Home » Zprávy ze závodů » Sivcov nikoho nevzrušoval, mě odjet nenechali
Foto Astana cycling team

Sivcov nikoho nevzrušoval, mě odjet nenechali

„Jsem v klidu. Myslím si, že lidi, co dnes byli vpředu, to v příštích dnech zaplatí. Ta skupina odjela po hodině a čtvrt, nedalo se to uhlídat. Předtím jsem to dvakrát zkoušel já se Španělem Arroyem ve skupince asi patnácti lidí, ale nenechali nás,“ řekl Roman. „Sivcov nikoho moc nevzrušoval. Sice se teď zase dostal do desítky, ale já pořád věřím, že rozhodne hlavně sobota a neděle,“ dodal. Peloton jel dnes dva kopce: Passo del Tonale a Apricu. „Tonale se nejelo až tak ostře, ale Aprica rychlostí 30-40. Bylo to po větru a my se spíš soustředili na ten sjezd po ní. Myslel jsem, že Nibali něco zkusí, tak jsme jeli hodně vpředu,“ popsal majitel bílého dresu. Do dnešní etapy už nenastoupil Romanův domestik v horách Masciarelli. Odstoupil kvůli svalovému zranění, které si přivodil po pádu po etapě na Grossgloskner po kolizi s autem. „Už poslední dva dny jel s velkou bolestí. Je lepší, když se vrátil domů a doléčí to. Kompaktnost týmu to nijak nenaruší. Tiralongo je na tom v horách teď hodně dobře a určitě mi pomůže.“ 17. etapa (Feltre–Tirano, 230 km): 1. Ulissi (It./Lampre) 5:31:51, 2. Lastras (Šp./Movistar), 3. Visconti (It./Farnese Vini) oba stejný čas, 4. Bakelandts (Bel./Lotto) +4, 5. Taborre (It./Acqua e Sapone), 6. Vorganov (Rus./Kaťuša) oba +8, … 24. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +2:59. Průběžně: 1. Contador (Šp./Saxo Bank) 68:18:27, 2. Scarponi (It./Lampre) +4:58, 3. Nibali (It./Liquigas) +5:45, 4. Gadret (Fr./AG2R) +7:35, 5. Sivcov (Běl./HTC) +9:12, 6. Rujano (Ven./Androni) +9:18, 7. Nieve (Šp./Euskaltel) +9:22, 8. Meňšov (Rus./Geox) +9:38, 9. Roman Kreuziger +9:47, 10. Rodriguez (Šp./Kaťuša) +10:25.  

15 comments

 1. Za prvé, gratuluji k výkonu Giro d’Italia. Upřímně řečeno jsem čekal, že skončí na stupních vítězů na první, ale soupeři byli velice silní a zkušení, a ty jsi ještě docela mladý a může se dosáhnout pokroku.
  Zpočátku jste řekl, že přestat kouřit Tour de France Tour v Itálii, rozhodnutí, které jsem nemohl pochopit. Pak používá matka myslí, že nápad cíl 2 velké turné: Giro d’Italia a Vuelty. Myslel jsem, že jste měli ambici zmlátil celkovém pořadí a získat dva top 10 žebříčku. Teď z toho, co vím jdete na Tour de France a kdo Vinokurov bubny. Vinokurov chudí nemohou, a bez ohledu na to, jak silný tým Astana bude, nemůže skončit v top 15 ……….. tak proč mluvit s manažerem týmu, aby vám připravit se na Vuelta by bylo pozitivní věc pro vás i pro tým. A můžete si být v týmu jedničkou v Vuelta a proč ne, můžete skončit v top 5. Člověk nikdy opustit pošlapané a přijímat rozhodnutí si myslíte, že jsou nejlepší pro vaše vlastní dobro, a ujišťuji vás, že pro cyklisty přepravující plechovek přes nepomůže vůbec k pokroku svou kariéru! ! Doufám, že na post, co očekávat od letošní sezóny ……… TDF, Vuelta ……….. nic! !

 2. Tak Sivtsov si včera sakra dával……tempo tahal skoro sám, později nastupoval aby tempo ještě zrychlil. Jestli se dnes pojede ten kopec před koncem ostře což se dá očekávat – složitý sjezd, blízký konec – ideální na to jak někoho překvapit a utrhnout…..tak to dnes neuvisí.

 3. zdenda_hobík

  tady je otázka, jakou roli zde hraje ten ředitel jedoucí v autě, který má vysílačku. Když řekne „koukejte makat, nebo si hledejte jinou stáj“, tak se asi přetrhnou. Je pravda, že některých jezdců Astany jsem si zatím ani nevšiml, asi jen vozí vodu zezadu a pak jdou na masáž. Roman je všechny chválí, ale pokud to není jen pro věřejnost, šéf chválí, jen když je za co. Třeba když ho kolega dotáhl na Zoncolan nebo když měl pomocníka na Glockneru. Tohle podělali {thumbdown}

 4. Dobrý den,
  tak mám po včerejšku stejný pocit jako Vladík, včetně toho nešťastně pasivního komentáře Romana a přístupu Astany.Kiserlovski a Masciarelli pro Romana dřeli, ale oba zranění, Kiserlovski se zraněným obratlem už nastoupil a Masciarelli se zranil a odstoupil dnes. Roman o Sivcovovi mluví trochu s despektem, je tam sice rozdíl jen 35 vteřin na 5. místo, ale být Romanem, tak jistá bych si v pedálech nebyla….

 5. Myslím,že se už dnes dá hodnotit celé Giro.Roman jede dobře a je to určitě jeho osobní úspěch.Osobní proto,protože si myslím,že pořád nemá na to dělat lídra týmu.Ne snad výkonnostně,ale autoritou a osobnostně.Ostatně není se co divit,je to jeho premiera a bude se muset ještě učit.Stejně tak jeho tým nemá na to mu výrazně pomoci,což ukázala právě dnešní etapa,kdy by Astana měla udělat daleko víc proto,aby náskok nebyl 3,5 minuty.Kyž člověk sleduje,jak za to dovedou vzít v problémech ostatní týmy,tak bohužel.Ale zase se mi nelíbí ty Romanovy komentáře,že na to ti z úniku doplatí.To jsou prostě bláboly pasivního jezdce.Podívejte se na Viskontiho.Celé Giro útočí a pořád na to má.

 6. Tohle Astana nezvládla už od počátku. Možná to bylo náročné, ale Roman měl bejt v tom úniku se Sivcovem. Buď by je nepustili nebo by tam byli oba. Ale je mi jasný, že se to lehko říká.

 7. Když někdo jako Liquigas tak dlouho jede špici peletonu, tak dává najevo, že chce mít závod pod kontrolou. A taky ho měli. A koneckonců sjeli ujeté závodníky na přijatelný odstup i pro ostatní. Sivcov už na konci mlel z posledního a v příštích těžkých etapách bude sotva viset. Stejný zájem jako Astana mohli mít Baskové, Geox, Androni Giocatolli, a viděli jste je vpředu? – tedy kromě jednoho domestika z Geoxu…

 8. Jako nevím, ale když jsem se na to dnes díval, tak Liquigas tahal jak šílenej, jeli špici grupeta snad v šesti lidech, hlídali flek Nibaliho a sakra pečlivě. Jak jeho rozdíl od Sivcova sjeli, přestali mít zájem tahat, to měla nastoupit hned alespoň v pěti Astana. Byl tam jen RK a potom ještě jeden od nich, jinak nikde nikdo. To byl rozdíl v týmovém výkonu jak hrom. Takže prostě to, že se dostal Sivcov před RK je jenom výbuch Astany! Tohle mi nikdo nevymluví a může rozumovat o taktice při velkých závodech jak kdo chce….

 9. Mám pocit, že Astana před koncem docela tahala. Pravděpodobně když Kiserlovski v posledním sjezdu oznámil, že kvůli bolestem nemůže jet o vítězství, tak se ještě snažili alespoň trochu snížit ztrátu.

 10. Jn taky si myslim, ze to Astana trochu prokoučovala…:)

 11. zdenda_hobík

  mě se to „oni nechali“ vůbec nelíbí. Roman tam má k sobě Astanu, jako Nibali Liquigas. Když je lídr, musí tak jednat i mluvit.

 12. Já to neviděl,jen konec,tak to jo,pak je to jasné,To by mělo vyjít!!
  Je fakt,že stát se toho může ještě hodně.Držím palce i u nohou!!!
  {thumbup}

 13. No, chvíli jsem si říkal, že nám to naše tipování Sivcov pěkně komplikuje, ale Romanův komentář mne uklidnil. Zítra to vypadá na klid před bouří, v pátek dojezd do trojkového kopce – to by mohlo Romanovi sedět, v sobotu brutál v Sestriere a v neděli ždímačka posledních sil. Pěkně to teda graduje…. {thumbup}

 14. No, chvíli jsem si říkal, že nám to naše tipování Sivcov pěkně komplikuje, ale Romanův komentář mne uklidnil. Zítra to vypadá na klid před bouří, v pátek dojezd do trojkového kopce – to by mohlo Romanovi sedět, v sobotu brutál v Sestriere a v neděli ždímačka posledních sil. Pěkně to teda graduje…. {thumbup}

Leave a Reply