Home » Zprávy ze závodů » Šestý na Strade Bianche
Foto Roberto Bettini

Šestý na Strade Bianche

„Sice jsem nebyl na pódiu, ale i tak jsem se svým výkonem hodně spokojen. Určitě to byla kvalitní příprava na Tirreno-Adriatico a věřím, že to tam prodám,“ uvedl Roman. „Brzy odjela skupina lidí, v níž jsme měli Božiče. Nemuseli jsme vyloženě tahat, ale i tak jsme se snažili být hodně vpředu. Pořádně se začalo jet nějakých padesát před cílem. Já to zkusil v kopci, pak nás tam zůstalo asi osmnáct a tihle lidi dělali závod. Roztrhalo se to znovu, Cancellara nám odskočil na posledních patnácti kilometrech. Já v tom kopci odpadl, ale poměrně rychle jsem si lidi přede mnou dojel,“ popisoval průběh klasiky na „bílých cestách“. Pro švýcarského vítěze měl Roman jen slova chvály. „Odjel nám na sílu. Je to člověk na klasiky, tyhle krátké kopce umí a byl nejsilnější ze všech,“ nehledal výmluvy. „V té naší skupince se pak začalo trochu taktizovat a bylo jasné, že budeme bojovat jen o druhé místo. Já se v závěru snažil pracovat pro Maxima, který tenhle závod vyhrál před dvěma lety. Přece jen je rychlejší než já a chtěli jsme urvat pódium. Tahal jsem do nějakých 700 metrů před cílem a pak už jsem neměl síly. Navíc jsem věděl, že všichni ti kluci jsou rychlejší a nechtěl jsem zbytečně riskovat nějaký pád. Ale Maxim dojel druhý, takže můžeme být spokojeni,“ dodal Roman. Výsledky (190 km): 1. Fabian Cancellara (Švýc./RadioShack-Nissan) 4:44:59, 2. Maxim Iglinskij (Kaz./Astana), 3. Oscar Gatto (It./ Varnese Vini-Selle Italia) oba +42, 4. Alessandro Ballan (It./BMC) +46, 5. Greg Van Avermaet (Belg./BMC) +48, 6. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +1:03.

9 comments

 1. Gr.St.Bernard

  To vypadá skvěle. Jen tak dál a na Stelviu být jako 1.

 2. Antiskiller

  cistokrevy.cigan: ta liga už je jedna vytvořena, tak asi proto se ti tam lidi moc nepřipojují :)

 3. barrachson

  Připojuji se ke gratulacím. Roman je SILNÝ!!!
  bikec: to je teprve začátek…forma poroste.

 4. cistokrevny.cigan

  pls lidi joinněte ligu na velogames.com – toto je vstupní kód 03143514 (Paříž-Nice / Tirreno-Adriatico)

 5. taky gratuluju…kdyby byl v závěru delší kopec,tak je bedna jistá…obávám se ale, není na škodu mít formu takhle brzo?přece jen je giro daleko

 6. gratulace a už se těším na příští týden, a i tam přeji uspěchy {thumbup}

 7. Dobrý je to,začátek sezony a vypadá to,že forma bude

 8. Druhej závodní den v sezóně. Šestý místo. Paráda! Pro mě obrovskej příslib na tuhle sezónu. Kdo nebude letos fandit na Giru, bude si to pak vyčítat. :o)

Leave a Reply