Home » Zprávy ze závodů » Dobrý pocit z časovky, zítra test etapy Gira
Foto Astana cycling team

Dobrý pocit z časovky, zítra test etapy Gira

„Wiggins vyhrál zaslouženě, byl nejlepší i přes mechanický problém. Ve výborném světle se ukázal i Talansky. Časovka nakonec podle očekávání rozhodla celý etapák a já jsem s výkonem spokojený. Byl tam 6 kilometrů těžký kopec, jel jsem na klasickém kole. Myslím, že jsem si celkem dobře rozvrhl síly, jel jsem vyrovnaně. Jen mi trochu seklo na posledních osmi stech metrech, tam jsem ztratil nejvíc. Na Porteho to prý mohlo být skoro patnáct vteřin,“ prozradil Roman. Celkově byl s výkonem spokojen. „Počítal jsem, že bych se tady měl pohybovat někde kolem té první pětky. Sebral jsem nějaké body a hlavně jsem se utvrdil v tom, že před Girem jde forma nahoru.“ Cestou ze Švýcarska se zítra Roman zastaví se sportovním ředitelem Martinellim testovat jednu z etap Gira. Bude to ta čtrnáctá, která končí v horském středisku Cervinia. „Ty kopce neznám a potřebuju se na ně podívat,“ prozradil. V Itálii se zdrží do středečního odpoledne, pak už odlétá do Dánska na start Gira. 5. etapa (časovka na 16,5 km):1. Wiggins (Brit./Sky) 28:57, 2. Talansky (USA/Garmin) +1, 3. Porte (Austr./Sky) +17, 4. Rui Costa (Portug./Movistar) -23, 5. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +40, 6. Szmyd (Pol./Liquigas) +42. Konečné pořadí: 1. Wiggins 18:05:40, 2. Talansky +12, 3. Rui Costa +36, 4. Porte +45, 5. Rogers (Austr./Sky) +50, 6. Roman Kreuziger +59.

11 comments

 1. Dívám se v televizi, fandím jak zjednaná, ale šlo by mi to líp, kdyby mi někdo řekl, jaké má Roman číslo. Dík.
  Přeji hóóóóódně štěstí !!!!!!!

 2. zdenda_hobík

  Koukal jsem na etapy Gira a budou to nervy, v těch prvních mnoha etapách se do ničeho nezamotat, protože jak praví klasik, nedá se nic získat, ale všechno ztratit. Závěr bude pěkný a ať to Romanovi na Stelvio letí ( já jsem se tam před pár lety opravdu jen sápal, ale je to zážitek i tak ).
  Optimizmus ve mě vzbuzuje aktivní pojetí Astany jako celku, snad se nebudou opakovat nějaké úlety z loňska, kdy se nám občas spíš zdálo, že si navzájem hází klacky pod nohy. Snad to tedy bude aktivní práce pro Romana {devil}

 3. čtyřkolečko

  Po vašem výborném výkonu a aktivní jízdě na Romandii se těšíme na Giro a věříme v podium. Třeba závod rozhodnete v etapě do Cervinie – jaké to tam bylo, když jste si teď projel těch posledních 70 kiláků?
  Škoda že nepojede kvůli slabé formě Kessiakoff. Loňská sestava na Giru se mi zdála silnější, ale zase z ní brzy vypadli výteční Kiserlovski s Masciarellim. Ať se vám i týmu daří!

 4. Tez, drzim pesti na Giro a verim ze ted to vyjde az uplne na horu.Dobra prace:)

 5. Gr.St.Bernard

  Já možná jedu, záleží na tom, jestli otevřou aspoň pro kola Umbrail pass. Chci předtím jezdit Berninu, Forcolu, Julier, Majolu a Lago di Como.

 6. Filip gaučák

  Všechny zdravím z gauče a samozřejmě přeji Romanovi také úspěch na Giru. Jedna otázka mimo – jedete někdo fandit na Stelvio???

 7. škoda, že jsem nemohl sledovat celý závod ¨……..držím palce na Giro {thumbup}

Leave a Reply