Home » Zprávy ze závodů » Síla už mi nechybí
roman-saxo.jpg

Síla už mi nechybí

„Vrátila se mi síla, únava odezněla, po téhle stránce už je naštěstí všechno v pohodě. Jen se mi trošku hůř dýchá, protože mi vyskočila alergie na pyly. Ale zítra by mělo sprchnout, tak se vzduch snad vyčistí a určitě to bude lepší,“ řekl po dnešní etapě Roman, který byl klasifikován na 31. místě ve stejném čase jako vítězný Litevec Navardauskas. Závod by se měl rozhodovat v sobotní královské etapě. „Na sobotu hlásí v horách sněžení. Máme je t dvakrát do nadmořské výšky 1800 metrů. Jednou se ten kopec jede z půlky nahoru, podruhé celý. Jsem zvědav, jestli se etapa objede podle původního plánu,“ dodal Roman.

21 comments

 1. Přenos na SKY TV byl nepřehledný. Nebyo vidět,kdy Roman odpadl z té skupiny,ba ani nebylo patrno, že se nejede to hlavní stoupání na Col de la Croix. Snad uvidíme na Čt co a kdy se vlastně stalo.

 2. Špilakovi evidentně špatný počasí vůbec nevadí.

 3. 4 km do cíle a troufám si tvrdit, že to zase nevyšlo. Když Romča bude ještě 15 let závodit, třeba bude mít aspoň tolik vítězství, co Peter Sagan za 1 sezonu {beer} {devil}

 4. No nevypadá to, že váš Romča naloží 50s Spilakovi nebo Froomovi {beer}

 5. Mimochodem teď sleduju Romandii a váš Roman rozhodně není, kde by měl být. {devil}

 6. No každopádně ten chlapec nemá hlavu na celková vítězství, i když jeho některé výkony jsou obdivuhodné, ale je vidět, je víc v klidu a pohodě, když jemu o nic nejde. Viz jak dotáhl Nibaliho k vítězství na Vueltě. Takže on zase potáhne Alberta a pak si zase vystoupí.

 7. porda:

  No, ale ty tady porovnáváš tři cyklisty, který jsou úplně rozdílný a zaměřujou se na jiný typy závodů.

 8. porda: Nechci být nějak nepříjemný, ale očividně ti unikla trochu podstata věci, pokud se nepletu. Že by Roman neuměl zabojovat, to snad vyvrátil třeba naposledy na Amstlu. Pokud máš na mysli etapové závody, tak je trochu rozdíl mezi jezdci jako Bárta a Kreuziger. Když ve vrchařské etapě Bárta dostane od nejlepších 20 minut, tak pak samozřejmě nejede na celkové umístění a může se vyšťavit v etapě, která není pro ostatní tak podstatná, a třeba i zkusit vyhrát. V dalších etapách může dojíždět se ztrátou, protože je to jedno, navíc s mankem 20 minut a výš se ujíždí z pelotonu trochu snáze.

  Pokud naopak vezmem v úvahu Romana, tak ten jede na celkové umístění, takže dojet se ztrátou třeba půl minuty na nejlepší, nebo dostat 20 minut… jemu to tak úplně jedno být nemůže. Navíc bylo dobře vidět, že když jednou ztrátu nabral, hned přešel na jiný způsob jízdy a začal útočit na etapová vítězství.

  Nechci ani jeden způsob hanit, jelikož oba jsou přínosem pro závody, ale je třeba si na rovinu přiznat, že jen ti nejlepší jezdí na celkové pořadí. Pokud ti to přijde jako kalkulace, tak přeci jenom… i myšlení ke sportu patří.

 9. Zdravíčko sestavo, samozřejmě by byl první, ale to je asi tak pravděpodobné jako byl pravděpodobný konec světa 21.12.2012.
  Navíc, a to hlavně, Romanovi fandím, ovšem ne tak zarytě jako vy, jeho naprostí příznivci. Prostě mám radši takový ty typy cyklistů – bojovníků, co to zkusí v každé situaci a mají čuch na útoky a úniky (Štybar, Bárta). Nemusím moc kalkulativní wattaře, co si radši „vystoupí“. Ahoj všem, odjíždím na trénink, tak dám chvílu pokoj.

 10. Tak ať do soboty ještě zregeneruje Roman komplet a pak se ukáže, jak má potrénováno. {thumbup}

  porda: Pravda, matematika je to neúprosná. Ale když už jsi tak dobrý v počtech, řekneš nám prosím, kolikátý bude Roman, pokud sobotní etapu vyhraje a Froome dojede druhý se ztrátou 55 vteřin? :)

 11. zdenda_hobík_

  porda
  díky, konečně jsem si na to pořadí vzal brejle a teď to vidím – opravdu ani nemá cenu sedat na kolo – před Romanem tolik lidí, a samá hvězda!
  Nenechám si ale vzít víru alespoň v posun do čtyřicítky, vždyť před Romanem jsou nějací Stortoni, Sicard, pak nějakej Hesjedal a nějakej Spilak.
  Snad bude tento pohled dostatečně realistický?
  Ještě by možná měl na Navardauskase , pokud ale bude v cestě nějakej kopec.

 12. Díky za pozitivní zprávy, Romane {thumbup} V sobotu by bylo fajn vyzkoušet, kolik lidí vydrží Tvé tempo. Ale pokud včera kvetly kytky a zítra má sněžit, tak bych to snad ani nehrotil

 13. No jestli jste si nevšimli, tak sice ztrácí na bednu 40 – 50s, ale jsou před ním všichni top vrchař a to tak, že KOMPLET! „Mám strach“, že najede minutu na Frooma nebo Valverdeho {devil}

 14. Už to konečně musí přijít i když ten kopec je vysoký. Roman jim to ukáže. {thumbup}

 15. zdenda_hobík_

  Já pořád doufám, že podle nové filosofie přijde v sobotu útok na lepší pozice. Na úspěch schází pouhých 50 vteřin {thumbup}

Leave a Reply