Home » Zprávy ze závodů » Roman zářil: vyhrál poslední etapu!!!
Foto www.cyclingnews.com/Riccardo Scanferla

Roman zářil: vyhrál poslední etapu!!!

Romane, co pro tebe tohle vítězství znamená? Je důležité jak pro mě, tak pro celý tým. Ze začátku sezóny nám to moc nešlo, ale věděli jsme, že práce se dřív nebo později vždycky ukáže. A my jsme pracovali fakt tvrdě. Doufám, že už to bude jen lepší.   Jak sis užil pocity vítěze na nejvyšším stupni? Je fakt, že jsem naposledy slavil prvenství vloni na Sardinii, tam jsem vyhrál etapu i celkově. Bylo to pěkné, dostal jsem jako cenu nějaký obraz. Dojezd v Madonně di Campiglio dlouho nebyl, naposledy tady triumfoval Pantani. Ten obraz byl snad na jeho počest, ale ještě jsem ho pořádně nestudoval.   Dlouho jsi jel v úniku. Plánoval jsi, že dnes zkusíš nástup? Vůbec ne. Nějak to vykrystalizovalo, že jsme po dvaceti kilometrech odjeli. Nejdřív s Popovyčem a Sellou, pak nás dojeli ještě Vicioso a Montaguti. Dostali jsme se na pět a půl minuty, pak nás stáhli na čtyři. Dobře jsme spolupracovali, byli jsme vyrovnaní. Ti dva pak odpadli a my si to v posledním kopci dali na férovku. Byli jsme plus minus vyrovnaní. Na šestistovce nastoupil Popovyč, Sella ho dojel na třístovce a já po dalších padesáti metrech. V tu chvíli jsem hned atakoval já a udržel jsem to, i když po mě Sella tvrdě šel.   Co ti blesklo hlavou po projetí cílem? Že z Trentina odjíždím v lepší formě, než jsem měl na začátku. Dostal jsem do sebe závodní rytmus, ale ještě to není úplně stoprocentní. Každopádně je to vítězství dobré pro mou hlavu i sebevědomí celého týmu.   Změní tenhle úspěch tvoje ambice v dalších závodech? Ne. Mám vlastně jen den na regeneraci před Lutychem. Jedu tam bez ambicí s cílem pomoci Vinokurovovi. V úterý mi začíná Romandie, ale i tady platí, že pro mě není klíčová. Na výsledek pojede Vino, pro mě je důležité, abych byl stoprocentní v posledních deseti dnech na Giru, které budou rozhodující. 4. etapa (161,5 km): 1. Roman Kreuziger  (ČR/Astana) 4:09:03, 2. Emanuele Sella (It./Androni) stejný čas, 3. Jaroslav Popovyč (Ukr./RadioShack) +8, 4. Thomas Voeckler (Fr./Europcar), 5. Tiago Machado (Por./RadioShack), 6. Michele Scarponi (It./Lampre) všichni +24. Konečné pořadí: 1. Scarponi (Lampre-ISD) 13:54:07, 2. Machado +7, 3. Ascani +33, 4. Pozzovivo (It./Colnago-CSF) +35, 5. Morabito (Švýc./RadioShack) +38, 6. Kiserlovski (Chorv./Astana) +42, … 15. Roman Kreuziger +2:24.

13 comments

 1. Tak,výhra je hezká,to v každém případě,ale nepřeceněval bych to.Ono je něco jiného vyhrát,když jsem v popředí klasifikace a nebo,kyž jsem vzadu a nikomu nevadím.Tohle je bohužel ten druhý případ. {bye}

 2. Super super super Romane!!! Je vidět, že jde forma nahoru. Před Girem dobrá zpráva! {thumbup} {thumbup}

 3. Velká gratulace Romane. Zpráva, která mně hned uzdravila od bolavýho zubu. Už se těším na Giro, to bude podívaná. Ale nepředbíhejme…

 4. Romane super, to jsi potřeboval, jinak souhlasím s Pantanim a taky se těším na Giro.

 5. tak Roman umí líp italsky než Scarponi ..

 6. pošlete sem pls odkaz na ten závěr etapy, nebo sestřih

 7. Velká gratulace,hlavně ať drží zdraví.Na Giro držím palce a věřím,že se o dobrý výsledek popereš. {thumbup}

 8. Pěkný úspěch, blahopřeju! Kratičké video z cíle je už na youtube, Sellu Roman udělal jasně. Z výsledků na ofic. website je patrné, že Roman se stal i vítězem vrchařské soutěže, dnes byl první na všech prémiích.
  Loni na Trentinu vyhrál první etapu a celkově Vino a za dva dny nato zvítězil na Lutych – Bastogne – Lutych. Že by to Astana zopakovala?

 9. Romane-paráda.Konečně to vyšlo!!!!!Takhle budem napnutí jak pojedeš na Giru-to bude dohadů a teorií.Dnes moc radosti v srdcích fanoušků,díky za to!!!A hlavně zdravíčko aby vydrželo.

 10. moc gratuluju, je super že roman vyhrál tam kde vyhrávali borci jako pantani ;)

 11. přidávám také gratulace, a přeji plno úspěchů v dalších závodech.

 12. Skvělé, velká gratulace. Už se těším na Giro. {thumbup}

Leave a Reply