Home » Zprávy ze závodů » Roman před Girem: Chci být vysoko
Foto Astana cycling team

Roman před Girem: Chci být vysoko

Co všechno už jsi v Dánsku stihl? Přiletěli jsme ve středu. Včera byla tiskovka, objeli jsme tříhodinový trénink, absolvovali jsme klasické kontroly a testy. Dnes jdeme projet trať časovky, odpoledne je prezentace. Zatím je všechno v pohodě a všichni tady Girem žijí, skoro celé město je vyzdobeno dorůžova. Jak se cítíš? Určitě líp než vloni, můžu se navíc opřít i o slušné výsledky. A myslím, že jsem silnější i po psychické stránce. Sportovní ředitel Astany Martinelli řekl, že můžeš Giro i vyhrát. Řekl to on, já takhle konkrétní nebudu. Poslouchá se to hezky, ale kromě formy musí mít člověk i štěstí, aby byl dobrý každý den. I já mám cíle vysoké, ale nechci je ventilovat takhle dopředu. Před odletem do Dánska jsi byl zkoušet etapu s cílem v Cervinii. Pomohlo ti to? Určitě bylo dobré ty kopce vidět, protože jsem je pořádně neznal. Vypadají nenápadně, ale jsou fakt těžké. Na ostatní etapy už nebyl čas, nahoře byl problém se sněhem a nemělo cenu se tam někde plahočit. Stejně ty kopce znám. Koho považuješ za největší favority? Basso, Scarponi, Rodriguez, nepodceňoval bych Fränka Schlecka. Na vítězství nás podle mě může pomýšlet pět. Můžeš trochu představit svůj tým? Jsou to většinou lidi, které jsem si vybíral, abych měl co nejlepší pomocníky. Kvůli alergii nakonec vypadl Kessiakoff, který by byl hlavně do hor dobrý, ale měl výpadek a těžko by se dostal do správné kondice. V horách by mi měli být nejvíc k ruce Tiralongo, Seeldraeyers a Djačenko, který byl teď druhý Kolem Turecka. Na roviny jsou tu hlavně Kangert, Gasparotto, Petrov a zbytek na zvlněný terén. Nemáme žádného klasického spurtéra. Sestava Astany na Giro 2012 Roman Kreuziger, Alexandr Djačenko, Enrico Gasparotto, Tanel Kangert, Jevgenij Petrov, Simone Ponzi, Kevin Seeldraeyers, Paolo Tiralongo, Andrej Zeits.

7 comments

  1. Tak už možná víme, proč vypadá letos Roman líp než vloni, je za tím přítelkyně Míša a Roman může odstřihnout tu pomyslnou pupeční šňůru , která jej poutala k otci…Míša může být ten správný doping a motivace! Tak se Romane drž!!!

  2. Věřím ve výborný výsledek {thumbup} A prijedu te podporit na Stelvio…

  3. To by asi hrozilo, že tam padnu na fanouškovskou horečku, ale jsem ochoten to risknout. :o)

  4. Honzo doufam,ze jsi myslel RUZOVA smouha! :)

  5. Ani trochu si nebudu stěžovat, že jsem si Romana neužil, až kolem mě na Stelviu prolítne jen modrá šmouha. Hrozně se těším na ten kopec a na výkon Romana! http://dolomiti.wz.cz/Passo%20Stelvio.jpg

  6. Nejsem si tak zcela jistý, že Astana bude dostatečně silná, aby dokázala Romanovi nějak výrazně pomoci.
    Přeji si, abych se mýlil.
    Romane do toho!!

Leave a Reply