Home » Zprávy ze závodů » Dny plné stresu jsme naštěstí přežili
kostky roman

Dny plné stresu jsme naštěstí přežili

První čtyři dny na Tour má za sebou Roman s kolegy z týmu Tinkoff-Saxo. Zatím může být spokojen. Závodníci ruské stáje přečkali etapy plné pádů bez větší újmy a pokračují v plném počtu. Lídr Alberto Contador je zatím osmý, Peter Sagan dokonce pátý a Roman patnáctý.

„Máme za sebou hodně nervózní začátek. Důležité je, že se nikomu z nás nic vážného nestalo a doufám, že ty nejhorší dny po stránce stresu a pádů máme za sebou. Od zítřka by to mohlo být klidnější. Etixx má vyvážený tým, měli by závod v pohodě kontrolovat a doufám, že se nebude tolik bláznit. I když Tour je nepředvídatelná v každém okamžiku a člověk musí být neustále ve střehu,“ řekl Roman.

Dnešní etapu se sedmi kostkovými úseky si celkem užil. „Bavil jsem se a líbila se mi. Ale před posledním sektorem jsme měli trochu smůlu, protože nás vytlačili a najeli jsme tam zezadu. Bylo to ve chvíli, kdy vpředu odjela ta skupina a stálo nás dost sil, abychom se dostali zpátky. Hlavně Sagan s Bennatim odvedli fantastickou práci. Já jel pak Albertovi v háku, abych byl připraven dát mu svoje kolo, kdyby se něco stalo. Naštěstí to nebylo potřeba,“ prozradil Roman.

V pondělní etapě měl sám namále, když v závěru jel na špici pelotonu, do jedné ze zatáček najel příliš rychle a skončil v lese. Vyvázl však bez zranění a stihl se dostat zpátky. „Bohužel tam byl trošku řidší asfalt. Nechtěl jsem spadnout, tak jsem to poslal do lesa. Letěl jsem přes řídítka, trochu jsem si narazil koleno, ale šel jsem do měkkého, rychle jsem naskočil na kolo a ještě jsem tam doskočil.“

Roman měl po dnešní etapy slova chvály i pro nového lídra Tonyho Martina. „Už dva dny mu ke žluťáku chyběl kousek, dnes si pro něj šel a má ho zaslouženě. Myslím, že ho nějaký den udrží.“

Leave a Reply