Home » Zprávy ze závodů » Roman s Astanou třetí
Foto Astana cycling team

Roman s Astanou třetí

„Jsem maximálně spokojen s tím, jak jsme to zvládli. Ráno jsem počítal, že bychom mohli být někde mezi čtvrtým až šestým místem, ale tohle je super. Mezi týmy byly poměrně malé rozestupy. Vítězství Garminu se asi dalo předpokládat. Trošku mě překvapila Kaťuša, ale když jsem pak viděl ty velké kluky s výborným tahem v její sestavě, zas tak nečekané to nebylo. Nějaké vteřiny na mě najeli Hesjedal a Rodriguez, ale pořád si myslím, že to mám dobře rozjeté. Časovku jsme zvládli výborně, jeli jsme vyrovnaně a fakt se nám povedla,“ pochvaloval si Roman, který je nyní průběžně na 26. místě se ztrátou 40 vteřin. 4. etapa (týmová časovka ve Veroně na 33,2 km): 1. Garmin-Barracuda 37:04, 2. Kaťuša +5, 3. Astana, 4. Saxo Bank oba +22, 5. Omega Pharma-Quick Step +24, 6. GreenEdge +28.

12 comments

 1. Ještě k časovce – Roman na ní zapracoval a byla vidět dnes i Astana = mnohem lepší dojem připravenosti než loni! Moc jim držím palečky Heli.

 2. Vše je super, ale jedna Romanova věta po druhé etapě, že ho Astana dobře schovala v balíku mne mrzí. „Dobře schovaní „závodníci závody nevyhrávají.

 3. Škoda posledního závodu v Dánsku – je smutný, když o vítězství rozhoduje štěstí než aktuální forma. Proto přání Romanovi, ať se mu jakékoliv kolize vyhýbají a také se připojuji ke gratulaci k dobře odvedené časovce.

 4. Gratulace k super výkonu a jen tak dál. Také jsem byl překvapen z výkonu Kaťuši. Rodriqez to má opravdu super rozjeté, ale stále je před námi 17 etap. Bude to krásné Giro. Basso, Scarponi a Cunego budou muset začít útočit, at smažou ztráty na Rodriqese, tak snad toho Roman využije.

 5. Filip gaučák

  Časovka výborná, třetí místo je paráda. Jen mě trochu „děsí“ Rodriquez, ten je v horách také výborný. Myslím, že rozhodne poslední horská etapa a Mortirolo před Stelviem, nevím nevím, tenhle kopec Romanovi nebude sedět………Ale držím palce. Gauči zdar…….

 6. Woe, Roman ty nabušený nohy na fotce z časovky!!!

 7. zdenda_hobík

  Kdo na tom začíná být opravdu dobře, je Rodriguez, a to pominu, že zatím asi nevíme, co čekat od Hesjedala, který v posledním období tuším nenaplňuje to, co sliboval před cca dvěma léty. Ale Astana super výkon {bomb}

 8. Časovka nebyla zrovna nejlehčí a tým Astany ji zvládnul na výbornou.Máte na to!

 9. Vynikajici casovka Romane a Astano Ted jen klid a pockat si na lamani chleba v horaaach :D {bomb} {devil}

 10. František Mlejnek

  Skvělý začátek, budu nadále držet palečky nejen Tobě, ale i Honzovi Bártovi a Martinovi Velitsovi. Hlavně žádný bourák!

Leave a Reply