Home » Zprávy ze závodů » V protivětru odjet nešlo
Foto Astana cycling team

V protivětru odjet nešlo

„Proti větru jsme jeli skoro celý den, bylo to hodně nepříjemné. Proto dřív nikdo nic moc nevymýšlel. Zkusil jsem to až v  posledním kopci a pak ve sjezdu s Nocentinim, ale bohužel to nevyšlo. Byl jsem hodně silný, cítil jsem se moc dobře a s Tiralongem jsme chtěli něco vymyslet i v úplném závěru. Jenže mě tam nesmyslně podjel Szmyd a musel jsem zabrzdit. Bylo to na hraně, moc nechybělo a letěl jsem,“ hodnotil Roman dnešní den. Mrzí ho, že letošní Romandii rozhodují jen časovky, v horských etapách dojíždí do cíle pravidelně pohromadě větší skupina. „Je škoda, že není ani jeden dojezd vyloženě do kopce. Nevím, proč to tak udělali. Takhle nás přijede padesát, navíc je to pole letos dost vyrovnané,“ říkal. Zítra je na programu závěrečná časovka. „Ráno si ji pojedeme projet a rozhodnu se, jestli ji v závodě pojedu na normálním nebo časovkářském kole. Uvidíme, jak to dopadne, ale pro mě je nejdůležitější, že se před Girem cítím fakt dobře.“ 4. etapa (Bulle – Sion 184 km): 1. L. Sánchez (Šp./Rabobank) 4:46:13, 2. Nocentini (It./AG2R), 3. Samojlov (Běl./Movistar), 4. Verdugo (Šp./Euskaltel), 5. Tiralongo (It./Astana), 6. Rolland (Fr./Europcar), … 9. Roman Kreuziger (ČR/Astana) všichni stejný čas. Průběžně: 1. Sánchez 17:36:35, 2. Wiggins (Brit./Sky) +9, 3. Rogers (Austr./Sky) +16, 4. Mollema, 5. Clement  (oba Niz./Rabobank) oba +18, 6. Talansky (USA/Garmin) +20, … 20. Roman Kreuziger +28.

11 comments

 1. zdenda_hobík

  časovku jsem neviděl, ale výsledek super. Včerejší etapu ano a radost veliká. Takhle si představuju aktivní cyklistiku, která fanoušky strhne, i když nepřinese takový výsledek v cíli. A když i gaučák ocenil, to těší dvojnásob.

 2. Roman potvrdil svoji stabilní formu velmi dobrou časovkou.

 3. jaran.terek

  Skvělá časovka a parádní 6.flek-gratulace! {thumbup}

 4. Taky jsem zvědavý na tu časovku.Mrkni sem, má to tam pěkně rozepsané, kde to dávají…http://www.steephill.tv/tour-de-romandie/#live .Včerejší nástupy Romana a ten sjezd na prvním místě super. Ten dojezd na kopec tam letos opravdu chybí.

 5. Je ta dnešní časovka někde k vidění? Na Eurosportu dávají závody v Turecku. Jinak jsem zvědavá, jestli dá Roman přednost klasickému kolu před speciál časovkářským – myslím si, že mu ještě moc nesedí.

 6. @ Filip Gaučák {thumbup}
  No a Roman samozřejmě taky

 7. @ Filip Gaučák {thumbup}
  No a Roman samozřejmě taky

 8. @ Filip Gaučák {thumbup}
  No a Roman samozřejmě taky

 9. Gr.St.Bernard

  Časovkaje profilem pro Romana ok, na 5. místo 10 vteřin, takže proč ne. S trochou štěstí i trojka. Dobrý závod od Romana, jen ten profil je fakt nic moc atraktivního, ale ve vyšších passech je holt ještě sníh.

 10. Filip gaučák

  Aby nejmenovaní jedinci věděli, že píšeme, i když se daří, musím dnešní etapu také okomentovat. Bude to jednoduché – parádní výkon, jen škoda, že nebyl ten dojezd na kopci. Mohl se Roman posunout v celkové klasifikaci trochu výše. Ale nevadí, takový výkon českého závodníka potěší oko a duši každého fanouška. Díky za parádní zážitek na gauči…………

 11. Roman podal velmi dobrý a stabilní výkon což dává potřebnou jistotu a klid před Girem.

Leave a Reply