Home » Zprávy ze závodů » Super začátek a druhé místo Božiče
Foto Martin Bosco

Super začátek a druhé místo Božiče

„Mám z prvního startu opravdu dobrý pocit. Fungovali jsme skvěle jako tým, na 98. kilometru jsme vzali situaci pod kontrolu a sjížděli jsme únik. Tahali jsme až na nějaké tři kilometry před cílem. Točil jsem se tam hlavně s Brajkovičem, Kessiakoffem a Gasparottem a dali jsme si hodně do těla,“ řekl Roman po závodě s převýšením 1600 metrů. „Bylo to hodně rychlé, měli jsme průměr 43 kilometrů v hodině. Byl to přesně začátek, jaký jsem potřeboval. Etapák na Sardinii by sice byl lepší, ale i Almería stála za to. Zase jsem se trochu rozkoukal v balíku a vidím, že je všechno na dobré cestě,“ dodal cyklista Astany a měl radost z výsledku nové akvizice Božiče. „Je dobře, že jsme dobrý týmový výkon umocnili bednou.“ Roman si ještě zítra dopoledne dá ve Španělsku tříhodinový trénink, pak odlétá na skok do Čech. „Už v úterý se ale přesouvám do Itálie, kde budu až do Tirrena. Ve středu mám test na dráze kvůli posedu na časovkářském kole, ve čtvrtek další test na silnici. No a v pátek už se přesouvám na závod,“ dodal k sobotnímu startu na jednorázovce Montepaschi Strade Bianche známější pod starým názvem Eroica, která se jede nedaleko Sieny. Výsledky (186 km): 1. Michael Matthews (Austr./Rabobank) 4:24:16, 2. Borut Božič (Slovin./Astana), 3. Roger Kluge (Něm./1t4i), 4. Stéphane Poulhies (Fr./Saur-Sojasun), 5. Francisco Ventoso Alberdi (Šp./Movistar) všichni stejný čas, … 58. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +1:47.

12 comments

 1. Korpus, v článku stojí, že Roman jede.

  . No a v pátek už se přesouvám na závod,“ dodal k sobotnímu startu na jednorázovce Montepaschi Strade Bianche známější pod starým názvem Eroica, která se jede nedaleko Sieny.

 2. Ahoj.Sezóna se pomalu rozjíždí,což je fajn.Našel jsem v kalendáři tady u Romana termín 1.3. – eroica.Na webu sem vyštrachal že se jede až v sobotu 3.3. Neví se jestli pojede Roman? Italové a tuším i eurosport by to měli dávat živě v tv,tak by bylo fajn vidět Romana a zas nasát trochu atmosféru závodů aspoň u tv.Jinak se připojuju ať sezóna jde Romanovi podle představ.

 3. Souhlasím s Heli, ty komentáře webmastera jsou věcné a stručné – to je vpořádku, ale mohl by volit třeba: „Roman konec vypustil, aby se zbytečně nepřimotal do nějakého pádu“. Slovní spojení „Roman si vystoupil“ je natolik zprofanované, že by nebylo od věci úplně ho přestat používat. Možná je to ale zbytečné, běžně se už používá mezi cyklisty pro borce, kteří dělají jako že můžou, ale z taktických důvodů zvolnili – přitom je jasné, že jsou prošití jak deka…

 4. AT Díky za pochopení, na tu hlášku webmastera o vystoupení si jsem asi fakt alergická – prosím používat s rozmyslem, zbytečně devalvuje Romanovo nasazení v závodě. A už se moc těším na jaro.

 5. Heli, preco ten popol na hlave a smutok v hlase ? Povedala si len vlastny nazor, s ktorym (mimochodom) plne suhlasim. {thumbup}

 6. Romane,držím palce po celou sezonu,ten začátek je výborný,ti,co chtějí hned,aby jsi byl vpředu,ať se vzpamatují.Jen pro připomenutí : závod Omán – 1.Velits /držím rovněž palce-je to v podstatě ,,náš,,borec,ale borci z Grand : 7. Rodriguez,11 .Fuglsang,32.A.Schleck,,,,,,,,,,,,takže i jejich fandové si musí počkat,takže v poho.

 7. čtyřkolečko

  Myslím, že Roman má dobrý důvod být po prvním startu spokojený. Podle toho, co se dá vyčíst z reportáže, fotek a výsledků na cyclingnews a jinde, to vypadá na to, že sezónu začal ve skvělé kondici, mj. bodoval na dvou horských prémiích, dokonce i na rychlostní, takže se můžeme jen těšit, jak o víkendu zajede na velmi těžkém závodě v Toskánsku, končícím na slavném náměstí v Sieně do pořádnýho kopce. Hrozně už se letos třesu na Tirreno-Adriatico, taky proto, že ho konečně pojedete i vy…

 8. Mně šlo hlavně upozornit na nebezpečí takovýchto krátkých zkratkovitých superkomentářů, vůbec nekritizuji pocity a názory Romana a prudič je to poslední co jsem…Romane držím palce a doufám, že Giro bude i letos pro Tebe úspěšné! Ale těší mne diskuse na Tvých stránkách a že to Tví fanoušci čtou. Tak se nezlob Heli.

 9. Roman jel první závod sezóny. Pracoval pro týmovýho kolegu v závodě s hromadným dojezdem. Testoval se na horských prémiích, kde byl tuším pátý na první a druhou vyhrál.

  V článku se asi pořadí na horskejch prémiích mohlo zmínit, nicméně články na tomhle webu jsou vesměs o Romanových komentářích, pocitech. Roman má ale ambice na bednu ve druhým nejprestižnějším etapáku na světě a proto nemá zapotřebí prezentovat tohle jako úspěch. Byl to závod na rozjezd, pomoc kolegovi a otestování se.

  Prudiči musí mít neskutečně lehkej život. „Roman jel závod na rozjezd, podívám se na web, jestli tam bude moje oblíbená hláška -> áááá je tam, vystoupil si… jsem tak šťastný“

 10. No díky velmi mírnému a realitě odpovídajícímu komentáři Hokiče se také zdržím ………… . Podrobnosti neznám, ale tuším, ža takto bude vypadat celá sezona. Pokud se mýlím, tak díky bohu. Romanovi držím palce ať dojede hlavně ve zdraví.

 11. No… tak soudě podle fotky i výsledku to tentokrát byla práce pro týmového spurtera, takže asi zbytečný komentář…

 12. A jsme v nové sezóně , ale nic nového – Roman si opět vystoupil. Když člověk vidí titulek Super začátek, tak by čekal, že si vystoupil na bednu!? {blush}

Leave a Reply