Home » Zprávy ze závodů » Tour rozhodně nebyla zklamáním. Teď na San Sebastian
romča podpis

Tour rozhodně nebyla zklamáním. Teď na San Sebastian

S pocitem dobře odvedené práce mohl Roman odjíždět domů z Tour de France. Lídr Tinkoff-Saxo Alberto Contador sice nedosáhl na vysněné prvenství, skončil pátý, ale ruská stáj byla třetí v klasifikaci týmů, Rafal Majka vyhrál jednu etapu a Peter Sagan získal zelený dres.

„Jsem opravdu rád, že jsem mohl být součástí toho týmu. S Albertem jsme se chtěli pokusit o double. Kdyby to nezkusil, určitě by si to pak vyčítal. Je to sport a v danou chvíli tam prostě byli i o něco čerstvější závodníci, kteří v pořadí skončili nad ním. Není to tragédie. Všichni jsme bojovali, Alberto skončil pátý. Může být dobré i s výhledem na příští rok, protože když ho někdo porazí, ještě víc ho to dokáže vyhecovat a namotivovat,“ řekl Roman.

Z celkového pohledu hodnotí vystoupení Tinkoff-Saxo kladně. „Nemůžeme mluvit o nějakém zklamání. Kromě zeleného dresu a vyhrané etapy jsme měli dvakrát červené číslo pro nejagresivnějšího závodníka a byli jsme hodně vidět. I díky Saganovi, který byl výborný,“ hodnotil Roman.

Sám se sebou byl celkem spokojen. „V Pyrenejích jsem byl trošku uvařený, ale v Alpách už se mi jelo o něco líp a z toho jsem měl radost.“

Z Tour si na pár dní odskočil domů, ale v Česku se moc neohřeje, protože už dnes odlétá do Španělska. V sobotu ho čeká jednorázovka Clásica San Sebastian. „Uvidíme, jak na tom budu. Mám tenhle závod rád, ale bude záležet na momentální formě v danou chvíli. Může to být super i super tragédie. Fakt nevím, ale těším se,“ uvedl k momentálnímu rozpoložení.

Po návratu vyrazí na soustředění do Livigna a rovnou odtud pak zamíří na další závod, etapák USA Pro Challenge v Coloradu. „Pak bych se měl vrátit na pár dní domů a poletím do Kanady na jednorázovky v Montrealu a Québeku, kde jsem ještě nikdy nestartoval. Uvidíme, v jaké budu potom formě, jestli pojedu na mistrovství světa, nebo ne,“ prozradil Roman.

 

Leave a Reply