Home » Zprávy ze závodů » Těším se na bílé cesty
Foto Roberto Bettini

Těším se na bílé cesty

„Je to moc hezký závod, pojedu ho už potřetí. Poprvé jsem tady startoval v roce 2008, vloni jsem jeho část jel v rámci etapy na Giru. Prašné cesty dodávají závodu zvláštní kouzlo, počítám, že po nich budeme jezdit hlavně při stoupáních. Je to celkem zábavné. Na ty cesty máme normální silniční kola, ale trochu širší galusky oproti normálu, aby se hůře prorazily. Na stejných se jezdí třeba Paříž-Roubaix,“ prozradil Roman. Ještě dnes dopoledne si dal ve svém italském domově trénink a odpoledne se přesouval na jih. „Od úterka jsem byl na Gardě, ve středu a čtvrtek jsem měl testy na dráze a silnici. Přijel za mnou z Ameriky trenér a tým odborníků ze Specialized. Na dráze jsme dělali hlavně testy poziční a aerodynamické, na silnici výkonnostní. Všechno dopadlo dobře. Je vidět, že jsem v zimě odvedl v tréninku dobrou práci,“ dodal Roman.Spolu s ním se zítra na start jednorázovky známé spíše pod názvem Eroica postaví v barvách Astany ještě M. Iglinskij, Božič, Gasparotto, Kessiakoff, Něpomňaščij, Ponzi a Reněv.

4 comments

  1. Romane,velká gratulace k pěknému výkonu na začátku sezony,jen tak dál.Přeji úspěšnou sezonu bez karamblů a defektů.Měj se faj.

  2. Romane, přeji povedený závod a žádný defekt, ať můžete zúročit zimní přípravu. Těším se, že Vám to teď vyjde přesně podle Vašich představ …

  3. čtyřkolečko

    Taky se moc těšíme, váš team Strade bianche už před časem vyhrál, možná to vyjde i letos… Loni tam Gilbert začal úžasný rok. Na steephill.tv je vyčerpávající preview, přenosy na internetu začínají kolem 14.30, cíl na sienském Il Campo má být před 16. hodinou. A´t se vám dobře jede!

Leave a Reply