Home » Soustředění » Sezónu začnu ve Francii
roman-saxo.jpg

Sezónu začnu ve Francii

V prvním bloku sezóny absolvuje Roman čtyři větší etapáky, čekají ho ještě Paříž-Nice, Baskicko a Romandie. A hlavně klasiky, na které se znovu vrací: Amstel, Valónský šíp a Lutych. „Musím říct, že mi tenhle program vyhovuje maximálně. Jde o závody, které jsem chtěl jet. Hlavně klasiky, které považuju za vrchol první části sezóny,“ řekl Roman s tím, že program další části sezóny oznámí později.   PROGRAM 6.-10. 2.: Tour Méditerranéen (Fr.) 16.-17. 2.: Haut Var (Fr.) Tréninkový kemp Korsika 3.-10. 3.: Paříž-Nice (Fr.) 30. 3.: GP Miguel Indurain (Šp.) 1.-6. 4.: Kolem Baskicka (Šp.) 14. 4.: Amstel Gold Race 17. 4.: Valónský šíp 21. 4.: Lutych-Bastogne-Lutych 23.-28. 4.: Kolem Romandie   V těchto dnech finišuje soustředění na Kanárských ostrovech, kde je už od 4. ledna. „Do 16. ledna jsem tu byl s manželkou Míšou, od 16. přijeli kluci z týmu. Je nás tu šestnáct, protože někteří jsou v Austrálii a Argentině. K tomu s námi trénují ještě čtyři mladí kluci z dánské reprezentace,“ prozradil. Trénink jde podle plánu a Roman věří, že bude dobře připraven na první závody. „Je tu super počasí, přes den dvacet až dvacet pět stupňů. Tréninky jsou v tuhle chvíli už hodně do intenzity, protože se blíží závody. Jezdíme hodně v kopcích, trénujeme i na časovkářském kole. Jsem maximálně spokojen, všechno jde podle plánu. Všem nám budou chybět jen závodní kilometry, ale ty člověk získá poměrně rychle,“ dodal Roman. Domů vrací v pondělí.  

13 comments

 1. Tak hodně štěstí do startu závodní sezóny {thumbup}

 2. tos nám dal, loni jsem si koupil dres Astani, abych zase prodával a měnil, ale ať to šlape Romane

 3. Dick Richards

  .. a ještě van Garderen a Pinot! Možná i Van Den Broeck a třeba se vzchopí Gesink. Sice to nejsou největší favoriti, ale karty umí míchat dobře!

  Jinak Romanův program je super a už se těším, jak ho budu sledovat! Držím palce aspoň na jedno vítězství a pódia!

 4. no a nezapomenout na Valverdeho, to je muj favorit

 5. No to bude, hlavně jejich souboj se SKY, kde má bejt zase Wiggi k ruce Frommovi, už se taky moc těším a doufám, že Saxo z toho vyjde vítězně i když bacha na Andy Šneka, případně Evanse, nebo Purita jestli to pojedou. {thumbup}

 6. Mno tak kdyby na TdF jel Contador a Roman tak by to bylo super protože Romanovi fandí a Contíkovi taky (líbí se i jeho způsob jízdy jsem rád že jsou spolu v týmu). A doufám že pojedou oba TdF jinak nebude jako loni na co koukat!

 7. Díky za přehledné zveřejnění programu pro první část sezóny {thumbup} Z toho by mohla vzniknout dobrá tradice

 8. myslím, že Roman nebo Riis říkali něco v tom smyslu, že TdF pojede, aby byl jako pravá ruka Contíkovi v kopcích, tak nevím, uvidíme co z toho vzejde {bye}

 9. Zdravím, chtěl bych se zeptat. Zda už víte zda letos pojedete Tour de France nebo ne? Děkuji za odpověď

 10. zdenda_hobík_

  Konečně informace, na které jsme se těšili {beer}

 11. Tak to sem áme na co těšit..Přeji co nejvíc bodíků

Leave a Reply