013 mám velmi dobré vzpomínky, ale letošní Tour bude úplně jiná. V osobě Alberta máme jednoznačného lídra, který je daný celou sezónu a jeho úspěch je absolutní prioritou. Proto nemáme žádný plán B, jen plán A s Albertem,“ prozradil Roman.

On sám by se měl zaměřit na střední horské etapy, v těch úplně nejtěžších by měl jako poslední vydržet s Contadorem Majka. „Když to půjde, rád bych Albertovi pomohl i v těch nejvyšších horách, ale Majka je excelentní vrchař a oproti mně nebo Rogersovi má ještě o pár kilo míň,“ uvedl Roman.

Kombinaci Giro-Tour v jednom roce absolvoval naposledy před čtyřmi lety. „A říkal jsem si, že už to takhle nikdy kombinovat nechci. Na Giru byla tehdy strašná spousta transferů a přijel jsem hodně unavený. Na Tour to pak bylo znát. Doufám, že letos to bude podstatně lepší. Odpočinul jsem si, cítím se dobře a snad to na Tour bude vidět,“ dodal.

Sestava Tinkoff-Saxo pro Tour je podle něj skvěle vyvážená. „Hlavně jsme parta kamarádů, která se je schopna obětovat pro lídra. Všichni si stoprocentně můžeme věřit, což je velký bonus. Máme tam výborné závodníky na prvních deset dní, na středně těžké kopce i do hor. Nevím, koho jiného bych tam dal, aby ten tým byl vyváženější,“ prozradil Roman, který by měl už zítra odlétat.

Leave a Reply