Home » Zprávy ze závodů » Musíme bojovat i bez Ivana
s conta roman

Musíme bojovat i bez Ivana

Dnešní den volna na Tour de France nebyl pro cyklisty Tinkoff-Saxo zrovna příjemný. Jejich italský kolega Ivan Basso musel odjet domů poté, co mu byla diagnostikována rakovina varlat.

„Samozřejmě nás to všechny moc mrzí, ale zdraví je jen jedno a nejdůležitější je, aby se Ivan dal co nejrychleji do pořádku. Věřím, že se to povede, protože lékaři na ten problém přišli včas. Bude nám na Tour chybět, ale musíme se ještě víc semknout a bojovat i za něj, abychom splnili náš cíl, což je žlutý dres pro Alberta,“ řekl Roman.

Jeho role se po nuceném odstoupení Bassa před vjezdem do Pyrenejí nijak měnit nebude. „Pořád platí, že by měl s Albertem jako poslední zůstávat Majka, ale uvidíme, jak to půjde nám ostatním. Jenom Rafa nestačí a bylo by ideální, aby nás s Albertem v horách zůstávalo víc co nejdéle,“ věděl Roman.

„Zatím jsme prvních devět dní přečkali docela v pohodě. Nic se nám nestalo. Já jezdil skoro pořád vedle Alberta, aby mu nehrozilo nějaké nebezpečí a měl tam prostor. Často jsem jezdil za ním, a když bylo třeba, najel jsem před něj a otvíral jsem mu cestu,“ popsal Roman.

Contador zatím na vedoucího Frooma ztrácí lehce přes minutu. „Pro někoho se ta ztráta může zdát docela velká, ale s horami, které přijdou, to není nic. Závod je ještě hodně dlouhý a to, co jsme zatím absolvovali, byl jen takový předkrm. Teď to budou dva těžké týdny,“ dodal Roman.

Sám netuší, jak se bude v horách cítit. „Zítra je etapa s dojezdem na kopci, tak uvidíme. Prvních 140 kilometrů je více méně po rovině a pak to přijde,“ prozradil.

14 comments

 1. zdenda_hobík_

  Tak Štyby podepsal Etixx na další dva roky, byť měl lepší finanční nabídky odjinud, ale upřednostnil tým.
  Dobré je, že nebude bez práce a Lewis bude mít na dupačky, ale jinak nevím {unsure}

 2. Bassovi preju uspesnou lecbu.

  Romanovi i nam preju vymenu spravce stranek.

 3. zdenda_hobík_

  pokud se do zítra nepodaří rozchodit diskusi, navrhuji diskutovat v tomto prostoru {mail}

 4. tesim se. nepochybuju o tom, ze bude Roman v kopcich videt

Leave a Reply