Home » Zprávy ze závodů » Tým odvádí skvělou práci
Foto Astana cycling team

Tým odvádí skvělou práci

„Pro tým není jednoduché mě pořád co nejvíc schovávat a jezdit přede mnou. Na rovinách odvádějí největší práci Gasparotto, Petrov, Ponzi a Kangert. Jsem jim za to vděčný,“ prozradil Roman po etapě. „Posledních čtyřicet kilometrů bylo poměrně nervózních. Foukalo lehce z boku, odjela poměrně dobrá skupina a jelo se celý den hodně svižně. Profilem šlo o transferovou etapu, ale odpočinková určitě nebyla,“ dodal. Už zítra čekají na peloton kopce. „Ta etapa je poměrně těžká. Do cíle klidně může pohromadě přijet jen padesát lidí. A o víkendu to bude ještě náročnější,“ odhadoval.   5. etapa (Modena-Fano, 199km): 1. Mark Cavendish (Brit./Sky) 4:43:15, 2. Matthew Harley Goss (Austr./GreenEdge), 3. Daniele Bennati (It./RadioShack), 4. Robert Hunter (JAR/Garmin), 5. Sacha Modolo (It./Colnago), 6. Alexander Kristoff (Nor./Kaťuša) vš. stejný čas, … 47. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +5. Průběžné pořadí: 1. Ramunas Navardauskas (Lit./Garmin – Barracuda 14:45:13, 2. Hunter +5, 3. Ryder Hesjedal (Kan./Garmin) +11, 4. Goss +13, 5. Cavendish +14, 6. Thomas +16, … 23. Roman Kreuziger +40.

9 comments

 1. zdenda_hobík

  jak koukám na ty uprchlíky, ať padnu, jestli jedou na 100%. To je jen pro TV.

 2. zdenda_hobík

  jsem nervozní jak žňová hlídka v červenci, mám takové tušení, že to dobře dopadne {beer} Uvidíme zítra první ostrý testík, dnes se to ještě neroztrhá.

 3. Tak dneska už sprinteři možná nebudou těmi kdo bude bojovat o vítězství a zítra to konečně začně , konečně to bude o pořádném závodění. Skvělých vrchařů je tam dost, včetně Romana. Bohužel už to není jako dřív, kdy by odjel, teď je prostě hlídanej. Skvělá zpráva pro mě , že Mark Cavendich je po pádu ok. Nevíte jak je natom Taylor Phiney?

 4. Super, že to šlape. Hlavně, ať jim to stejně vydrží do kopců, tam se mi zdá tuhle sezónu podpora Romanovi ne až tak božská (ale teď tam jsou zase jiní jezdci, takže se to nemůže srovnávat).

  Jsem zvědav, jak se to pročistí po pár prvních kopcích, věřím, že tuhle sezónu vypadá Roman dost našláple a bojovnost je vidět jak tu, tak i na silnici.

  Tak jen tak dál, ať se daří!

 5. Jaký to rozdíl mezi Astanou z loňska a tou letošní. A taky se mi zdá, že letos jede Roman s větším nasazením a má to víc v hlavě srovnané – psychicky je odolnější, že by to bylo přece jen tou přítelkyní Míšou? Držím palce!!! {thumbup}

 6. V závěru jela Astana takticky velmi dobře, moc hezky se na to dívalo.
  Zítra už začnou trochu {devil} bolet nohy a tak jen nezapomínat na základní formuli: „3xN“ (Nepadat, Nepadat,Nepadat) !

 7. Jojo, vypadá to impozantně jak se tým o romana stará, naposledy to snad pamatuju z dob amstronga, držím palce ať jim to v cíli splatis růžovou soupravickou

Leave a Reply