Home » Zprávy ze závodů » Tour možná vypadá rozhodnutá, ale stát se ještě může cokoliv
roman s rogersem

Tour možná vypadá rozhodnutá, ale stát se ještě může cokoliv

Před závěrečnými klíčovými etapami na Tour tým Tinkoff-Saxo rozhodně neskládá zbraně, i když je jeho lídr Alberto Contador zatím pátý se ztrátou 4:23 min. na vedoucího Chrise Frooma. Roman je v pořadí 23. a věří, že nic není rozhodnuto. „Někomu se může zdát Tour jako rozhodnutá, ale stát se ještě může řada věcí,“ řekl během druhého dne volna.

Byl jsi dnes na kole?

Jeli jsme se trochu projet. Od hodiny do hodiny a půl, jak kdo chtěl. Snažil jsem se i trochu odpočívat. Máme hotel bez klimatizace a i v noci bylo dost velké vedro, takže se moc dobře nespalo.

Ze strany některých týmů se na kvalitu ubytování občas nese kritika. Jak bydlí váš tým?

V první řadě si přiznejme, že není jednoduché ubytovat dva tisíce lidí v nějaké rozumné vzdálenosti od cíle nebo startu. Týmy mají bydlení plus minut stejné a my rozhodně nejsme ti, kteří by si stěžovali. Občas to vyjde, že někdo bydlí ve dvouhvězdičkovém hotelu, ale organizátoři se to snaží prostřídat. I my bydleli ve dvouhvězdě, ale bylo to v klidu. Vozíme si svoje matrace i polštáře a pak se spí dobře všude.

Jak se cítíš před alpskými etapami?

Podle předpovědi se má trochu ochladit, mohlo by i občas zapršet, což bych celkem přivítal. Poslední dny bylo extrémní vedro. V Pyrenejích mi to úplně nesedlo, ale na Plateau de Beille i včera už byly náznaky, že jsem schopen nějak zareagovat. Věřím, že to teď bude podstatně lepší a budu tam zůstávat daleko déle.

Je reálné, že bys zkusil třeba zaútočit na etapové vítězství, nebo je prioritou pomoc Albertovi?

Uvidíme, jaké budou nohy a jakou taktiku tým zvolí. Prvořadý je tady jeden cíl a pořád za ním jdeme. Tím je co nejlepší výsledek Alberta v celkovém pořadí. U mě je úplně jedno, jestli v pořadí budu třicátý, dvacátý nebo patnáctý. Patnáctka je stejně nereálná, protože ztrácím asi tak půl hodiny.

Může Contador ještě stále pomýšlet na to, že obleče žlutý dres?

Čekají nás ještě čtyři těžké etapy, dvě z nich extrémně těžké. Froome zatím dokazoval, že je extrémně silný a ostatní favorité trochu zaostávali. Tour teď může vypadat rozhodnutá, ale podle mě se může stát ještě spousta věcí. Když ti jeden den nesedne, není to o třiceti vteřinách, ale můžou lítat minuty. Bude taky záležet, kolik sil bude mít tým Sky a jak budou vyrovnaní v horách.

Takže se dají čekat útoky ze všech stran?

Pokud Frooma chtějí nachytat, budou muset útočit. Movistar má v pořadí dva lidi, mají to dobře rozjeté, něco může zkusit zezadu Nibali, Alberto určitě taky něco ukáže. Nedá se to ale dopředu plánovat, uvidíme podle daného dne a momentální formy.

Bere tým dosavadní páté místo Contadora jako zklamání?

Teď je předčasné mluvit o zklamání, to se dá řešit až v cíli v Paříži. Musíme si uvědomit, že v dnešní době opravdu není jednoduché vybojovat double v podobě vítězství na Giru i Tour a vůbec se cení, že se o to někdo pokusí. A my ještě rozhodně neházíme flintu do žita.

Co říkáš na výkony Sagana?

Jsme hodně vidět i díky Peterovi. Máme v týmu člověka, který je schopen dělat velkou show a k tomu neskutečným způsobem bojuje. Sice ho mrzí, že nevyhrál etapu, ale v hlavě má zelený dres a jde si tvrdě za svým cílem. My jsme na začátku měli jen jeden cíl, ale pak jsme Petera trochu uvolnili, aby mohl chodit i do těch úniků. A vede si skvěle.

Leave a Reply